Türkiye Finans Kolay Adres Tanımlama, IBANSIZ Para Gönderme

Türkiye Finans Kolay Adres, IBAN adresi kullanmadan, yalnızca kişilerin banka hesaplarına tanımladıkları elektronik bilgilerin kullanılması ile para gönderilmesini sağlayan ortak bir protokoldür.


Türkiye Finans Kolay Adres Tanımlama, IBAN olmadan para gönderme işlemleri için henüz Türkiye Finans’ın hazırlamakta olduğu bir alt yapı bulunmuyor. Şimdilik Türkiye Finans müşterilerinin IBAN adresleri ile para gönderip almak zorunda olduklarını makalemize başlamadan özellikle belirtelim. BKM internet sitesinde Türkiye Finans’ın Kolay Adres alt yapısı ile ilgili bir çalışma yaptığıyla ilgili bir bilgi de bulamıyoruz. Ancak yakın zamanda Türkiye’deki tüm bankalar için bu durumun bir zorunluluk ve ortak protokol haline geleceğini düşündüğümüzden dolayı Türkiye Finans’ın da yakında alt yapı hazırlıkları yapmasını bekliyoruz. Biz de Türkiye Finans Kolay Adres tanımlama, IBANSIZ para gönderme işlemleri banka tarafından hayata geçirildiğinde bu makale altında sizlere bilgileri sunacağız.
Türkiye Finans Kolay Adres tanımlama konusundan önce Kolay Adres Tanımlama, IBANSIZ Para Gönderme konusunu inceleyebilirsiniz. Bu sayede hem FAST sistemini daha net olarak anlamış olursunuz hem de Kolay Adres hakkında net fikirler edinebilirsiniz.

FAST Sistemi Nedir?

12 Kasım 2020 tarihinde Merkez Bankası tarafından ilk kez duyurulan FAST 8 Ocak 2021 tarihinde Türkiye’deki pek çok bankanın katılımıyla hayata geçirilmeye başlandı. Fonların Anında ve Sürekli Transferi olarak isimlendirilen bu uygulama sayesinde hafta sonları da dahil olmak üzere tüm tatil günlerinde dahi EFT işlemleri yapabilirsiniz. FAST ile ilgili hazırlamış olduğumuz FAST ile EFT İşlemleri 7 Gün 24 Saat başlıklı makalemizi okuyarak daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Türkiye Finans Kolay Adres Nedir?

Türkiye Finans Kolay Adres, IBAN adresi kullanmadan, yalnızca kişilerin banka hesaplarına tanımladıkları elektronik bilgilerin kullanılması ile para gönderilmesini sağlayan ortak bir protokoldür. IBAN olmadan sadece para göndermek istediğiniz kişinin tanımlamış olduğu T.C. kimlik numarasına, yabancı kimlik numarasına, pasaport numarasına, e-posta adresine ya da şirketler için vergi kimlik numarasına para gönderebilirsiniz. Bunun yanında siz de banka hesabınıza Kolay Adres tanımlayarak farklı hesaplardan para alabilirsiniz. Türkiye Finans Kolay Adres tanımlama sistemi Türkiye Finans tarafından hayata geçirildiğinde bu makalemizi güncelleyeceğiz.

Kolay Adres Tanımlama Yapabileceğiniz Bankalar

Aşağıdaki bankalardan dilediğinizi seçerek Kolay Adres Tanımlama konusunda bankanın genel politikasını öğrenebilir ve kolayca bankada Kolay Adres Tanımlama yapabilirsiniz. Aynı zamanda bankalarda herhangi bir hesabınız yoksa hemen Banka Hesabı Açmak İsteyenlere Öneriler makalemizi okuyabilirsiniz.

Akbank Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Albaraka Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Alternatif Bank Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Anadolubank Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Burgan Bank Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Denizbank Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Fibabank Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Garanti Bankası Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Halkbank Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
HSBC Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
ING Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
İş Bankası Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Kuveyt Türk Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Odeabank Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
QNB Finansbank Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Şekerbank Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
TEB Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Vakıf Katılım Bankası Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Vakıfbank Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Yapı Kredi Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Ziraat Bankası Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Ziraat Katılım Bankası Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
 
 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler