Yapı Kredi Banka Hesap Kapatma

Yapı Kredi Bankası'nda bulunan hesabınızı nasıl kapatabileceğinizi anlatan bu makalede dilekçe örneğini de indirebilirsiniz.

Bankalar müşterilerine verdikleri bankacılık işlemleri karşılığı olarak hesap açma, işletme ve diğer harcama işlemleri sebebiyle hesap işletim ücreti almaktadır. Yapı Kredi Bankası'ndan açtığınız hesabın ücret ve komisyon değişikliklerine ilişkin iletişim adresinize bildirim alırsınız. Bu bildirim yapıldığı tarihten 15 gün sonrasına kadar banka hesabı kapatma hakkınız bulunmaktadır. Eğer hizmeti kullanmaya devam ederseniz, ücret ve komisyon değişikliğinin tarafınızca kabul edildiği varsayılır.

YAPI KREDİ BANKA HESABI NASIL KAPATILIR?

Yapı Kredi banka hesap kapatma işlemi için hesap şubesine başvuru yapabilirsiniz. Fakat bulunduğunuz il, banka hesabı açma işlemini yaptırdığınız ilden farklı ise yakınınızda bulunan banka şubesinden hesap kapatma talebinde bulunabilirsiniz. Size en yakın Yapı Kredi şubesi için tıklayınız.

Yapı Kredi banka hesabının kapatılması resmi web sitesinden de mümkündür. www.yapikredi.com.tr adresinden internet bankacılığı şifreniz ile giriş yaparak banka hesabı kapatma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Şubeye yapacağınız banka hesabı kapatma talebinde tarafınızda dilekçe yazılması istenebilir. Fakat şubeye başvuru yapacak olan bireylerin şu konuda bilinçli olması gerekmektedir; Yapı Kredi hesap kapatma hakkınızın kullanılması durumunda ücret ve komisyon değişikliğinin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren ek ücret alınamaz.

YAPI KREDİ BANKA HESABI KAPATMA DİLEKÇE ÖRNEĞİ

 

 


Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler