Yapı Kredi Altın Günleri

Yapı Kredi altın günleri ile altın birikimi bulunan müşterilerinin altınlarını, işçilik maliyeti olmadan alıyor ve Altın mevduat hesaplarında sizin için saklıyor.


Yapı Kredi altın günleri ile merak ettiğiniz tüm detayları bu yazımızda sizlere sunuyoruz.




Şüphesiz altın, huzursuz piyasa ortamını seven ve en küçük belirsizlikte sığınılan bir liman. Belirsiz ve tedirginlik duyan piyasada yatırımcıların ilk tercihleri hep bu değerli maden olmuştur. Sadece yerel değil, küresel ekonomilerde yaşanan dalgalanmalar, siyasal veya ekonomik gelişmeler de altına olan talebin artmasına sebebiyet veriyor.

Altın yatırımı denilince çoğunlukla akıllara, bilezik, küpe, künye, çeyrek ya da cumhuriyet altını geliyor. Ancak fiziksel olarak bu madenin işlemesi işçilik maliyeti de demektir. İşçilik maliyeti ödemek istemeyen yatırımcıların gram altına yatırım yapmaları daha caziptir.

Bununla birlikte fiziksel olarak saklandığında çalınma, deprem, yangın gibi riskleri de beraberinde getirir. Bu da yatırımcıyı elbette tedirgin eder. Bunun önüne geçmek isteyen birikim sahipleri için en güvenilir yol, bankaların altın hesaplarıdır.

Altın Mevduat Hesapları

Altın hesapları ile vadesiz mevduat hesapları temel prensipler bazında aynıdır denebilir. İşçilik maliyeti ödemezsiniz. Az gramajlı, ayarı düşük altınlarınızı kolayca saklayabileceğiniz ve güvende tutabileceğiniz bir mevduat hesabıdır.

Yapı Kredi Altın Günleri

Yapı Kredi altın günleri, Yapı Kredi’nin müşterilerine özel olarak hazırladığı altın mevduat hesabı kapsamında düzenlediği bir etkinliktir. Çeşitli dönemlerde, çeşitli şehirlerde düzenlenen bu etkinlikte, uzman bilirkişilerin belirlediği değer karşılığında gram cinsinden saf altını, size özel açılan Altın mevduat hesaplarına yatırılır. Yapı Kredi altın günleri düzenlenen banka şubesinde saat 16:00’ya kadar yatırım işlemlerinizi yapabilirsiniz. Fiziki olarak teslim işlemlerini 1 kilogram (995 / 1000 saflıkta) ve katları şeklinde yapabilirsiniz.

Size en yakın banka şubesini öğrenmek için Yapı Kredi Şubeleri sayfamızdan il ve ilçenize göre sorgulama yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Altın Hesabı Günleri Özellikleri

Yapı Kredi altın hesabı günlerinin en önemli özelliklerinden biri kur kaybını engellemesidir. Altın ve ziynetleriniz saf altın olarak ve gram cinsinden altın mevduat hesabınıza yatırılır. Bozdurulmadıklarından dolayı, altın olarak hesabınızda saklanırlar. Bir alım – satım işlemi yapılmadığından, altınlarınız kur kaybına da uğramayacaktır.

Güvenlik

Altın mevduat hesabınızda tuttuğunuz birikiminiz, güvenli bir şekilde saklanmış olur. Zira yatırımcılar, yastık altı olarak ellerinde tuttukları altınların güvenliği için tedirgin olurlar; çalınma veya kaybetme gibi riskler ortadan kalkar.

İhtiyaç Anında Müdahale Edebilirsiniz

İhtiyaçların ne zaman ortaya çıkacağını bilmek zor. Bu yüzden de bankadaki altın mevduatlarınızı ihtiyaç anında kullanabilmeniz gerekir. Yapı Kredi altın toplama günleri ile altın mevduat hesabına yatırdığınız değerli madeni dilediğiniz zaman, dilediğiniz miktardaki bozdurabilirsiniz. Böylece ihtiyacınız olduğu anda işinizi görebilirsiniz.

Pek çok kanaldan hesabınıza erişebilirsiniz. Günün 24 saatinde internet şubesi, mobil şube, müşteri iletişim merkezi ve ATM’ler yardımıyla altınlarınızı nakde çevirebilirsiniz. Bununla birlikte mevcut hesabınızı banka ya da kredi kartınıza tanımlayarak ATM’lerden altın alım – satım ve havale işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Yapı Kredi’de bulunan diğer altın hesaplarınıza da altın gönderebilirsiniz. Bu noktada belirtmemiz gerekir ki, altın mevduat hesapları 150.000 Türk lirasına kadar devlet güvencesindedir.

Ücret Alınmaz

Altınlarınızı güvenle emanet edebileceğiniz altın mevduat hesabınızdan hesap işletim ücreti tahsil edilmez.

Yapı Kredi Vadeli Altın Hesabı

Yapı Kredi vadeli altın hesabına altınlarınızı yatırarak hem altının değer artışından kazanabilir hem de birikimlerinize yenilerini ekleyebilirsiniz. Vadeli altın hesapları, bir vadeli mevduat hesabından çok da farklı değildir. Ancak bazı yatırımcılara göre iki koldan da getiri sağlamaktadır. Bir yandan altınlarınız vadeli bir hesapta bulunduğu için faiz getirisi elde edersiniz diğer yandan da altın fiyatlarında bir artış olması durumunda kur farkından yararlanmak suretiyle yine kazanç elde edersiniz.

Vadeli altın mevduatı en az 1 ay vadeli olmalıdır ve en az (50 XAU) 50 gram altın ile açılabilir.

İnternet ve Mobil’de Vadeli Altın Hesabı

Altın hesabı için sadece Yapı Kredi şubelerinden işlem yapmanız gerekmez. Bir internet bağlantısı, hesabınızla bağlantı kurmanız için yeterlidir. Mobil bankacılık ve internet bankacılığı kanallarıyla günün 24 saati hesabınızda işlemler yapabilir, altınlarınızı nakde kolayca dönüştürebilirsiniz.
 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler