Türkiye İş Bankası bireysel emeklilik başvurusu ve sorgulama 2022

Türkiye İş Bankası bireysel emeklilik sistemi başvurusu nasıl yapılır? Bireysel emeklilik sorgulama kanalları nelerdir? Yazımızda bu sorulara yanıt bulabilirsiniz.


Türkiye İş Bankası bireysel emeklilik başvurusu ve sorgulaması için katılımcıların Türkiye İş Bankası bireysel emeklilik planlarını incelemesi ve Anadolu Hayat Emeklilik şirketi aracılığı ile bireysel emeklilik sistemine girmesi yeterli olmaktadır. Türkiye İş Bankası, kurulduğu günden bu yana ülkemizin en çok tercih edilen bankalarından biri olmaya devam ediyor. Müşterilerine çeşitli hizmetler sunan banka, bireysel emeklilik planları ile de bireysel emeklilik sektöründe faaliyet göstermektedir. Bu konuda da Anadolu Hayat Emeklilik ile çalışan banka, Anadolu Hayat Emeklilik acentesi olarak hizmet vermektedir.
 Bu makalemizde biz de “Türkiye İş Bankası bireysel emeklilik başvurusu ve sorgulama” konusunda sizlere bilgiler vermeye çalışacağız. Bu konudan önce ise “Türkiye’de Bireysel emeklilik sistemi nedir? Türkiye İş Bankası – Anadolu Hayat Emeklilik ilişkisi nedir? Türkiye İş Bankası – Anadolu Hayat Emeklilik avantajları neler? Bireysel emeklilik sisteminde devlet katkısının ve fonların ne gibi önemi ve katkısı bulunur?” gibi bireysel emeklilik katılımcılarının merak ettiği diğer soruları inceleyeceğiz.

Türkiye İş Bankası bireysel emeklilik sistemi nedir?

Türkiye İş Bankası bireysel emeklilik sistemi, Anadolu Hayat Emeklilik şirketi için yürütülen bir özel, alternatif bir emeklilik uygulaması olarak bankanın ürünleri arasındadır. Bankanın ve emeklilik şirketinin ürünleri öncesinde, biz bireysel emeklilik sisteminin merak edilen bazı noktalarından bahsedelim. Bireysel emeklilik, emeklilik günlerinizde de tıpkı çalıştığınız günlerde olduğu gibi refah içinde yaşamanızı amaçlayan bir özel emeklilik sistemidir. Geleceğiniz için erkenden tasarruf etmeye başlarsanız, yarınlara daha umutlu bakabilirsiniz. Bankalar aracılığıyla yapılabilen bireysel emeklilik sözleşmeleri, esasen bir emeklilik şirketinin adı altında olmaktadır. Türkiye İş Bankası da Anadolu Hayat Emeklilik şirketinin acentesi olarak hizmet vermektedir. Başvurunuzu ve işlemlerinizi bankadan yapabilirsiniz.
 
Türkiye İş Bankası – Anadolu Hayat Emeklilik tarafından sunulan bireysel emeklilik hizmetleri paletler halinde müşterilere sunulmaktadır. Bu paketlerden hangisini seçeceğiniz yapacağınız katkı payı ödemesine göre değişiklik gösterecektir. Örneğin aylık 300 TL dolaylarında bir ödeme yapma gücünüz varsa, size en uygun olan plan Geleceğe Yatırım Planı olacaktır. Bunun yanında 70.000 TL başlangıç kapitali yatırmanız durumunda 350 TL aylık katkı ödeyebileceğiniz, başlangıç kapitali olmadansa 1.750 TL ödeyebileceğiniz Usta Emeklilik planını tercih edebilirsiniz. Bu tamamen ödeme stratejinize göre değişecektir. Az sonra tüm detayları ile bu emeklilik planlarını inceleyeceğiz.

Türkiye İş Bankası – Anadolu Hayat Sağlık bireysel emeklilik sisteminde devlet katkısı nedir?

Türkiye İş Bankası – Anadolu Hayat Emeklilik, bireysel emeklilik sistemi içerisinde; katkı payı toplamada, devlet katkısı kazanmada ve yatırım yapılabilecek fon yönetiminde aracı bir kurum olarak sizlere yardımcı olacaktır. Devlet katkısı, 100 TL’lik yatırımlarınıza devlet tarafından 30 TL eklenmesi anlamına gelir basitçe. Bu akılda kalıcı örneğin yanı sıra aşağıda yaptığımız hesaplar ile devlet katkısını daha iyi anlayabilirsiniz. Devlet desteği katkısı hakkında daha detaylı bilgi içeren yazımızı okumak için “Bireysel emeklilikte devlet katkısı ne kadar?” isimli makalemizi incelemenizi öneriyoruz.

Türkiye İş Bankası bireysel emeklilik devlet katkısı hesabı

Anadolu Hayat Sağlık’da da basit bir hesaplama yapmamız gerekirse, biz en uygun plan olan Geleceğe Yatırım Planı paketi üzerinden anlatacağız. Aylık asgari katkı payı olan 300 TL üzerinden ve 10 yıllık bir süre ile hesaplamaya başlarsak; 300 aylık katkı payı x 120 ay = 36.000 TL toplam birikim olarak hesaplama sonucu ortaya çıkacaktır. Böylece ortaya hesap edilebilecek toplam katkı payı çıkar. 36.000 TL birikim tutarı x %30 devlet katkı oranı = 10.800 TL devlet katkısı tutarı olarak hesaplanır. Emekli olarak sistemden ayrılmanız durumunda 36.000 TL birikim tutarı + 10.800 TL devlet katkısı + (Fon getirisi hesaplanmamıştır) = 46.800 TL ile sistemden emekli olursunuz.
 
Bireysel emeklilik sisteminde devlet katkısı ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz “Bireysel emeklilikte devlet katkısı ne kadar?” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz. Bu makalemizde bireysel emeklilik sisteminde devlet katkısının önemini ve özelliklerini detaylı şekilde sizlere sunduk.

Türkiye İş Bankası – Anadolu Hayat Emeklilik 3 yıllık devlet katkısı tutarı

Türkiye İş Bankası bireysel emeklilik sistemi için Usta Emeklilik Planı üzerinden bir örnek verelim. Daha uygun olan seçeneği “Türkiye İş Bankası bireysel emeklilik en az ne kadar ödenir?” yazımızda bulabilirsiniz.
 
Bu planda başlangıç kapitali ödemediyseniz ve 3 yıl kalarak, isteğinizle sistemden ayrılırsanız, 1.750 TL aylık katkı payı tutarı x 36 ay = 63.000 TL toplam birikiminiz olacaktır. Katkı payı hesabı için de 63.000 x %30 = 18.900 TL devlet katkısı tutarı hesaplanacaktır. Bu durumda plandan erken ayrılacağınızı düşünürsek, bu tutarın sadece yüzde 15’ini alabileceksiniz. Hesaplamasını yaparsak, 18.900 TL devlet katkısı tutarı x yüzde 15 = 2.835 TL devlet katkısı tutarı olarak hesaplanacaktır. Toplamda ise hesaplamamız gerekirse, 63.000 TL + 2.835 TL = 65.835 TL sistem çıkarken alabileceğiniz tutar olacaktır. Bu hesaplamaların içine fon getirileriniz varsa, eklenmemiştir.

Türkiye İş Bankası – Anadolu Hayat Emeklilik 6 yıllık devlet katkısı tutarı

Türkiye İş Bankası – Anadolu Hayat Emeklilik bireysel emeklilik aracılığı ile sistemde 6 yıl kaldığınızı ve sonrasında ayrılmak istediğinizi düşünelim. Bir önceki hesaplamada kullandığımız paket olan Usta Emeklilik Planı seçildiğinde, 1.750 TL TL aylık katılım payı x 72 ay = 126.000 TL toplam birikim tutarı olacaktır. Devlet katkısı için de 126.000 x %30 = 37.800 TL olarak hesaplandığını görebiliriz. Sistemden ayrılmaya karar verdiğiniz için de bu devlet katkısı tutarının sadece yüzde 35’ini alabilirsiniz. Hesaplamaya geçersek, 37.800 TL devlet katkısı x %35 = 13.230 TL devlet katkısı tutarı alabilirsiniz. O halde 126.000 TL toplam birikim tutarı + 13.230 TL devlet katkısı = 139.230 TL ile sistemin ayrılabilirsiniz. Bu hesaplama içinde fon getirileri bulunmaz.

Türkiye İş Bankası – Anadolu Hayat Emeklilik 10 yıllık devlet katkısı tutarı

Türkiye İş Bankası – Anadolu Hayat bireysel emeklilik sisteminde 10 yıl kaldığınız durumu da hesaplayalım. Burada hem emekli olmadan çıkış yapacağınız durumdan hem de 56 yaşını geçtiğiniz durumda emekli olacağınız durumdan bahsedelim.
 
Emekli olmadan ayrılmanız durumunda, 1.750 TL aylık katkı payı tutarı x 120 ay = 210.000 TL toplam birikim tutarı yapacaktır. Bu tatarın devlet katkısı tutarı için de 210.000 TL toplam birikim tutarı x %30 devlet katkısı oranı = 63.000 TL devlet katkısı tutarı hesaplanacaktır. Emekli olmadan ayrılacağınız için devlet katkısının sadece yüzde 60’ını hak edeceksiniz. 63.000 TL devlet katkısı tutarı x %60 = 37.800 TL devlet katkısı tutarı hesaplanır. 210.000 TL toplam birikim + 37.800 TL devlet katkısı = 247.800 TL ile sistemden çıkarsınız.
 
Emekli olmanız yani hem 10 yılı doldurmanız hem de 56 yaşını doldurmanız halinde, 210.000 TL toplam birikim tutarı + 63.000 TL devlet katkısı tutarı = 273.000 TL toplam birikimle sistemden ayrılabilirsiniz. Tabi burada belirtmemiz gerekir ki sistemde zamanında tasarlanan bir kesinti yoksa bu ücreti tam olarak alabilirsiniz. Aynı zamanda fon getirileri de eklendiğinde ciddi bir tutarın ortaya çıkabileceği de hesaplanabilir.

Türkiye İş Bankası – Anadolu Hayat Emeklilik bireysel emeklilik planları nelerdir?

Türkiye İş Bankası’nın da diğer bankalar ve emeklilik şirketleri gibi bireysel emeklilik sistemi birikimleri için hazırladığı bireysel emeklilik planları bulunuyor. Katılımcının kendi istek ve düşünceleri ile katılım payı tutarlarına göre işlem yapabileceği bu paketlerde bulunan fonları tercih ederek yatırımlarınızı artırabilir ve fon getirileri sayesinde birikim miktarınızı genişletebilirsiniz. Bahsi geçen bu emeklilik plan paketlerini incelemeye başlayalım.

Türkiye İş Bankası – Anadolu Hayat Emeklilik bireysel emeklilik sistemi Genç Emeklilik Planı

Türkiye İş Bankası – Anadolu Hayat Emeklilik bireysel emeklilik sistemi dahilinde katılımcılara sunulan planlardan ilki olan Genç Emeklilik Planı’nda, ilk şart katılımcının 18 – 25 yaş arasında olmasıdır. Aylık asgari katkı payı tutarı 180 TL olarak belirlenmiştir. Giriş aidatı girişte alınmıyor. Bunun yerine ilk 60 ay içerisinde sistemden çıkarsanız, ertelenmiş giriş aidatı kesintisi uygulanır. Yıllık bazda aylık brüt asgari ücretin yüzde 8,5’i kadar bir kesinti yapılacaktır. Yönetim gider kesintisi ise birinci yıldan beşinci yıl sonuna kadar, yine yıllık bazda aylık olarak brüt asgari ücretin yüzde 6,5’i kadar kesilecektir. Üç ay para ödemesi yapılmadığında ara verilmiş sayılacağından, her ay için aylık brüt asgari ücretin yüzde 8,5’inin on ikide biri kesilir.

Türkiye İş Bankası bireysel emeklilik sistemi Çocuğum İçin BES Planı

Türkiye İş Bankası bireysel emeklilik sistemi Çocuğum İçin BES Planı dahilinde aylık asgari katkı payı 150 TL olarak belirtilmiştir. 18 yaş altı çocuklarınız için bu plan idealdir. Fakat belirtmekte yarar var ki 18 yaşını dolduran çocuğunuz başka bir emeklilik planına geçmelidir. 18 yaş altı bireysel emeklilik yazımızda bu konuyla ilgili detayları bulabilirsiniz.
 
Giriş aidatı girişte alınmıyor. Bunun yerine ilk 60 ay içerisinde sistemden çıkarsanız, ertelenmiş giriş aidatı kesintisi uygulanır. Yıllık bazda aylık brüt asgari ücretin yüzde 8,5’i kadar bir kesinti yapılacaktır. Yönetim gider kesintisi ise birinci yıldan beşinci yıl sonuna kadar, yine yıllık bazda aylık olarak brüt asgari ücretin yüzde 6,5’i kadar kesilecektir. Ara verme kesintisi de yıllık olarak hesaplandığında brüt asgari ücretin yüzde 8,5’ine denk gelmektedir. Girişte değil de ilk beş yıl içindeki çıkışta bu tutar tahsil edilir.

Türkiye İş Bankası – Anadolu Hayat bireysel emeklilik DEV BES Planı

Türkiye İş Bankası bireysel emeklilik DEV BES Planı, engelli bireylere özel hazırlanmış olan bir bireysel emeklilik planıdır. Engelli kartınız ile Türkiye İş Bankası’na ya da herhangi bir Anadolu Hayat Emeklilik acentesine giderseniz, bu BES planına dahil olabilirsiniz. Üstelik bu planda, ilk yılın sonunda ödediğiniz düzenli katkı payının yüzde 5’i kadarını iade ediyorlar. Aylık asgari katkı payı 150 TL olarak belirtilmiştir.
 
Giriş aidatı girişte alınmıyor. Bunun yerine ilk 60 ay içerisinde sistemden çıkarsanız, ertelenmiş giriş aidatı kesintisi uygulanır. Yıllık bazda aylık brüt asgari ücretin yüzde 8,5’i kadar bir kesinti yapılacaktır. Yönetim gider kesintisi ise birinci yıldan beşinci yıl sonuna kadar, yine yıllık bazda aylık olarak brüt asgari ücretin yüzde 6,5’i kadar kesilecektir.

Türkiye İş Bankası – Anadolu Hayat bireysel emeklilik Geleceğe Yatırım Planı

Türkiye İş Banksa bireysel emeklilik sistemi Geleceğe Yatırım Planı kapsamında, mevcut hayat şartlarınızı emekli olduğunuz dönemde de sürdürmek isterseniz bu plana dahil olabilirsiniz. En geniş fon yönetimi olan planlardan biridir. İş Portföy Yönetimi yatırımlarınızda size yardımcı olacaktır. Aynı zamanda ambulans servisi gibi hizmetlerden de daha uygun fiyatlara yararlanmanız sağlanmaktadır. Aylık asgari katkı payı tutarı 300 TL olarak belirtilmiştir. 3 – 6 – 12 aylık olarak bu ücreti ödeyebilmeniz de mümkündür. Giriş aidatı girişte alınmıyor. Bunun yerine ilk 60 ay içerisinde sistemden çıkarsanız, ertelenmiş giriş aidatı kesintisi uygulanır. Yıllık bazda aylık brüt asgari ücretin yüzde 8,5’i kadar bir kesinti yapılacaktır.
 
Yönetim gider kesintisi ise ilk yıldan beşinci yıla kadar, aylık brüt asgari ücretin yüzde 8,5’inin on ikiye bölünmesiyle ortaya çıkan tutar kadar aylık olarak kesilir. Daha anlaşılır bir ifade ile yıllık yüzde 8,5 olarak hesaplanmıştır. Ara verme kesintisi de aynı oranda uygulanmaktadır. Ancak girişte değil ilk beş yıl içinde sistemden çıkarsanız bu kesinti ile karşılaşırsınız.

Türkiye İş Bankası bireysel emeklilik sistemi Ev Hanımları Emeklilik Planı

Türkiye İş Bankası bireysel emeklilik Ev Hanımları Emeklilik Planı, sosyal güvencesi bulunmayan ya da geleceğe daha güvenle bakmak isteyen ev hanımları için ideal bir plan. Aylık asgari katkı payı tutarı 270 TL olarak hesaplanmış durumda. Giriş aidatı girişte alınmıyor. Bunun yerine ilk 60 ay içerisinde sistemden çıkarsanız, ertelenmiş giriş aidatı kesintisi uygulanır. Yıllık bazda aylık brüt asgari ücretin yüzde 8,5’i kadar bir kesinti yapılacaktır. Yönetim gider kesintisi ise birinci yıldan beşinci yıl sonuna kadar, yine yıllık bazda aylık olarak brüt asgari ücretin yüzde 6,5’i kadar kesilecektir. Üç ay para ödemesi yapılmadığında ara verilmiş sayılacağından, her ay için aylık brüt asgari ücretin yüzde 8,5’inin on ikide biri kesilir.

Türkiye İş Bankası bireysel emeklilik sistemi Usta Emeklilik Planı

Türkiye İş Bankası bireysel emeklilik Usta Emeklilik Planı, yüksek tutarda katkı payı tutarı ödemek isteyen ve devlet katkısını da en üstten elde etmek isteyen katılımcılara özel bir plandır. Eğer 70.000 TL başlangıç kapitali öderseniz ayda sadece 350 TL asgari katkı payı ödemesi yapabilirsiniz. Ancak başlangıç kapitali ödemeden sisteme dahil olacaksanız, bu durumda aylık asgari katkı payı tutarı 1.750 TL olarak hesaplanmış durumda. Giriş aidatı girişte alınmıyor. Bunun yerine ilk 60 ay içerisinde sistemden çıkarsanız, ertelenmiş giriş aidatı kesintisi uygulanır. Yıllık bazda aylık brüt asgari ücretin yüzde 8,5’i kadar bir kesinti yapılacaktır. Yönetim gider kesintisi ise uygulanmaz.

Türkiye İş Bankası bireysel emeklilik sistemi Çiftçilere Özel Emeklilik Planı

Türkiye İş Bankası bireysel emeklilik sistemi Çiftçilere Özel Emeklilik Planı ile ömrünü toprağa adamış çiftçiler için de bir gelecek hazırlamaya yardımcı oluyor. Üstelik aynı haklardan çiftçilerin aileleri de yararlanıyor. Aylık asgari katkı payı tutarı 190 TL olup giriş aidatı peşin olarak alınmaz. Bunun yerine ilk 60 ay içerisinde sistemden çıkarsanız, ertelenmiş giriş aidatı kesintisi uygulanır. Yıllık bazda aylık brüt asgari ücretin yüzde 8,5’i kadar bir kesinti yapılacaktır.
 
Çiftçilere özel yönetim gider kesintisi yönetimi hesaplanmıştır. Hesabınızın yürürlük tarihinden yönetim gider kesintisinin yapılacağı güne kadar ödediğiniz toplam katkı payı 12.000 TL’nin altında ise aylık brüt asgari ücretin %8,5’inin on ikide biri tutarında; 12.000 TL (dahil) - 24.000 TL arasında ise aylık brüt asgari ücretin %4,25’inin on ikide biri tutarında yönetim gider kesintisi alınmaktadır. Ödediğiniz toplam katkı payınız 24.000 TL ve üzerinde ise yönetim gider kesintisi yapılmaz.

Türkiye İş Bankası bireysel emeklilik sistemi Dövizli BES Planı

Türkiye İş Bankası – Anadolu Hayat Emeklilik bireysel emeklilik sisteminde yurt dışında yaşayan vatandaşlara özel Dövizli BES Planı bulunuyor. Üstelik devlet katkısı oranı da döviz cinsinde yüzde 10 olarak verilir. Bireysel emeklilik sisteminde yapılan yenilikler doğrultusunda yurt dışında yerleşik Türk vatandaşı iseniz ya da Mavi Kart sahibiyseniz artık dolar veya avro ile ödeme yaparak sisteme dahil olabiliyorsunuz. Bu ürünle ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz Anadolu Hayat Müşteri Formu doldurabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası bireysel emeklilik sistemi Doktorlara Özel Grup Emeklilik Planı

Türkiye İş Bankası bireysel emeklilik sistemi Doktorlara Özel Grup Emeklilik Planı için aylık en az katkı payı tutarı 300 TL olarak belirtilmiştir. Giriş aidatı girişte alınmıyor. Bunun yerine ilk 60 ay içerisinde sistemden çıkarsanız, ertelenmiş giriş aidatı kesintisi uygulanır. Yıllık bazda aylık brüt asgari ücretin yüzde 8,5’i kadar bir kesinti yapılacaktır.
 
Sözleşmenizin yürürlük tarihinden yönetim gider kesintisinin yapılacağı güne kadar ödediğiniz toplam katkı payı 12.000 TL’nin altında ise aylık brüt asgari ücretin %8,5’inin on ikide biri tutarında; 12.000 TL (dahil) - 24.000 TL arasında ise aylık brüt asgari ücretin %4,25’inin on ikide biri tutarında yönetim gider kesintisi alınıyor. Ödediğiniz toplam katkı payınız 24.000 TL ve üzerinde ise yönetim gider kesintisi yapılmamaktadır.

Türkiye İş Bankası bireysel emeklilik sistemi Türk Eczacıları Birliği Emeklilik Planı

Türkiye İş Bankası bireysel emeklilik sisteminde bulunan Türk Eczacıları Birliği üyesi eczacılar için özel bir plandır. SGK ödemelerini İş Bankası üzerinden yapan eczacılar için özel avantajlar sunulmuş durumda. Aylık asgari katkı payı tutarı 170 TL olarak hesaplanmıştır. Bu planda ertelenmiş ya da girişte alınan giriş aidatı bulunmamaktadır. Aynı zamanda yönetim gider kesintisi de yapılmamaktadır.

Türkiye İş Bankası bireysel emeklilik sistemi TSK Mensupları Emeklilik Planı

Türkiye İş Bankası bireysel emeklilik sistemi Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde çalışan ordu mensubu, sivil memur ya da iştirak – ortaklarında çalışan personeller için TSK Mensupları Emeklilik Planı’nı ortaya çıkarmıştır. Aylık asgari katkı payı tutarı 300 TL olarak hesaplanmıştır. Bu planda giriş aidatı peşin olarak alınmaz. Bunun yerine ilk 60 ay içerisinde sistemden çıkarsanız, ertelenmiş giriş aidatı kesintisi uygulanır. Yıllık bazda aylık brüt asgari ücretin yüzde 8,5’i kadar bir kesinti yapılacaktır.
 
Hesabınızın yürürlük tarihinden yönetim gider kesintisinin yapılacağı güne kadar ödediğiniz toplam katkı payı 12.000 TL’nin altında ise aylık brüt asgari ücretin %8,5’inin on ikide biri tutarında; 12.000 TL (dahil) - 24.000 TL arasında ise aylık brüt asgari ücretin %4,25’inin on ikide biri tutarında yönetim gider kesintisi alınmaz. Ödediğiniz toplam katkı payınız 24.000 TL ve üzerinde ise yönetim gider kesintisi yapılmaz.

Türkiye İş Bankası – Anadolu Hayat Sağlık bireysel emeklilik avantajları nelerdir?

Türkiye İş Bankası – Anadolu Hayat Emeklilik bireysel emeklilik sisteminde bankanın sağladığı bazı avantajların olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle grup paketlerinde özel avantajlar ve imkanlar hem çalışanlar hem de işverenler için ortaya çıkabilir. Bu ve bunun gibi avantajlar diğer bankalarda da bulunabilir. Bunun yanında özellikle bazı planlarda, ambulans ve sağlık işlemlerinde indirimler de söz konusu olabiliyor.
 
Planlar içinde bulunan avantajlı fonlar, fonları yönetecek olan profesyonel fon yöneticileri, yüzde 30 oranında devlet desteği olanağı da bulunur. Güvenli ve şeffaf bir sistem olması nedeniyle gözünüz arkada kalmadan işlemlerinizi yapabilirsiniz. Zira paranız Takasbank hesaplarında bulundurulur. Daha detaylı olarak bireysel emeklilik avantajlarını incelemek isterseniz, “Bireysel emeklilik sisteminin avantajları nelerdir?” isimli konumuzu incelemenizi öneriyoruz.

Türkiye İş Bankası – Anadolu Hayat Sağlık bireysel emeklilik başvuru şartları nelerdir?

Türkiye İş Bankası – Anadolu Hayat Emeklilik bireysel emeklilik başvurusu için sistemin içinde bulunan bazı şartları da bilmemiz gerekiyor. Bireysel emeklilik sistemine başvuru yapabilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Mavi Kart sahibi olmak ve medeni hakları kullanabilir olmak şartları yeterlidir. Eskiden 18 yaş sınırı bulunan sistemde artık bu şart ortadan kalkmış durumda. Bu konuyla ilgili daha fazla bilgiye erişmek isterseniz “18 yaş altı bireysel emeklilik” konumuzu okuyabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası bireysel emeklilik başvurusu nasıl yapılır?

Türkiye İş Bankası bireysel emeklilik başvurusu yapmak için size en yakında bulunan Türkiye İş Bankası şubelerine uğrayabilir ve bilgi isteğinde bulunabilirsiniz. En yakın Türkiye İş Bankası şubesinin nerede olduğunu merak ediyorsanız Türkiye İş Bankası Şubeleri sayfamızı ziyaret ederek yerini öğrenebilirsiniz. Şubeye gitmeden de bireysel emeklilik başvurusu yapabilmeniz mümkündür.
 
Bankanın internet sitesi üzerinden başvuru yapmak için Türkiye İş Bankası Bireysel Emeklilik sayfasını ziyaret edebilir ve orada bulunan müşteri formunu doldurarak müşteri hizmetleri yetkilisinin size ulaşmasını bekleyebilirsiniz. Banka sizinle iletişime geçmeyecektir. Bunun yerine Anadolu Hayat Sağlık acentesi ya da Anadolu Hayat Sağlık yetkilisi sizinle iletişime geçerek bilgi verecektir. Bir diğer adres de Anadolu Hayat Emeklilik Bireysel Emeklilik Başvuru sayfasıdır. Sistem üzerinde açılan sayfadan Online Satın Al seçeneği olanlardan birini seçebilirsiniz.
 
Aşağıdaki telefon numaraları üzerinden de bireysel emeklilik başvurusu ile ilgili bilgi almanız mümkün olacaktır. Detaylı bilgi için “Türkiye İş Bankası Bireysel Emeklilik İletişim ve Müşteri Hizmetleri” linkindeki konumuzu takip edebilirsiniz.

Türkiye İş Bankası iletişim merkezi numarası: 0 850 724 07 24
Anadolu Hayat Sağlık Emeklilik müşteri ilişkileri numarası: 0 850 724 5 500
 
Daha fazla bilgiye ulaşmak ve diğer firmalar / bankalar için de başvuru durumlarını değerlendirmek isterseniz “Bireysel emeklilik başvurusu nasıl yapılır?” konumuzu inceleyebilirsiniz.
 
 
 

Diğer Makaleler