Türkiye Finans Zamanaşımı

Türkiye Finans zamanaşımı yaşayan banka hesapları hakkında sorgulama ve yapılması gereken işlemlerle ilgili bilgileri bu içerikte bulabilirsiniz.


Türkiye Finans zamanaşımı konusunda bilgi almak için bu makaleyi inceleyebilirsiniz.
Türkiye Finans zamanaşımı yaşayan hesaplarınız Bankacılık Kanunu 62. Maddesi uyarınca Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna devredilmektedir.

10 yıl boyunca yazılı olarak bankaya devir isteği iletilmemesi durumunda emanet ve alacaklarınız, mevduat ve katılım fonu hesaplarınız ilgili devlet kurumuna devredilerek zamanaşımı gerçekleşir.

TKBB’nin konuyla ilgili açıklamasını bu link üzerinden okuyabilirsiniz.

Türkiye Finans zamanaşımı öğrenmek

5411 sayılı Bankalar Kanunu’nda belirtildiği üzere, Türkiye Finans da her yılın şubat ayında Türkiye Finans zamanaşımı gerçekleşecek olan hesapları, katılım fonu ve emanet – alacakları kendi internet sitesinden duyurmaktadır. Mayıs ayı sonuna kadar sorgulamalarınızı Türkiye Finans internet sitesinden sorgulayabilirsiniz.

15 Haziran 2020 tarihine kadar hesaplarınızın bulunduğu Türkiye Finans şubesine giderek konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Türkiye Finans zaman aşımı liste sorgulama

Eğer Türkiye Finans’ta hesap / hesaplarınız bulunuyorsa, kontrolünü sağlamak için sorgulama yapmanız gerekiyor.

Sorgulama yapmak için buradaki link üzerinden sorgulama ekranına gidebilirsiniz.

Listede hesabınızı sorgulatmak için yalnızca isim ve soy isminizi girerek işlem yapabiliyorsunuz. Listede adınıza ait bir hesap görüntülediğiniz takdirde, size en yakın Türkiye Finans şubesine giderek kimlik beyan edip bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

2020 yılı için son başvuru tarihinin 15 Haziran 2020 Pazartesi günü olduğunu hatırlatalım.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler