Vakıfbank bireysel emeklilik iletişim ve müşteri hizmetleri 2022

Vakıfbank bireysel emeklilik iletişim ve müşteri hizmetleri numaralarını, mail adreslerini ve adreslerini bu makalemizde bulabilirsiniz.


“Vakıfbank bireysel emeklilik iletişim ve müşteri hizmetleri” konusunda banka müşterileri ve bireysel emeklilik katılımcıları internet üzerinde aramalar yapıyor. Biz de bu yazımızda hem bireysel emeklilik sisteminin bazı noktalarını sizlerle paylaşalım hem de Vakıfbank bireysel emeklilik iletişim ve müşteri hizmetleri bilgilerini sizlere sunalım istiyoruz.
 Bireysel emeklilik sisteminin avantajlarından daha fazla insan yararlanabilsin diye hayat ve emeklilik şirketleri yapmış oldukları emeklilik planlarının içeriğine çeşitli fırsatlar yerleştirerek müşterilerini bireysel emekliliğe teşvik ediyor. Emeklilik şirketlerinin emeklilik planlarının yanında sunduğu sağlık, sigorta veya hizmet gibi sektörlerdeki çeşitli indirimler, katılımcıları geniş ürün yelpazesi içinde kararsız kılıyor. Ürün tercihinde kararsız kalan katılımcılar da akıllarında oluşan “Hangi emeklilik planı benim adıma daha avantajlı? Bireysel emeklilikte en iyi fırsatları sunan banka hangisi?” gibi sorulara emeklilik şirketlerini ve hazırlamış oldukları emeklilik planlarını kendi perspektiflerinden değerlendirerek yanıt bulmaya çalışıyor.
 
Bu yazımızda Vakıfbank’ın sunduğu emeklilik planlarını ve bunların içeriğindeki avantajları detaylıca öğrenebileceğiniz Vakıfbank bireysel emeklilik iletişim ve müşteri hizmetlerinin güncel bilgilerini bulabilirsiniz.

Bireysel emeklilik sisteminin avantajları nelerdir? BES Nedir?

Bireysel emeklilik sistemi ile aktif çalışma yaşamınızda yaptığınız tasarrufları emeklilik yatırım fonları üzerinden değerlendirerek emekliliğinizde yaşayabileceğiniz gelir azalmasına karşı önlem alabilir ve sistem üzerinden elde edeceğiniz ek gelir sayesinde mevcut yaşam standartlarınızı koruyarak refah ve huzur içinde bir emeklilik dönemi geçirebilirsiniz. Bu emeklilik sistemine alternatif bir emeklilik sistemi dememiz de yanlış olmayacaktır. BES ile ilgili daha fazla avantaj bilgisine sahip olmak isterseniz “Bireysel emeklilik sisteminin avantajları nelerdir?” konusunu inceleyebilirsiniz. Bireysel emekliliğin size sağlayabileceği bazı avantajları aşağıda sizlerle paylaştık.
  • Emekliliğinizde ortaya çıkabilecek nakit ihtiyacınızı karşılayarak yaşam standartlarınızı korumak adına bireysel emeklilik sistemi size düzenli birikimler yaptırarak yatırım disiplini kazanmanızı sağlayabilir.
  • Bireysel emeklilik hesabınıza yatıracağınız katkı paylarını, emeklilik yatırım fonlarında ihtiyaç ve beklentilerinize uygun şekilde değerlendirebilirsiniz. Emeklilik Gözetim Merkezi’nin yayımladığı veriye göre bu fonların yıllık ortalama net getiri oranı (yıllık getiri oranından yıllık enflasyon oranı çıkarıldığında elde edilen oran) %3,3’tür.
  • Yatırdığınız katkı payı tutarının %30'u oranında bireysel emeklilik hesabınıza devlet katkısı eklenir.
  • Bireysel emekliliğin esnek ödeme yapısı sayesinde dilediğiniz zaman ödeyeceğiniz katkı payı tutarını azaltabilir ve hatta katkı payı ödemelerinize ara verebilirsiniz.

Vakıfbank – Türkiye Hayat Emeklilik bireysel emeklilik sistemi

Vakıfbank, kamu hayat ve emeklilik şirketlerinin birleşmesinden önce emeklilik hizmetindeki ortağı Vakıf Emeklilik ve Hayat A.Ş.nin hazırlamış olduğu bireysel emeklilik planlarını müşterilerine sunmaktaydı. 27 Ağustos 2020 itibariyle Vakıf Emeklilik ve Hayat ile birlikte diğer kamu hayat ve emeklilik şirketleri Türkiye Varlık Fonu çatısı altında birleşerek Türkiye Hayat Emeklilik A.Ş. adıyla faaliyet göstermeye başladılar. Bu birleşmenin ardından Vakıfbank bireysel emekliliğe dahil olmak isteyen müşterilerine Türkiye Hayat Emeklilik tarafından hazırlanan bireysel emeklilik ürünlerini sunmaya başladı.

Vakıfbank bireysel emeklilik iletişim ve müşteri hizmetleri

Vakıfbank’ın bireysel emeklilik sistemine katılmak isteyen müşterilerine teklif ettiği bireysel emeklilik planlarını ve planlar dahilinde sizin elde edebileceğiniz fırsatları size en yakın Vakıfbank şubesine giderek öğrenebilirsiniz. Size en yakın Vakıfbank şubesini “Vakıfbank Şubeleri” sayfamızdan bulabilirsiniz. Vakıfbank şubelerinde yer alan Türkiye Hayat ve Emeklilik’in temsilcisi size bireysel emeklilik sistemi hakkında kafanızda oluşan soruları yanıtlayabilir, Vakıfbank aracılığıyla bireysel emeklilik dünyasına adım atarsanız elde edebileceğiniz avantajlar hakkında bilgi verebilir ve hangi emeklilik planının sizin önceliklerinizi ve kişisel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceği konusunda kararsız kaldığınız durumlarda size seçiminizde yardım edebilir.

Türkiye Hayat Emeklilik internet sitesi üzerinden araştırma

Eğer şube haricinde başka bir kanal üzerinden Vakıfbank’ın bireysel emeklilik planları hakkında bilgi edinmek ve planların size sağlayacağı avantajları öğrenmek isterseniz bunun için Türkiye Hayat ve Emeklilik’in internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Vakıfbank’ın internet sitesindeki bireysel menüsünden sigorta ve emekliliği seçip Türkiye Hayat Emeklilik’e tıklarsanız açılan sayfa üzerinden linke tıklayarak Türkiye Hayat Emeklilik’in internet sayfasına ulaşabilirsiniz.

Vakıfbank çağrı merkezi üzerinden araştırma

Vakıfbank’ın Çağrı Merkezi’ne 0 850 222 0 724 numarasından ulaşabilirsiniz. Sesli yönlendirme aracılığıyla istediğiniz işlemin menüsüne birkaç kelime yardımıyla gidebilirsiniz. Burada yer alan menüler aracılığıyla Vakıfbank’ın bankacılık ürünleri ile tanışabilir ve birçok bankacılık işleminizi şubeye gitmeden halledebilirsiniz. Ancak Çağrı Merkezi üzerinden bireysel emeklilik planlarına dair herhangi bir bilgi alamazsınız. Sesli yönlendirmeye bireysel emeklilik sistemi dediğinizde sistem sizi Türkiye Hayat Emeklilik’in Müşteri Hizmetleri Hattı’na bağlamaktadır.

Türkiye Hayat Emeklilik iletişim ve müşteri hizmetleri bilgileri

Türkiye Hayat Emeklilik Müşteri Hizmetleri Hattı resmî tatiller hariç hafta içi ve cumartesi günlerinde saat 09.00 ile 18.00 arasında hizmet vermektedir. Katılımcılar isterlerse Türkiye Hayat Emeklilik’in internet veya cep şubesi üzerinden 7 gün 24 saat boyunca şirketin hazırladığı bireysel emeklilik planları hakkında bilgi alabilir ve işlem yapabilirler. Ayrıca katılımcı dilediği an şirketin e-posta adresine mail atarak bireysel emeklilik hakkındaki istek, öneri ve şikayetlerini şirkete iletebilir.
 
Müşteri Hizmetleri Hattı: +90 (850) 202 20 20
E-posta: bilgi@turkiyehayatemeklilik.com.tr
Genel Müdürlük Faks: 0 (212) 310 39 99
Genel Müdürlük Adres: Levent Mahallesi Çayır Çimen Sokağı No:7 34330 Levent Beşiktaş / İSTANBUL
 

Diğer Makaleler