Vakıfbank Ödeme Talimatı

Vakıfbank'tan ödeme talimatı vermek için bilmeniz gerekenler.


Vadesiz mevduat aracılığıyla sunulan bankacılık hizmetlerinin karşılığında hesap işletim ücreti uygulaması yapılmaktadır. Bu uygulamanın neticesinde bankanız tarafından belirlenen ücret hesabınızdan otomatik kesilmektedir. Ancak bazı bankalar özel şartlar sağlandığında mevduat sahiplerine hesap işletim ücreti yansıtmazlar. Bu bankalardan biri olan Vakıfbank ödeme talimatı veren müşterilerinden hesap işletim ücreti almamaktadır.
Vakıfbank ödeme talimatı hesap işletim ücretinin alınmaması için hesabınızdan yada kredi kartınız üzerinden en az 2 adet otomatik fatura talimatı vermeniz gereklidir. Ayrıca bu faturaların en az birer defa bankanız aracığıyla ödenmesi de aranan diğer şartlardan biridir.

Vakıfbank Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Vakıfbank'ın uygulamasına göre vadesiz mevduat grubundaki hesaplardan işletim ücreti belirli dönem sonlarında tahsil edilmektedir. Ancak bankada otomatik ödeme talimatınız mevcutsa bu ücret hesabınızdan kesilmemektedir.

Otomatik ödeme talimatı olmayan bireysel müşteriler için Vakıfbank ödeme talimatı nasıl verilir? Vakıfbank'ın resmi web sitesinde yer alan ödemeler ile ilgili kısımdan veya müşteri hizmetlerinden otomatik ödeme talimatı verilebilir ya da Vakıfbank şubelerinden birine gidip otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Böylelikle faturalarınızın ödendiğinden emin olarak son ödeme tarihlerini takip etmek zorunda kalmazsınız.

Vakıfbank otomatik ödeme talimatı kaldırma hakkınızda yasal olarak bulunmaktadır. Bu hakkınızı kullanmak istediğiniz taktirde hesabınızın bulunduğu şubeye giderek dilekçe Vakıfbank ödeme talimatı dilekçesi istemeniz yeterli olacaktır.

Dilekçesinin tarafından yazılmasını isteyenler için Vakıfbank ödeme talimatı dilekçe örneği;
                                                                                                                                   Tarih
                                   Vakıfbank ________ Şubesi Müdürlüğüne;
Şubenizdeki _____ no'lu hesabımdan, _____  numaralarındaki _____ faturalarıma süresiz olarak otomatik ödeme uygulanması için gereğinin yapılmasını arz ve rica ederim.
                                                                                                                 Ad Soyad
                                                                                                                   İmza
Dilekçede isteğinizi arz edip hesabınızın bulunduğu banka şubesine teslim ettiğiniz taktirde Vakıfbank ödeme talimatı kaldırma işlemleriniz başlatılır. Tekrar otomatik ödeme talimatı oluşturmak istediğinizde telefon bankacılığını kullanabilir yada şubeye başvuruda bulunabilirsiniz.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler