Vakıfbank Destek Kredim Onaylandı, Kredimi Nasıl Çekerim?

Vakıfbank Destek Kredim Onaylandı, Kredimi Nasıl Çekerim? Vakıfbank Destek Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? Vakıfbank Destek Kredisi Nasıl Hesaba Aktarılır? Yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz.


Vakıfbank destek kredisi onaylananlar kredilerini nasıl çekeceklerini merak ediyorlar. Bu yazımızda Vakıfbank destek kredisi başvurusu yapmış, kredisi onaylanmış ancak hesabına parasını çekemeyen banka müşterileri için bir yol haritası hazırladık.
 Aylık hane geliri 5.000 TL altında olan kişilere “Ekonomik İstikrar Kalkanı” tedbirleri kapsamında Kredi Garanti Fonu garantisiyle sağlık, gıda harcamaları ve fatura ödemeleri için bir kredi paketi oluşturuldu. Üç kamu bankası bu kredi paketini sadece kendi müşterileri için değil, müşterisi olmayan kişilere de kullandırmaktadır. Kredi tutarları 10.000 TL, 7.500 TL, 5.000 TL ve 3.000 TL olarak belirlendi. Vakıfbank destek kredisi başvurusu ya da diğer kamu bankalarından destek kredisi başvurusu yapmadan önce 6 ay geri ödemesiz ertelemeli destek kredileri yazımızı okuyabilir ve faiz oranları, ödeme tutarları ile ilgili merak ettiğiniz konularda genel bir fikir edinebilirsiniz.

Vakıfbank Destek Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank destek kredisine nasıl başvuru yapılacağını anlatmaya başlamadan önce borç bilgilerinizin, sicil kayıtlarınızın, kara listede olup olmama durumlarınızın bu krediye başvuru yapmanızda ya da olumlu sonuç almanızda bir etkisi olmadığını belirtelim. Doğru bilgilerle başvurunuzu gerçekleştirirseniz bir sorun yaşanmayacağı tecrübe edilmiştir. Aynı zamanda Vakıfbank hesabı olan müşterilerin hem başvuru esnasında hem de sonrasında kredi kullandırımında daha rahat işlem yaptıkları bilinmektedir.
 
Eğer Vakıfbank vadesiz Türk lirası hesabınız yoksa Vakıfbank Hesap Açma isimli yazımızdan nasıl hesap açabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Şimdi gelin adım adım önce başvuru esnasında yapılacakları ele alalım ve ardından da Vakıfbank destek kredisi onaylanan, kredisini nasıl çekeceğini merak eden okuyucularımıza cevap verelim.
 
Vakıfbank internet şubesinden destek kredisine başvuru
Vakıfbank internet şubesinden başvurmak için bu link üzerinden “Temel İhtiyaç Destek Kredisi Başvurusu” sayfasına erişebilirsiniz. Karşınızdaki Müşteri Bilgileri panelinden T.C. kimlik numaranızı ve cep telefon numaranızı girdikten sonra onay kodunu da girerek alttaki onay kutularını işaretleyerek Devam Et butonuna tıklayabilirsiniz.
 
Sonraki adımda Gelir ve Çalışma Bilgileri paneliyle karşı karşıya kalacaksınız. Burada sizi 3 kredi tutarı seçeneği bekliyor olacak. 5.000 TL, 7.500 TL ve 10.000 TL. Ancak bu noktada belirtmek gerekir, Vakıfbank destek kredisi başvuru sonucu 3.000 TL olarak da onaylanabilmektedir. Başvuru esnasında banka 3.000 TL seçeneğini eklememiş ancak hangi kredi tutarı için başvurursanız başvurun, sicil ve ödeme performansınıza göre 3.000 TL olarak da onaylayabilmektedir.
 
Talep edilen kredi tutarı için dilediğiniz tutarı seçin ve hane halkı geliri olarak 5.000 TL altında bir tutarı girin. Vade otomatik olarak 36 ay olarak seçilmiştir, değiştiremiyorsunuz. Çalışma durumu ve Çalışma Şekli bilgilerinizi girerek meslek belirtin. Ardından da çalıştığı yerdeki unvan seçeneğini açılır kutudan seçerek Hemen Başvur butonu ile başvurunuzu tamamlayın. Ardından karşınıza gelen mesajda başvurunuzun olumlu olması durumunda size Vakıfbank destek kredisi SMS ile bilgi verileceği belirtilmektedir.

Vakıfbank Destek Kredisi Cevap Gelmedi

Vakıfbank destek kredisi için cevap gelmediğini ileten yüzlerce kişi bulunmaktadır. Tam bu noktada değinmek gerekiyor ki, SMS ile bilgi gelmeden kredisi onaylanan kişilerin olduğu da bilinmektedir. Az sonra bununla ilgili çözüm yolunu da sizlerle paylaşacağız. Ancak yine de SMS ile onay mesajınızın gelmesini beklemeniz faydalı olacaktır.

Vakıfbank Destek Kredisi Nasıl Hesaba Aktarılır?

Vakıfbank destek kredinizi hesabınıza aktarabilmeniz için öncelikle SMS ile onay almış olmanız gerekiyor. Fakat belirttiğimiz gibi bazı kullandırımlarda SMS ile bildirim gelmemiş olabiliyor. Onay SMS’i alan, Vakıfbank destek kredisi onaylanan müşteriler için kredinin nasıl çekilebileceğini adım adım anlatmaya başlayalım. Vakıfbank müşterisi olan kişiler Vakıfbank Mobil, Vakıfbank internet bankacılığı ve Vakıfbank ATM’lerinden paralarını kolayca çekebilirler.
 
Vakıfbank internet şubesinden destek kredisini çekmek
Vakıfbank İnternet şubesine giriş yaptıktan sonra Başvuru – İhtiyaç Kredisi Başvurusu – Kredi Tipi: 6 Ay Ödemesiz Dönemli Destek Kredisi adımlarını izleyerek paranızı hesabınıza çekebilirsiniz.

Vakıfbank Mobil’den destek kredisini çekmek
Vakıfbank mobil’e giriş yaptıktan sonra Başvuruİhtiyaç Kredisi Başvurusu – Kredi Tipi: 6 Ay Ödemesi Dönemli Destek Kredisi adımlarını takip ederek paranızı vadesiz Türk lirası hesabınıza çekebilirsiniz.

Vakıfbank ATM’lerinden destek kredisini çekmek
Vakıfbank destek kredisi onaylanan ve onaylı kredisini nereden, nasıl çekeceğini bilmeyenler için bir başka formül de Vakıfbank ATM’leri üzerinden kredi tutarlarını çekmektir. Dilerseniz QR kod işlemleri yardımıyla ATM’ye dokunmadan dilerseniz banka kartınızla paranızı çekebilirsiniz.
 
Vakıfbank müşterisi değilseniz buradaki link üzerinden Vakıfbank müşterisi olabilir ya da detaylı bilgi almak için Vakıfbank hesap açma yazımızı okuyabilirsiniz.
 
Hesabımızı açtıktan sonra internet tarayıcısı üzerinden Vakıfbank internet bankacılığına girerek sol menüde bulunan ANINDA KREDİ sekmesinden yeniden başvuruyor gibi bilgilerinizi girmelisiniz. Onaylanan kredi tutarınız burada gözükecektir. Bundan sonra sisteme girdiğiniz telefon numarasına aktivasyon kodu gelecektir. Gelen aktivasyon kodu ile giriş yapılamazsa Vakıfbank müşteri hizmetleri numarası olan 444 0 724’ü arayarak ulaşmayı deneyebilirsiniz. Ulaşamazsanız 2 – 3 tekrarın sonunda sistem telefon numaranızı kayıt altına alır ve sonraki adıma geçebilirsiniz.
 
Vakıfbank Mobil bankacılık uygulamasını telefonunuza indirin ve giriş yapmaya çalışın. Sistemden yine hata mesajı dönecektir. Zira sistemde cep telefonunuzun tanımlı olmadığı ile ilgili bir mesaj alırsınız. Yeniden müşteri hizmetlerini aramaya çalışın. Fakat bu kez otomatik olarak sistem telefonu kapatacaktır. Bir saat kadar sonra bir aktivasyon mesajı alacaksınız. Cep telefonu uygulamasından T.C. kimlik numarası ve şifreniz ile giriş yaparak aktivasyon kodunu girin. İşlem bu kadar!
 
Artık paranız hesabınızda. Ancak siz halen hesap bakiyenizin sıfır olduğunu gözlemliyorsunuz. Telaşa mahal yok. Vakıfbank, tedbir amacıyla kredi tutarınızı bloke altına alıyor. Blokeyi kaldırmak için kısa süre sonra 444 0 724 numaralı Vakıfbank müşteri iletişim hattı tarafından aranacaksınız. Size kredi işlemini sizin yapıp yapmadığınızı soracak ve 1 (Bir) tuşuna basarak ilerlemeniz gerekiyor. Mersis numarasını ileterek sistem otomatik olarak telefonu kapatıyor. Böylece krediniz hesabınıza geçmiş oluyor.

Vakıfbank Destek Kredisi Nasıl Çekilir?

Vakıfbank destek kredinizi çekmek için, 10.000 TL onaylandığını düşünürsek, ATM'lerden 5.000 TL'ye kadar çekim limiti olduğunu unutmayınız. Farklı bir ATM'den işlem yapmak isterseniz de maalesef o günün limitini çektiğiniz için işlem gerçekleştiremezsiniz. Bunun yerine aynı gün içinde çekmek isterseniz farklı bir banka hesabına paranızı EFT ile göndermeyi deneyin. Vakıfbank hesabınızdan bir sonraki gün de kalan tutarı çekebilirsiniz.
 
Ziraat Bankası Destek Kredim Onaylandı, Kredimi Nasıl Çekerim?
Halkbank Destek Kredim Onaylandı, Kredimi Nasıl Çekerim?
 

Diğer Makaleler