Vakıf Katılım Cari Hesap Açma

Vakıf Katılım Bankası'ndan cari hesap açtırabilmek için aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.


Vakıf Katılım Bankası'nın bireysel bankacılık uygulamaları arasında cari hesap uygulaması da yer alıyor. Cari hesaplar, hesap sahiplerine kar oranı vermeyen Türk Lirası ve döviz türünden hesap alabileceğiniz ve hesap sahibi olarak istediğiniz zaman para çekerek, para transfer edebileceğiniz vadesiz hesap tarzında bir hesap türüdür.
Vakıf Katılım Bankası, yeni aldığı karar ile birlikte 31 Ocak tarihine kadar yaratılan cari hesaplardan hesap işletim ücreti almayacağını da duyurmuştur. Cari hesap açmış olan müşterilerine V Kart adlı banka kartı açarak bu kart sayesinde farklı banka kartlarıyla da gerçekleştirebileceğiniz tüm bankacılık işlemlerini gerçekleştirebiliyorsunuz.

V Kart sayesinde Vakıf Katılım Bankası ATM'lerinden hesabınızdaki bakiyeyi öğrenebilir, para çekebilir, para gönderebilir ve tüm işlemleri yapabilirsiniz. Cari hesaplar üzerinden EFT ve para transferleri, çek karne prosedürleri, V Kart ya da kredi kartı ödemeleri, fatura, vergi ve SGK prim borçlarının ödemelerini de yapabiliyorsunuz.

Fatura ödeme bildirimlerini katılım hesabınızdaki prosedürler ile birlikte de görebilme imkanınız bulunmaktadır. Vakıf Katılım Bankası cari hesabınız üzerinden yapacağınız internet bankacılığı EFT'leri için de ücret talep edilmemektedir. Mobil bankacılık işlemlerinde de hesap işletim ücreti alınmamaktadır.

Vakıt Katılım Bankası'ndan cari hesap açabilmek için TC kimlik numarası, TC ehliyet veya pasaport, ikametgah, teyit evrakları, fatura örneği ve kamu kurumu tarafından alınmış bir evrak istenmektedir. Yabancı uyruklu bir kişiyseniz fakat Türkiye'de ikamet ediyorsanız pasaport ya da adres tezkeresi, yabancı nüfus cüzdanınızın numarası ve ikametgah teyit belgeleri istenmektedir.

Vakıf Katılım Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

 
Vakıf Katılım Bankası cari hesabınızı açtırabilmek için bulunduğunuz yerdeki katılım bankasında bu hizmet mevcut değil ise Vakıflar Bankası'ndan da hesabınızı açtırabilirsiniz. Vakıf Katılım Bankası müşteri temsilcilerine telefon üzerinden ulaşabilmek için ise 0850 202 1 202 numaralı telefon numarasını kullanabilirsiniz.

Eğer banka şubelerinde daha az vakit kaybetmek istiyorsanız cari hesap ön başvurularınızı Vakıf Katılım Bankası resmi internet şubesi üzerinden de yapabilirsiniz. Böylelikle gerekli evraklarınızı yanınıza alarak hesabınız şubeye gittiğinizde daha hızlı açılmasını sağlayabilirsiniz.

Cari hesabınız sayesinde katılım bankacılığı prosedürleri çerçevesinde yatırımlarınızı değerlendirebilir ve faizsiz bankacılık hizmetleri sayesinde iyi bir kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz.

Elde edilen kar paylarını istediğiniz zaman mevcut katılma hesabınıza transfer edebilir veya cari hesabınızda durmasını sağlayabilirsiniz. Katılma hesabı sayesinde ise hesap türünüze göre belirlenmiş olan limitler çerçevesinde vade tarihinizi etkilemeden para çekme işlemi yapabilirsiniz.

Diğer Makaleler