Yapı Kredi Altın Birikim

Yapı Kredi altın birikim hesabı açtırarak kendiniz ya da sevdikleriniz için hemen birikim yapmaya başlayabilirsiniz. Altın birikim hesabıyla altınlarınız güvende kalır.


Yapı Kredi altın birikim hesabı ile ilgili tüm bilgilere erişmek için yazımızı okuyabilirsiniz. Makalemizde merak ettiğiniz tüm detayları bulabilirsiniz.
Değerli metal denince akla ilk gelen şüphesiz altın. Işıltısı, güneşe olan benzerliği ve zor bulunan bir maden olması sebebiyle yüzlerce yıldır bir değişim aracı olarak kullanıldı. Nihayet günümüzün en önemli yatırım aracı haline geldi. Eğer para biriminiz karşısında altının değerleneceğine inanıyorsanız, altın birikimi yaparak kazanç elde edebilirsiniz. Ancak spot piyasadan aldığınız bir gram altının fiyatı, satacağınız an 1.10 birimken alıcının 1.05 birime almak istediğini bilirsiniz. Spot piyasalara bağımlı kalmadan, altını hakkaniyetiyle değerlendirmek için Yapı Kredi altın tasarrufunu tercih edebilirsiniz.

Yapı Kredi Altın Birikim Hesabı Avantajları

Yapı Kredi Altın Birikim hesabı, en güvenli altın biriktirme yöntemlerinden biridir. Zira fiziksel olarak elinizde bulundurduğunuz altınların çalınma, kaybolma ihtimalleri bulunurken, altınınızı emanet edebilecek yer olarak bir bankadan daha güvenli neresi olabilir? Altın birikim ürünüyle vadesiz mevduat hesaplarınızdan ya da Yapı Kredi kredi kartlarınızdan, belirli tarih ve belirlediğiniz tutarlarda düzenlik bir şekilde Yapı Kredi altın alma talimatı vererek altın yatırımına başlayabilirsiniz.

Kredi kartlarınız ile altın alma talimatı verecekseniz yalnızca Türk lirası cinsinden verebilirsiniz. Aynı zamanda kredi kartınızdan altın alımı yapabilmek için altın cinsinden ödeme de gerçekleştiremezsiniz. Mesela kredi kartınızla 100 Türk lirası karşılığında altın alınması talimatı verebilirsiniz ama 100 gram ya da 10 gram alınması gibi talimatlar veremezsiniz.

Yapı Kredi Altın Birikim Hesabı Nedir?

Yapı Kredi altın birikim hesabınızdaki tasarrufunuzu artırmak isterseniz dilediğiniz zaman ara ödemelerle birikiminizi destekleyebilirsiniz. Kendiniz ve sevdikleriniz için altın birikimi yapabileceğiniz gibi dilerseniz çocuklarınız için de altın tasarrufu gerçekleştirebilirsiniz. Böylece çocuklarınızın geleceğine önemli bir katkı sunmuş olursunuz. Minimum ödeme tutarı altında kalmadığı sürece, ödeme tutarlarında değişiklik yapabilirsiniz. Altın birikim hesabı ile altınlarınızın çalınması, kaybolması riski ortadan kalkmış olur ve altın birikim talimatıyla düzenli bir yatırım imkanına kavuşursunuz.

Yapı Kredi altın birikim hesabında dilediğiniz döviz cinsinden (kredi kartlı talimatlar hariç) ya da Türk lirası üzerinden gram altın alınması talimatı verebilirsiniz. İsterseniz gram, çeyrek, yarım ve tam altın alınması için talimat da verebilirsiniz. Eğer çeyrek, yarım ve tam altın birikimi yapmak isterseniz hesabınıza çeyrek altın için 1,605 gram, yarım altın için 3,21 gram ve tam altın için de 6,42 gram altın aktarılır. Yatırımınızı altın olarak bankadan almak isterseniz gram, çeyrek, yarım ve tam altın olarak fiziki teslim almanız ne yazık ki mümkün olmayacaktır. Bankadan fiziki teslim alabilmeniz için yatırımınızın 1 kilo ve bir kilo katları şeklinde olması gerekmektedir.

Yapı Kredi Altın Birikim İşlem Kanalları

Yapı Kredi altın birikim, bankacılık ve yatırım işlemleriniz için Yapı Kredi şubelerinden destek isteyebileceğiniz gibi internet bankacılığı ya da mobil bankacılık kanallarını da altın birikimi için kullanabilirsiniz.

Yapı Kredi Bireysel İnternet Şubesi

Yapı Kredi’de altın tasarrufu yapmak için Yapı Kredi müşterisi olmanız gerekmektedir. Banka müşterisi değilseniz bir vadesiz mevduat hesabı açtırarak hemen banka müşterisi olabilirsiniz. Eğer bir banka müşterisiyseniz internet bankacılığını kullanarak talimat verme, talimat takibi, ara ödeme gibi işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. T.C. Kimlik numaranızı ve şifrenizi girerek sisteme ulaştıktan sonra Yatırımlar bölümünde yer alan Altın Birikim menüsüne girerek hemen altın birikim talimatı verebilirsiniz.

Bankadan hesap açtırmak istiyorsanız, Yapı Kredi Hesap Açma başlıklı yazımızı okuyarak, nasıl hesap açtıracağınızla ilgili ön bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yapı Kredi Mobil Bankacılık

T.C. Kimlik numaranızı ve şifrenizi girdikten sonra karşınıza gelecek olan ekrandan Yatırımlar bölümünü seçerek Altın Birikim menüsüne gelin. Ardından da Altın birikim talimatı başlığını seçtiğinizde artık mevduat hesabınız üzerinden ya da kredi kartınızla altın birikim talimatı verebilirsiniz.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler