Vakıfbank Zamanaşımı

Vakıfbank zamanaşımı yaşayan hesaplarla ilgili sorgulama yapmak ve yapılması gereken işlemlerle ilgili bilgileri bu içerikte bulabilirsiniz.


Vakıfbank zamanaşımı hakkında bilgi sahibi olmak adına sizin için hazırladığımız içeriği okuyabilirsiniz.
Vakıfbank zamanaşımına uğrayan emanet – alacak ve katılım fonları gibi hesaplar 5411 sayılı Bankacılık Kanunu gereği Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna aktarılmaktadır.

Bankaya 10 yıl içerisinde herhangi bir yazılı devir isteği başvurusunda bulunmayan mudilerin hesapları bu yasal süre içerisinde adı anılan devlet kurumuna devredilmektedir.

Vakıfbank’ın konuyla ilgili açıklamasını okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Vakıfbank zamanaşımı nasıl öğrenilir?

Vakıfbank zamanaşımı listelerini, Bankacılık Kanunu kapsamında; emanet ve alacaklar, bireysel hesaplar ve katılım fonları hesapları için her yılın şubat ayında internet sitesinde açıklamaktadır. Açıklanan listeleri incelemek için mayıs sonuna kadar 4 aylık bir zaman belirtilmektedir.

Eğer sorgunuz sonucunda kullanmadığınız bir hesap keşfederseniz, 2020 yılı için 15 Haziran tarihine kadar en yakın Vakıfbank şubesine giderek konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Vakıfbank zamanaşımı sorgulama

Vakıfbank’ta unuttuğunuz bir hesabınızın olduğunu düşünüyorsanız sorgulayarak kontrol edebilirsiniz.

Mevduat hesaplarınızla ilgili bir sorgulama yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir yatırım hesabınız olduğunu düşünüyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş. için zamanaşımı listesi için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorgu sonucunda isminize ait bir hesap bulunması durumunda hesabınızın bağlı olduğu şubeye giderek kimlik beyan edip gerekli bilgileri alabilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Son başvuru için 15 Haziran 2020 son tarihtir.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler