Veri Kurtarma Firması Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Veri kurtarma firmasına ihtiyaç duyduğunuzda firma seçerken dikkat etmeniz gerekenler.
Veri kurtarma sektörü ülkemizde yeni yeni gelişme gösterirken, bu alanda hizmet veren firmalara da sürekli yenileri ekleniyor. Bilişim sektörünün herhangi bir alt dalında faaliyet gösteren firmalar, bu yeni sektörü fırsat bilerek bilinçsiz bir hizmet anlayışı benimsiyor. Hal böyleyken kullanıcılar, verilerini güvenli bir şekilde emanet edebileceği bir firma arayışına giriyor.

İyi Bir Veri Kurtarma Firması Seçmek Neden Önemli?

Verilerinizin başarılı ve güvenli bir şekilde kurtarılması için doğru veri kurtarma hizmeti sağlayıcısının seçilmesi çok önemlidir. Özellikle ülkemizde bu alanda yeterli mesleği ve teknik eğitimin söz konusu olmaması ve bu tür hizmet veren firmaların denetlenmemesi nedeniyle tam donanımlı laboratuvara sahip firmaların sayısı çok az. Yetkin olmayan firmalar ise kullanıcıları, özellikle internet reklamlarıyla yanlış yönlendiriyor ve kullanıcıların hizmetten beklentilerini karşılayamamasına neden oluyor. 
Peki sistem çökmesi, beklenmedik sistem kapanması, depolama ortamı arızası, veri hırsızlığı, virüs veya kötü amaçlı yazılım saldırısı, insan hatası vb. nedenlerle meydana gelebilecek kaçınılmaz veri kaybı durumlarında profesyonel bir veri kurtarma hizmeti alırken nelere dikkat edilmeli?
  • Veri kurtarma hizmeti alacağınız firmanın kurumsal olması ve yalnızca bu alanda faaliyet göstermesi önemlidir.
  • Firmaların belirli bir kalite standartlarına sahip olması ve bunu müşterilerine somut belgelerle ispatlayabilmesi gerekir.
  • Veri kurtarma faaliyetleri yürüten personelin, veri güvenliği ve veri kurtarma gibi alanlarda eğitim almış olması ve yeterli deneyime sahip olması gerekir.
  • Söz konusu verileriniz olduğunda, bu hizmetleri veren firmaların müşterilerine bir gizlilik politikası sözleşmesi ile güvence sunabiliyor olması gerekir.
  • Veri kurtarma firmalarının referanslarını inceleyerek, kısa bir internet geçmiş araştırması (özellikle firmaların şikayetleri incelenebilir) yaparak, güvenilirliği yüksek olan firmalar tercih edilmelidir.
  • Fiyatlandırma şeffaf olmalı, ürün kabul aşamasında şirket yetkilileri, kurtarma işlemleri sırasında ortaya çıkabilecek maliyetler hakkında müşterilerini bilgilendirmeli, ekstra faturalandırma yapmamalıdır.
  • Bu sektörde pek çok aracı firmanın da var olduğunu düşünürsek; veri kurtarma operasyonlarında yalnızca yetkin laboratuvara sahip olan firmaların tercih edilmesi önemlidir. Verilerinizin farklı kişiler tarafından incelenmesini ve sürecin uzamasını kimse istemez.
Veri kurtarma hizmetlerinde yüksek başarı oranları ile öne çıkan Gold Data Veri Kurtarma Hizmet Sağlayıcısı’nı tercih edebilirsiniz. Firmanın veri kurtarma hizmetlerine, kurumsal ve iletişim bilgilerine, müşteri yorumlarına ve veri kurtarma ile ilgili merak ettiğiniz sorulara yanıt bulmak için https://www.goldverikurtarma.com/ bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler