Vakıfbank Taşıt Kredisi, 6 Ay Ödemesiz Taşıt Kredisi

Vakıfbank taşıt kredisi, 6 ay ödemesiz taşıt kredisi; düşük faiz oranları ve 36 ve 60 ay vade olanaklarıyla tüketicilere sunuldu.


Vakıfbank taşıt kredisi, 6 ay ödemesiz taşıt kredisi paketi; diğer kamu bankaları ile aynı anda taşıt almak isteyen tüketiciler için açıklandı. Devlet destekli 4 yeni kredi paketi içinde taşıt kredisi, sosyal hayatı destek kredisi, tatil destek kredisi ve konut kredisi ürünleri bulunuyor. 36 ay vadeli, 6 ay geri ödemesiz araç kredisi, salgın zamanlarında zorluklar yaşayan tüketicilere toparlanabilmeleri için imkân sunacak. Bu makalemizde Vakıfbank 6 ay ertelemeli taşıt kredisi faiz oranları, başvuru şartları ve gerekli belgeler gibi merak edilen tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz.
(Not: Bu kredi, bankanın enstrümanları arasından çıkarılmıştır.)

Yerli üreticileri, turizmcileri ve sosyal hayatı desteklemek amacıyla ortaya çıkarılan 4 yeni kredi paketi, ekonomik yaşama kuşkusuz yarar sağlayacak. 1 Haziran’da üç kamu bankasınca açıklanan paketlerin, koronavirüs salgın sürecinden normalleşmeye geçilen bu dönemde, evlerine kapanmak zorunda kalan vatandaşlara ve kepenk kapatmak zorunda kalan üreticilere, şüphesiz mali açıdan büyük bir katkısı olacaktır.

Vakıfbank 6 Ay Ödemesiz Taşıt Kredisi Başvurusu

Vakıfbank 6 ay ödemesiz taşıt kredisine başvuruda bulunmak isterseniz, Vakıfbank şubelerine gitmeniz gerekecek. Zira bankanın internet sitesi üzerinden yayınlanan duyuruya göre, henüz farklı bir başvuru kanalı açılmış değil. Farklı başvuru kanalları açılması durumunda bu başlık altında sizlere duyuracağız.
Size en yakın Vakıfbank şubesinin nerede olduğunu öğrenmek isterseniz, Vakıfbank Şubeleri sayfamızda sorgulama yapabilirsiniz.

Vakıfbank Taşıt Kredisi Şartları

Vakıfbank taşıt kredisi, yerli üretim yapan firmalardan taşıt satın almak istediğiniz takdirde başvurabileceğiniz bir kredi. Anlaşmalı yerli üretim yapan firmalardan alacağınız sıfır/birinci el otomobil / motosikletler için 1.El/Sıfır Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi ve ikinci el satın alacağınız binek araç veya motosikletler için 2.El Taşıt Destek Kredisi alt paketleri bulunuyor. Kredi faiz oranları alt paketlere göre değişiklik gösterecektir.

1.El/Sıfır Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi

Yapılan anlaşmalar ile, yerli üretim kategorisine gire firmalardan sıfır km. ya da birinci el binek – ticari araç satın alacak olan bireysel veya kurumsal müşteriler için, yapılan anlaşmaya göre değişik faizli kredi ürünüdür.

Bu kredi için bir üst limit belirtilmemiştir. En fazla kredi vadesi 36 olarak belirlenirken, bu vadenin 6 ay ödemesiz dönem seçeneği bulunmamaktadır.
Alışveriş yapılabilecek anlaşmalı markalar, Vakıfbank’ın internet sitesinde sıralanmıştır. Buna göre; Fiat, Honda, Hyundai ve Toyota marka binek araçlar krediye konu olan binek araçlardır.

2.El Taşıt Destek Kredisi

İkinci el binek araç – motosiklet veya ticari araç satın alacak olan bireysel ya da kurumsal müşterilere kullandırılacak olan kredi alt paketidir. Vakıfbank 6 aya kadar ödemesiz taşıt kredisi, 60 aya kadar vade olanaklarıyla bu alt paket için uygulanmaktadır.

İkinci el taşıt kredisi ve ticari taşıt kredileri için belirlenmiş olan üst kredi limiti 150 bin TL’dir. Yedi yaşına kadar ikinci el otomobiller ve motosikletler için kredi kullandırımı yapılabilmektedir.

Vakıfbank 6 Ay Ertelemeli Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Vakıfbank 6 ay ertelemeli taşıt kredisi ve ertelemesiz taşıt kredisi faiz oranları, alt paket türlerine göre değişiklik gösteriyor, demiştik. 1.El/Sıfır taşıt kredisinde faiz oranları, yüzde 0,49 ila yüzde 0,69 arasında değişiyor. Yapılacak olan anlaşma uyarınca en uygun faiz oranı ile kredinizi kullanabilirsiniz.

2.El taşıt kredisi ürününde ise faiz oranı, ilkine göre biraz daha yüksektir. İkinci el binek otomobil ya da motosiklet almak isterseniz, yüzde 0,82 olarak belirlenmiş bir faiz oranı ile karşı karşıya kalacaksınız.

Vakıfbank Taşıt Kredisi Hesaplama

Vakıfbank taşıt kredisi hesaplayarak hangi kredi paketinin daha avantajlı olduğunu anlamaya çalışalım.

Sıfır/birinci el bir binek araç almak istediğinizi varsayacağız. 50 bin TL tutarında bir krediye başvurmanız durumunda, 6 ay ödemesiz dönem olmaksızın, 36 ay vadeyle ve yüzde 0,69 faiz oranıyla 50 bin TL tutarında kredi kullanabilirsiniz. Bu durumda aylık taksit tutarınız Bin 611 TL olacaktır. Aynı zamanda bir kereye mahsus ödemeniz gereken kredi tahsis ücretini de bu hesabın içine dahil edebilirsiniz. Binde 5 oranında alınan tahsis ücreti de 250 TL olarak hesaplanacaktır. Vakıfbank’a geri ödenecek olan toplam tutar da 58 bin 26 TL olacaktır.

İkinci el taşıt ve motosiklet kredisi çekmek istediğinizi varsayarsak, diğer pakete göre daha fazla bir kredi oranı karşınıza çıkacaktır. Aylık yüzde 0,82 faiz oranıyla, 50 bin TL tutarında, Vakıfbank 6 ay ödemesiz taşıt kredisi çekebilirsiniz. İlk altı ayın ödenmeyeceği düşünüldüğünde, 54 aylık bir dönem için aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 752 TL olarak hesaplanacaktır.

Vakıfbank Taşıt Kredisi Gerekli Belgeler

Vakıfbank taşıt kredisi başvurusu için gerekli belgeler aşağıdadır:
  • Başvuru Formu
  • Nüfus Cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi
  • Çalışma durumunuza göre gelir belgesi
  • Serbest Meslek için meslek kuruluşundan alınan üyelik belgesi fotokopisi
  • Tüzel kişiler için ticaret sicil gazetesi fotokopisi
  • İstenebilecek diğer belgeler

Vakıfbank Araç Kredisi Sorgulama

Vakıfbank araç kredisi başvurusunu sorgulamak için şu an için herhangi bir sorgulama ekranı bulunmuyor. Banka tarafından başvurular değerlendirilmeye başlandığı anda sorgulama ekranları açılması durumunda, bu başlık altından yayınlayacağız.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler