Fibabanka – Wise iş birliği ile Türkiye'de uluslararası para transferinde yeni dönem

Fibabanka ile Wise arasında imzalanan iş birliği anlaşmasını ve tüketiciye yararlarını bu içeriğimizde inceleyeceğiz.


Fibabanka ve Wise iş birliği sayesinde Türkiye'deki müşteriler, uluslararası para transferlerini daha hızlı, kolay ve düşük maliyetlerle gerçekleştirebilecekler. Bu stratejik ortaklık Fibabanka'nın sektördeki yenilikçi ve müşteri odaklı yaklaşımını bir kez daha ortaya koymaktadır. Müşterilerin yurt dışı para transfer ihtiyaçlarını daha etkin bir şekilde karşılayarak, Türkiye'deki bankacılık sektörüne yeni bir soluk getiriyor.
 Fibabanka, sektörde bir ilke imza atarak milyonlarca kişi ve işletmenin yurt dışına para transferi yapabilmesine olanak sağlayan Wise ile stratejik bir ortaklık anlaşması gerçekleştirdiğini duyurdu. Teknolojik altyapısı ile müşterilerine ve sektöre değer katan çözümler sunan Fibabanka, dünya çapında 12 milyondan fazla kullanıcısı olan uluslararası para transferi şirketi Wise ile iş birliği yaparak Türkiye'de bir ilke imza attı. Biz de bu yazımızda konuyla ilgili detayları sizlerle paylaşacağız.

Fibabanka, Wise iş birliğiyle Türkiye'de bankacılıkta yeni bir dönem başlatıyor

Fibabanka'nın finansal teknolojilere yaptığı yatırımlarla, müşterilerinin ihtiyaçlarına çözümler geliştirerek hayatlarını kolaylaştırdığı bilinmektedir. Bu çerçevede dünyanın en iyi uluslararası para transferi çözümlerinden birini sunan ve yöneten global teknoloji şirketi Wise ile iş birliği yaparak bir ilke imza atmıştır. Böylece Wise ile yurt dışı para transferi işlemleri Türkiye'de ilk kez bir banka uygulaması içerisine entegre edildi.

Fibabanka – Wise iş birliği ile 70 para birimiyle çalışın

Fibabanka, Birleşik Ödeme Hizmetleri aracılığıyla Wise'ın Türkiye'deki servis sağlayıcısı ile stratejik bir ortaklık yaparak, Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarında bu entegrasyonu gerçekleştirdi. Geleneksel yurt dışı para transferi ürünlerinde yaşanan banka kesintileri ve alıcıya ulaşma sürelerindeki zaman farklılıkları gibi dezavantajların ortadan kalkması amaçlanmaktadır. Bu iş birliği sayesinde artık Fibabanka müşterileri, Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanalları üzerinden uluslararası para transferi işlemlerini hızlı, kolay ve düşük maliyetlerle gerçekleştirebilecek. Ayrıca Türk lirası hesaplarından işlem başlatarak yurt dışında 70'ten fazla ülkeye yerel para biriminde transfer yapabilecekler.

Fibabanka’nın mobil bankacılık deneyimi 2,5 kat arttı

Fibabanka Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Mert’in deyimi ile Fibabanka, kurulduğu günden beri modern bir bankacılık yaklaşımı benimseyen, müşteri deneyimini geliştirmek için finansal teknolojilere ağırlık veren bir Türk bankasıdır. Mobil bankacılığa odaklanarak banka son bir yılda dijital müşteri sayısını 2,5 kat artırdı. Ayrıca Fibabanka'nın yüzde 100 iştiraki olan Finberg'in yatırımları sayesinde, Birleşik Ödeme Hizmetleri de dahil olmak üzere birçok ürün ve hizmeti dijital kanallar üzerinden müşterilerine sundu.

Fibabanka yurt dışı para transferinde Wise’ı tercih etti

Fibabanka, Birleşik Ödeme Hizmetleri ile stratejik bir ortaklık kapsamında Wise ile iş birliği yaparak, yurt dışı para transferinde geleneksel yaklaşımlardan vazgeçerek bireysel ödemelerde daha hızlı ve daha uygun ücretlerle işlem yapma imkânı sunmayı hedefliyor. Bu ortaklık banka tarafından gerçekleştirilen bir diğer sektörde bir ilktir ve müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için hizmetlerini sürekli olarak geliştirmeye devam etmektedir.
 
Bu ortaklık sayesinde Fibabanka, teknoloji ve finans alanlarında lider olan Wise ile iş birliği yaparak Türkiye'de sektörde bir ilke imza atarak, yurt dışı para transfer hizmetlerini müşterilerine daha hızlı, daha kolay ve daha düşük maliyetlerle sunmaya başlamıştır. Bu gelişme Fibabanka'nın sektördeki konumunu daha da güçlendirecek ve müşteri memnuniyetini artıracaktır.

Diğer Makaleler