Türkiye İş Bankası bireysel emeklilik iletişim ve müşteri hizmetleri 2022

Türkiye İş Bankası bireysel emeklilik iletişim merkez numaraları ve müşteri hizmetleri iletişim merkezi numaraları bu yazımızda.


Türkiye İş Bankası bireysel emeklilik iletişim ve müşteri hizmetleri” konusunda pek çok banka müşterisi ve bireysel emeklilik katılımcısı araştırma yapıyor. Biz de bu yazımızda bankanın ve bireysel emeklilik konusunda acentesi olarak görev yaptığı Anadolu Hayat Emeklilik şirketinin iletişim bilgilerini sizlerle paylaşıyor olacağız.
 Katılımcılar bireysel emeklilik sisteminin kendilerine sağlamış olduğu avantajlarına ek olarak bireysel emeklilik şirketlerinin emeklilik ürünlerinin yanındaki fırsatlar ile hem aktif çalışma yaşamlarını hem de emeklilik dönemlerini garanti altına alabiliyorlar. Şirketlerin sunmuş olduğu geniş ürün yelpazesi ile birlikte gelen bu faydalar ile kafası karışan katılımcılar çözümü bireysel emeklilik şirketlerinin emeklilik planlarını detaylıca incelemekte buluyor. “Hangi emeklilik planı daha faydalı?” Eğer bu sorunun yanıtını merak ediyorsanız “Türkiye İş Bankası bireysel emeklilik en az ne kadar ödenir?” konumuzu incelemenizi öneririz. Zira o yazımızda planlarla ilgili bilgilere yer verdik.
 
“Bireysel emeklilikte en avantajlı banka hangisi?” Bu yazımızda Türkiye İş Bankası’nın emeklilik planları ve avantajlarına dair detaylıca bilgi alabileceğiniz bireysel emeklilik iletişim ve müşteri hizmetlerinin güncel bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Bireysel emeklilik sisteminin avantajları nelerdir?

Bireysel emeklilik sistemi, sizin aktif çalışma sürecinizdeki yaşam standartlarınızı emekli olduğunuzda da devam ettirebilmeniz için çalışırken size birikim yapma fırsatı sunan hem tasarruf hem de yatırım sistemidir. Şimdi gelin, birlikte sistemin sunduğu avantajlara yakında bakalım.
  • Aktif iş hayatınızda sizi tasarruf etmeye teşvik ederek emeklilik döneminizde birikim sahibi olabilirsiniz.
  • Emeklilik Gözetim Merkezi’nin sunmuş olduğu veriye göre sistemin faaliyete geçtiği 2003 yılından 2017’ye kadar emeklilik yatırım fonları, katılımcıya yıllık ortalama net getiri (yıllık enflasyonun üzerinde elde ettiğiniz getiri) oranı %3,3’tür.
  • Yapmış olduğunuz katkı payı tutarına %30 oranında devlet katkısı yapılmaktadır.
  • Bireysel emeklilik sisteminde ödemeler esnek olup dilediğiniz zaman ödeyeceğiniz katkı payını azaltabilir hatta katkı payı ödemelerinize ara verebilirsiniz.

Türkiye İş Bankası bireysel emeklilik sistemi nedir?

Türkiye İş Bankası Anonim Şirketi, emeklilik hizmetinde iştiraki olan Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. ile birlikte hazırladıkları emeklilik planlarını BES’e dahil olmak isteyen müşterilerine sunmaktadır. Türkiye İş Bankası ve Anadolu Hayat Emeklilik bireysel emeklilik sistemine nasıl başvurabileceğinizi öğrenmek isterseniz, “Türkiye İş Bankası bireysel emeklilik başvurusu ve sorgulama” isimli makalemizi okumanız fayda sağlayacaktır.

Türkiye İş Bankası bireysel emeklilik iletişim ve müşteri hizmetleri bilgileri

Türkiye İş Bankası’nın müşterilerine sunmuş olduğu emeklilik planları hakkında bilgi almak isterseniz bu konu hakkındaki ilk önerimiz İş Bankası şubelerinde yer alan Anadolu Hayat Emeklilik temsilcileri ile iletişime geçmeniz olacaktır. Size en yakın İş Bankası’na giderek bireysel emeklilik sistemi hakkında bilgi alabilir, İş Bankası’nın sunmuş olduğu avantajları öğrenebilir ve hatta emeklilik planlarını bireysel emeklilik danışmanınızla beraber bütçenize göre yapılandırabilirsiniz. Size en yakın İş Bankası şubesini dilerseniz sitemizde bulunan Türkiye İş Bankası Şubeleri sayfamızdan öğrenebilirsiniz.
 
Bireysel emeklilik ürünleri hakkında bilgi almak için kullanabileceğiniz bir diğer yol ise Türkiye İş Bankası internet sayfasındaki yönlendirme ile Anadolu Hayat Emeklilik’e ulaşmak olacaktır. Anadolu Hayat Emeklilik’in internet sayfasındaki bireysel emeklilik menüsü üzerinden ürünler ve fırsatlar hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.
 
Aynı zamanda bir hatırlatmanın yerinde olacağını düşünüyoruz: Türkiye İş Bankası’nın 0 850 724 0 724 numaralı telefon bankacılığı hattından bankacılık hizmetleri alabilir, bankanın kendi ürünleri hakkında bilgilendirilmeyi talep edebilirsiniz. Ancak bu hat üzerinden bireysel emeklilik sistemi hakkında bilgi almak isterseniz müşteri temsilciniz sizin daha detaylı bilgi alabilmeniz adına size Anadolu Hayat Emeklilik’in iletişim bilgilerini verecektir.

Anadolu Hayat Emeklilik bireysel emeklilik ve müşteri hizmetleri

Anadolu Hayat Emeklilik Müşteri Hizmetleri Merkezi, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı’nın birinci günleri ile yılbaşı günleri haricinde hafta içi ve cumartesi günleri 08.00-22.00, pazar günleri ise 10.00-19.30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Türkiye İş Bankası’nın sunmuş olduğu bireysel emeklilik sistemi ürünleri hakkında detaylı bilgi almak bireysel emeklilik planlarının avantajlarını öğrenmek ve bireysel emeklilik başvurusu yapmak için 0 850 724 55 00 numaralı Anadolu Hayat Emeklilik Müşteri Hizmetleri Merkezi’ni arayabilirsiniz.
 
Anadolu Hayat Emeklilik’e soru, öneri ve şikayetlerinizi isterseniz internet sayfası üzerinden bildirebilir ya da müşteri hizmetlerinin e-posta adresine mail yoluyla iletebilirsiniz.
 
Müşteri Hizmetleri Merkezi: 0850 724 55 00
E-posta: hizmet@anadoluhayat.com.tr
Genel Müdürlük Telefon: +90 (212) 317 70 70
Genel Müdürlük Faks: +90 (212) 317 70 77
Genel Müdürlük Adres: Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. İş Kuleleri Kule:2 Kat:16 20 34330 Levent / İstanbul

Diğer Makaleler