Wise İle Kolayca Kripto Para Satın Almak

Wise hesabınızla kripto para satın alabilir misiniz? Hangi kripto para borsasından satın alabilirsiniz? İçeriğimizde bulabilirsiniz.


Wise, eskiden Transferwise olarak bilinen, para transferleri ve ücretsiz çoklu para birimi cüzdanı konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi finansal hizmettir. Londra merkezli şirket, 750'den fazla para birimini destekler ve dünya çapında 80'den fazla ülkede 8 milyondan fazla kullanıcıya çoklu para birimi hesapları sağlar. Wise hakkında daha fazla içeriği Wise linki üzerinden bulabilirsiniz. Ayrıca Wise’ın Türkiye’de olup olmadığını ve güvenilirliğini anlamak için de “Wise Nedir? Transferwise Güvenilir Mi?” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Wise Hesabınızla Kripto Satın Alabilir Misiniz?

Wise hesabınızda bulunan paranızla kolayca Bitcoin satın alabileceğinizi söylesek… Paxful ile özel bir anlaşma yapan Wise, hesabınızda bulunan parayla kolayca kripto para satın alabilmenizin önünü açıyor.
 Paxful'da Wise'deki fonlarınızı Bitcoin'e dönüştürebilirsiniz. İşte bu işlemi gerçekleştirmeniz için beş kolay adım.

Paxful'a giriş yapın

Paxful hesabınıza giriş yapın. Henüz bir hesabınız yoksa kaydolun ve ücretsiz bir Bitcoin cüzdanı alın. Bu cüzdanla BTC saklayabilir, gönderebilir ve alabilirsiniz.

Teklif listesini kontrol edin

Paxful hesabınızda "Satın Al" butonunu tıklayarak aktif teklifleri gözden geçirin. Ödeme yöntemi olarak "Wise" seçeneğini seçin, satın almak istediğiniz BTC miktarını belirtin ve "Teklifleri Bul" butonuna tıklayın. Aktif teklifler listesini gözden geçirin ve işlem ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçin.

Teklif seçin

Bir teklif seçtikten sonra satıcının teklif şartlarını dikkatlice okuyun. Bu durum hangi bilgileri sağlamanız gerektiği ve satıcı tarafından belirlenen gereksinimleri karşılayıp karşılamadığınızı anlamanıza yardımcı olacaktır. Bazı satıcılar Wise profilinizin bir ekran görüntüsünü ve işlem kanıtını isteyebilir. Bu yüzden işlem sırasında bunları hazırda tuttuğunuzdan emin olun.

İşlemi başlatın

Satıcının teklif şartlarından memnunsanız satın aldığınız BTC miktarını girin ve "Şimdi Satın Al" butonuna tıklayın. İşlem başlatıldıktan sonra canlı sohbet açılacaktır. Satıcı işlemi nasıl tamamlayacağınıza dair daha fazla talimat sağlayacaktır.

Bitcoin'inizi alın

Ödemeyi tamamladıktan sonra işlemi "Ödendi" olarak işaretleyin ve satıcıyı bilgilendirin. Ödemeniz onaylandıktan sonra satıcı BTC'yi doğrudan Paxful Cüzdanınıza serbest bırakacaktır. Bu sadece birkaç dakika sürecektir. Böylece güvenli ve kolay bir şekilde Wise hesabınızda bulunan parayla Bitcoin satın almış olursunuz.

Diğer Makaleler