Vakıfbank Hesap Kapatma

Vakıfbank'ta bulunan hesabınızı nasıl kapatabileceğinizi anlatan bu makalede dilekçe örneğini de indirebilirsiniz.


Banka hesabı açma işleminin ardından başka bir bankaya geçmeye yada ürünü kullanmamaya karar verdiyseniz hesabınızın kapatılmasını talep edebilirsiniz. Ancak bazen talebiniz ilgili banka tarafından kabul görmeyebilir yada işleme alınmayabilir. Böyle durumlarda banka müşterileri hangi haklara sahiptir? Banka hesabının kapatılması için ne yapılmalıdır?

VAKIFBANK BANKA HESABI AÇMA İŞLEMİNİ NASIL SONLANDIRABİLİRİM?

Vakıfbank vadeli hesap yada vadesiz hesap kapatma işlemleriniz için internet bankacılığını kullanabilirsiniz. TL ve DTH hesaplarınızı ''Hesap Kapama'' bölümünü kullanarak kapatabilirsiniz. Ancak hesaba bağlı otomatik ödeme talimatı ve borç bulunuyorsa veya kredili bankomat hesabı ise hesabınızı kapatamazsınız. Vadesiz hesapların kapatılması için bakiyenin sıfır olması gerekmektedir.

Banka hesabının kapatılması için size en yakın VakıfBank şubesine banka hesap kapatma dilekçesi ile başvuru yapabilir yada mobil bankacılık uygulamasını kullanarak hesabınızın kapatılmasını sağlayabilirsiniz. 

VAKIFBANK BANKA HESABI KAPATMA DİLEKÇE ÖRNEĞİ
VAKIFBANK HESAP KAPATMA TALEBİM GERÇEKLEŞTİRİLMEDİ NE YAPMALIYIM?

Vakıfbank banka hesabınızın kapatılması için talepte bulundunuz halde belirli bir süre geçmesine rağmen hesabınız hala aktif ise 0 850 222 0 724 nolu çağrı merkezine şikayetinizi bildirebilirsiniz. Yada Vakıfbank Şikayet, İstek ve Öneri sayfasından form doldurarak banka hesabı kapatma talebinde bulunabilirsiniz. Her iki işlem sonucunda da netice alamazsanız süreci mahkemeye taşıyabilirsiniz.
 


Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler