Vakıfbank Sosyal Hayatı Destek Kredisi, 6 Ay Ödemesiz Sosyal Destek Kredisi

Vakıfbank sosyal hayatı destek kredisi, 6 ay ödemesiz sosyal destek kredisi; düşük faiz oranları ve 60 ay vade imkanlarıyla tüketicilere sunuldu.

Bir normalleşme adımı olarak Vakıfbank sosyal hayatı destek kredisi, 6 ay ödemesiz sosyal destek kredisi ürünü banka tarafından müşterilerine sunuldu. Kamu bankaları daha önce Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi’nde olduğu gibi ortak bir açıklama ile 4 yeni kredi paketini açıkladılar. Taşıttan konuta, ihtiyaçtan tatil kredisine kadar pek çok kredi ürünü ile sosyal yaşamı canlandırma için adım atılmış durumda. 1 Haziran tarihinde açıklanan kredilere, 2 Haziran itibariyle başvurular da başlamış durumda. Biz de Vakıfbank 6 ay ödemesiz sosyal destek kredisi paketi ile ilgili merak edilen noktaları bu makalede sizlere sunuyoruz. Vakıfbank sosyal destek kredisi başvurusu, faiz oranları ve sorgulama gibi konuları bu içerikte bulabilirsiniz.

Koronavirüs salgınıyla evlere kapanan tüketiciler, mali olarak alt üst oldu. Salgının ülkemizdeki etkilerinin aşağı yönlü seyriyle birlikte normalleşme süreci için de geçtiğimiz günlerde ilk adımlar atıldı. Üç kamu bankası da bu sürece katkı sunmak; sosyal hayatı canlandırmak ve yerli üretim yapan firmaları desteklemek amacıyla ortak bir açıklama ile kredilerini duyurdular. Vakıfbank da sosyal destek kredisi paketini açıklayan kamu bankalarından biri oldu. Bu kredi için en düşük başvuru limiti 3 bin TL iken en yüksek başvuru limiti 30 bin TL olarak belirlenmiştir.
Vakıfbank Sosyal Hayatı Destek Kredisi Başvuru

Vakıfbank sosyal hayatı destek kredisi başvurusu yapmak için Vakıfbank şubelerini ziyaret etmelisiniz. Başvuru ile ilgili yeni bir nokta açıklandığında bu başlık altından sizlere duyuracağız.

Size en yakın Vakıfbank şubesini öğrenmek istiyorsanız Vakıfbank Şubeleri sayfamız üzerinden il ve ilçenizi seçerek hemen sorgulama yapabilirsiniz.

Vakıfbank 6 Ay Ödemesiz Sosyal Hayatı Destek Kredisi Faiz Oranları

Vakıfbank Sosyal hayatı destek kredisi faiz oranları için açıklanan pakette bulunan alt paketlerin niteliklerini incelememiz gerekiyor. Sosyal hayatı destek katkı paylı faturalı kredi paketi için faiz oranı yüzde 0,55 olarak belirlenmişken, sosyal hayatı destek faturalı kredi paketi için faiz oranı yüzde 0,82 olarak hesaplanmış durumda. Tüm alt paketler için de en fazla vade 60 ay (5 yıl) olarak belirlenmiştir.

Vakıfbank 6 Ay Ödemesiz Sosyal Destek Kredisi Şartları

Vakıfbank 6 ay ödemesiz sosyal destek kredisi için tüketici tarafına isnat edilen bir şart bulunmuyor. Hangi şartlarda kredi başvurularını değerlendireceğini bankalar henüz açıklamış değiller. Ancak ilk açıklandığı andan itibaren bu kredi paketlerine ilginin yoğun olduğunu söylememiz mümkün. Sosyal hayatın canlandırılması amacıyla çıkarılan bu paketin iki alt paketi de bulunuyor. Başvuru şartlarını bu iki paket özelinde değerlendirmemiz gerekiyor.

Sosyal Hayatı Destek Katkı Paylı Faturalı Kredi Paketi

Sadece anlaşma yapılan firmalardan alacağınız ürünler için bu alt paketi alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Mobilya, beyaz eşya, ev tekstil ürünleri, çeyiz ve bisiklet gibi ürünler için bu krediden faydalanabilirsiniz. Anlaşma yapılan firmaların listesini Vakıfbank internet sitesinden yakında öğrenebileceksiniz.

Sosyal Hayatı Destek Faturalı Kredi Paketi

Anlaşma yapılmayan firmalardan yapacağınız alışverişler için de bu kredi paketini kullanabilirsiniz. Yerli üretim yapan firmalardan satın alacağınız mobilya, küçük ev aletleri, ev tekstili ürünler ve bisiklet gibi ürünler için uygun faiz oranlarıyla finansman desteği sağlanması amaçlanmıştır.

Elektronik eşya dendiğinde günümüzde akla ilk gelen telefon, bilgisayar, tablet gibi ürünler için kredi kullandırılmadığını unutmayın. Bunlar dışında kalan tüm elektronik cihazlar için finansman desteği bulunmaktadır.

Vakıfbank Sosyal Hayatı Destek Kredisi Hesaplama

Vakıfbank sosyal hayatı destek kredisi için bir örnek hesaplama yapalım. Öncelikle 6 ay ödemesiz seçeneği için Vakıfbank şubeleri üzerinden hesaplama işlemleri yaptırmanızı tavsiye ederek başlayalım. Biz makalemizde 6 ay ödemesiz dönemden yararlanmadan yapılacak başvurular için hesaplamalar gerçekleştireceğiz.

Sosyal Hayatı Destek Katkı Paylı Kredi alt paketi ile başlayalım. En az 3 bin TL, en fazla 30 bin TL tutarında krediye başvurabileceğinizi belirtelim. 10 bin TL tutarında krediye başvurmak istediğinizi düşünürsek; 6 ay erteleme imkanı olmadan 60 ay vadeli bir dönemde yüzde 0,55 faiz oranıyla bu tutara başvurduğunuzda, aylık taksit tutarınız 228 TL olacaktır. İlk dönem ödeme tutarınızın üzerine 50 TL tutarındaki kredi tahsis ücretini de eklemelisiniz. Aynı zamanda Vakıfbank’a ödeyeceğiniz toplam kredi tutarı da 13 bin 680 TL olarak hesaplanacaktır.

Diğer seçenek olan Sosyal Hayatı Destek Faturalı Kredi paketi için hesaplama yapmamız gerekirse; 10 bin TL kredi çekecekseniz, bu krediye 6 ay öteleme olmadan, 60 ay vadeli sahip olacaksınız ve yüzde 0,82 faiz oranıyla faizlendirileceksiniz. Bu durumda da aylık taksit tutarınız 252 TL’ye yükselecektir. İlk taksit ödemenizde bu tutara 50 TL’lik kredi tahsis ücreti de eklenir. Vakıfbank’a ödeyeceğiniz toplam kredi tutarı ise 15 bin 120 TL olarak hesaplanacaktır.

Vakıfbank Sosyal Hayatı Destek Kredisi Sorgulama

Vakıfbank sosyal hayatı destek kredisi için henüz bir sorgulama ekranı açılmadı ya da sorgulama için bir telefon numarası paylaşılmadı. Kredi paketi yeni açıklandığı için başvuru süreci sonrasında, sorgulama için kanallar da açılacaktır. Bu kanalları başlığımız altından takip edebilirsiniz.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler