Vakıfbank HGS İslemleri

Vakıfbank'ta HGS işlemlerinizi yapabilirsiniz.


Hızlı geçiş sistemi köprü ve otoyollarda kullanılan bir geçiş sistemidir. Trafiğin durmaması ve akıcılığını koruması için yapılan bu uygulamada HGS logosu olan her gişede aynı zamanda % 20 indirimli geçiş hakkı tanınmaktadır.
Vakıfbank müşterilerine HGS hizmeti sunan bankalardan birisidir. Vakıfbank’tan bir HGS etiketi sahibi olabilmek ve bunu aktif olarak kullanabilmek için Vakıfbank HGS işlemleri adı altında bazı aşamaları uygulamak gerekmektedir.

Vakıfbank HGS Başvurusu

Vakıfbank HGS işlemleri içerisinde yer alan ilk aşama başvuru aşamasıdır. Vakıfbank HGS etiketine sahip olabilmek için öncelikle Vakıfbank müşterisi olmanız gerekir. Vakıfbank’ta herhangi bir hesabınız veya kredi kartınız var ise, bu hesaplar üzerine tanımlı bir etiket almanız mümkündür. Başvuru yapabilmeniz ve etiketinizi teslim alabilmeniz için bir Vakıfbank şubesine gitmeniz ve işlemlerinizi gerçekleştirmeniz gerekir. Vakıfbank HGS işlemleri başvuru aşaması ile başlar ve aktif olarak kullanabilmek için sorgula ve ödeme aşamalarını gereğince uygulamak gerekir.

Vakıfbank HGS Sorgulama

Vakıfbank HGS işlemleri aşamalarından bir olan sorgulama aşamasında etiketinizde bulunan bakiyenin takibi yapılır. Bu takip işlemini tüm Vakıfbank şubelerinden, Vakıfbank internet bankacılığından veya telefon bankacılığından yapmanız mümkündür. Dilerseniz vereceğiniz bir talimat doğrultusunda Vakıfbank bakiyenizi sizin adınıza takip edecek ve belirli bir limitin altına düştüğünde hesaplarınızdan otomatik olarak aktarım yapacaktır.

Vakıfbank HGS Ödeme

Vakıfbank HGS işlemleri arasın yer alan son aşama ise HGS ödeme aşamasıdır. Bu aşamada azalan veya biten HGS etiketlerinize yüklemeler yapılmaktadır. HGS ödeme aşamaları içerisinde en sık kullanılan sistem otomatik ödeme talimatlarıdır. Vakıfbank banka hesabınızdan veya Vakıfbank kredi kartınızdan vereceğiniz otomatik ödeme talimatı ile bakiyeniz belirli bir limitin altında düştüğünde otomatik olarak yükleme yapılacak ve HGS etiketiniz her daim dolu olacaktır. Otomatik ödeme dışında limitlerinizi kendiniz takip etek istediğinizde ve dolum yapmak istediğinizde tüm Vakıfbank 7/24 bankamatiklerini kullanabilirsiniz. Bankamatiklerden bankamatik kartınız ve kredi kartınız ile HGS dolum işlemi yapabilirsiniz. Yine her Vakıfbank şubesinden veya internet bankacılığı hesabınızdan ödeme işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Her ödeme işleminde uygulanan minimum bir yükleme tutarı vardır. bu tutar araç sınıflarına göre değişlik göstermektedir. 
Kategori:
Etiket:
HGS

Diğer Makaleler