Vakıfbank Destek Konut Kredisi, 12 Ay Ödemesiz Konut Kredisi

​Vakıfbank destek konut kredisi, 12 ay ödemesiz konut kredisi; düşük faiz oranları ve 180 ay vade imkanları ile tüketicilere sunuldu.


Vakıfbank destek konut kredisi, 12 ay ödemesiz konut kredisi; düşük faiz oranları ve 180 ay vade imkanları ile tüketicilere sunuldu.
Vakıfbank destek konut kredisi, 12 ay ödemesiz destek konut kredisi paketi olarak banka tarafından tüketicilere duyuruldu. Bakan Berat Albayrak’ın daha önceki açıklamalarında bahsettiği Cumhuriyet tarihinin en düşük faiz oranlı kredisini böylece öğrenmiş olduk. Kamu bankalarının Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Paketi gibi yine ortak açıkladıkları 4 kredi paketi tüketicilere sunuldu. Bu paketlerden bir tanesi de Vakıfbank 12 ay ödemesiz destek konut kredisi paketidir. Makalemizde Vakıfbank destek konut kredisi faiz oranlarını ve şartlarını inceleyeceğiz.

(Not: Bu kredi, bankanın enstrümanları arasından çıkarılmıştır.)
 
Normalleşme sürecine geçiş aşamasında, sosyal yaşamın canlanması amacıyla, kamu bankaları ortak açıklamalarında 4 yeni kredi paketini duyurdular. Tatilden taşıt kredisine, konuttan ihtiyaç kredisine varana kadar pek çok kredi ürünü için oluşturulan paketler, normalleşmeye geçiş sürecinde, pandemi sürecinin sıkıntısını çekerek mali kayıplar yaşayan tüketiciler için ilaç niteliği taşıyor. Vakıf Bankası da bu süreç için katkıda bulunarak Vakıfbank destek konut kredisi paketini açıkladı. Düşük faizli ve 15 yıla kadar vade olanaklarıyla sunulacak olan destek konut kredisi, müşterilerinin yeni bir ev sahibi olmasında büyük bir yarar sağlayacak.

Vakıfbank 12 Ay Ödemesiz Konut Kredisi Başvuru Şartları

Vakıfbank 12 ay ödemesiz destek konut kredisi için başvuru şartları da belli oldu. Avantajlı konut kredisi adı verilen bu destek konut kredisi kampanyasında, sıfır / birinci el konutlar ve ikinci el konutlar için başvuruda bulunulabilecek. İsteyen tüketiciler 12 aya kadar ödemesiz dönem talep edebilirken isteyen tüketiciler eşit taksitli ve ertelemesiz olarak başvuruda bulunabilecek. Aynı zamanda Vakıfbank 12 ay ödemesiz destek konut kredisi başvurusunda bulunan tüketiciler, daha kısa ödemesiz dönem de talep edebilecek.

Daha fazla tüketicinin yararlanabilmesi açısından kişi başı başvurulabilecek kredi tutarı; İstanbul, İzmir ve Ankara için 750 bin TL iken diğer şehirler içinse 500 bin TL olarak belirtildi.

Vakıfbank Destek Konut Kredisi Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

Vakıfbank 12 ay ertelemeli destek konut kredisi başvuruları 2 Haziran 2020 itibariyle başladı. Bir yıl ödemesiz konut kredisine başvurmak için Vakıfbank şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Yaşadığınız bölgedeki en yakın banka şubesinin nerede olduğunu öğrenmek için Vakıfbank Şubeleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Şubeye gitmeden de bir yıl ertelemeli destek konut kredisine başvuru yapabilirsiniz. Bunun için Vakıfbank Çağrı Merkezi numarası olan 444 0 724’ü arayabilirsiniz. Çağrı düştükten sonra 5’e basarak Başvuru İşlemleri menüsünde bulunan Kredi Başvuru seçeneğine erişmek için 2’ye basmanız yeterli olacaktır. Ardından 1’e basarak Konut Kredisi Başvurusu menüsüne yönleneceksiniz. Bu menü üzerinden Vakıfbank konut kredisine başvuruda bulunabilirsiniz.

Vakıfbank Destek Konut Kredisi Faiz Oranları

Vakıfbank destek konut kredisi, bir diğer adıyla Avantajlı Konut Kredisi faiz oranları, sıfır / birinci el veya ikinci el konutlar için farklılık göstermektedir. 12 ay ödemesiz dönemli krediler için ödeme vadesi 168 ay olarak hesaplanır.

Sıfır / Birinci el konutlarda faiz oranı yüzde 0,64 iken ikinci el konutlar için faiz oranı yüzde 0,74 olarak belirlendi.

Vakıfbank 12 Ay Ertelemeli Konut Kredisi Hesaplama

Vakıfbank bir yıl ertelemeli konut kredisi ürünü için örnek hesaplamalar gerçekleştirelim.

Sıfır / birinci el bir konut için 12 ay ödemesiz dönemli, 100 bin TL’lik bir kredi çekeceğinizi varsayarsak; faiz oranı yüzde 0,64 olacaktır. 168 ay vadeli olacak olan konut kredisi için aylık ödeme tutarı Bin 19 TL olarak hesaplanacaktır. Bu kredi için toplamda bankaya ödeyeceğiniz tutar da 171 bin 184 TL olacaktır.

Eşit ödemeli bir konut kredisi çekmek ve bir yıllık ertelemeli dönem olanağından faydalanmadan sıfır / birinci el konut almak isterseniz; 100 bin TL tutarında bir kredi için 180 aylık vadede ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 937 TL olacaktır. Böylece bankaya ödenecek toplam kredi tutarı da azalarak 168 bin 709 TL olarak hesaplanacaktır.

İkinci el konutlar için faiz oranının farklı olduğunu belirtmiştik. 100 bin TL tutarında Vakıfbank 12 ay ödemesiz destek konut kredisi için aylık faiz oranı yüzde 0,74 olarak hesaplandığında, 168 aylık vadede, aylık taksit tutarı Bin 95 TL olacaktır. Bu hesaba göreyse bankaya ödenecek olan toplam kredi tutarı 183 bin 925 TL olarak hesaplanır.
 
Yine ikinci el konut satın almak amacıyla çekeceğiniz konut kredisi için erteleme yapmadan, 15 yıl vadeyle, 180 eşit taksit şeklinde ödemek istediğinizde ise; 100 Bin TL’lik kredi tutarı için ödemeniz gereken aylık taksit tutarı Bin 17 TL olacaktır. Bu durumda geri ödeyeceğiniz toplam kredi tutarı da 181 bin 285 TL olmaktadır.
 
 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler