Yapı Kredi bireysel emeklilik iletişim ve müşteri hizmetleri 2022

Yapı Kredi bireysel emeklilik iletişim ve müşteri hizmetleri numaralarına, mail adreslerine ve adreslerine bu makalemiz üzerinden erişebilirsiniz.


Yapı Kredi bireysel emeklilik iletişim ve müşteri hizmetleri numaraları, banka müşterileri ve bireysel emeklilik katılımcıları tarafından sorgulanıyor. Hayat ve emeklilik şirketleri, bireysel emeklilik sisteminin getirmiş olduğu avantajlara ek hazırlamış oldukları emeklilik planlarına sağlık, sigorta, hizmet gibi sektörlerde çeşitli fırsatlar ekleyerek katılımcıların dikkatlerini çekmeye çalışıyorlar. Emeklilik şirketlerinin teklif ettiği emeklilik planlarının yanındaki bu fırsatların bolluğu katılımcıların hangi planı seçecekleri hakkında düşüncelerini bulanıklaştırıyor. Katılımcılar aklında oluşan “Hangi emeklilik planı daha avantajlı? Bireysel emeklilikte en iyi banka hangisi?” gibi sorulara bireysel emeklilik hizmeti veren şirketleri ve sundukları emeklilik planlarını inceleyerek çözüm bulmaya çalışıyor.
 Bu yazımızda Yapı Kredi Bankası’nın müşterilerine sunduğu emeklilik planları ve avantajları hakkında kapsamlı bilgiye ulaşabileceğiniz bireysel emeklilik iletişim ve müşteri hizmetlerinin güncel bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Bireysel emeklilik nedir? Bireysel emekliliğin avantajları nelerdir?

Bireysel emeklilik sistemi ile çalışma hayatınız süresince yapacağınız tasarruflar sayesinde en az çalışma yaşamınız kadar uzun ve aktif bir dönem olan emekliliğinizde şu anda mevcut olan yaşam standartlarınızı koruyabilir ve çalışma yoğunluğunuz nedeniyle ertelediğiniz birçok şeyi yapmaya fırsat bulabilirsiniz. Bireysel emeklilik sisteminde karşınıza çıkacak avantajlar özetle aşağıda sıralanmıştır. Dilerseniz daha detaylı bilgiler için “Bireysel emeklilik sisteminin avantajları nelerdir?” isimli içeriğimizi inceleyebilirsiniz.
  • Emeklilik döneminizde karşılaşacağınız nakit ihtiyacınızı gidermeniz ve şu anki refah düzeyinizi emekliliğinizde de korumanız için sizi şimdiden birikim yapmaya teşvik eder.
  • Yatıracağınız katkı payları emeklilik yatırım fonlarında değerlenir. Bireysel emekliliğin faaliyete geçtiğinden 2017 yılına kadar bu fonların katılımcıya sağladığı yıllık ortalama net getiri oranı (getiri oranı– yıllık enflasyon oranı) %3,3’tür.
  • Bireysel emeklilik hesabına yatırdığınız katkı payı tutarının %30'u oranında devlet katkısı eklenmektedir.
  • Emekliliğinizde yaşayabileceğiniz gelir azalmasından kaynaklanan ek gelir ihtiyacınızı bireysel emeklilik hesabınızda biriken yatırımınız ile giderebilirsiniz.
  • Bireysel emekliliğin esnek ödeme yapısı sayesinde istediğiniz an yatıracağınız katkı payı tutarını azaltabilir ve hatta bu katkı payı ödemelerinize ara verebilirsiniz.

Yapı Kredi bireysel emeklilik sistemi nedir?

Yapı ve Kredi Bankası Anonim Şirketi, müşterilerine bireysel emeklilik planlarını emeklilik hizmetindeki iştiraki Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş. tarafından hazırlanan sözleşmeler aracılığıyla sunmaktadır. Bankalar tek başlarına sigortacılık hizmeti sunamazlar; bunun yerine ya dışarıdan bir iştirakle çalışmaları ya da kendi içlerinde kurdukları bir sigorta şirketine poliçe hazırlatmaları gerekir. Yapı Kredi bir Allianz Yaşam ve Emeklilik acentesi olarak çalışmaktadır.

Yapı Kredi bireysel emeklilik iletişim ve müşteri hizmetleri bilgileri

Yapı Kredi’nin bireysel emeklilik müşterilerine sunmuş olduğu emeklilik planlarını ve avantajlarını, Yapı Kredi şubelerinde yer alan Allianz Yaşam ve Emeklilik’in temsilcisi ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Konumunuza en yakın Yapı Kredi şubesine giderek bireysel emeklilik hakkında bilgi alabilir, Yapı Kredi üzerinden bireysel emeklilik katılımcısı olursanız elde edeceğiniz avantajları öğrenebilir ve emeklilik planınıza şubedeki müşteri temsilcinizin yardımıyla önceliklerinize ve kişisel ihtiyaçlarınıza göre karar verebilirsiniz. Size en yakın Yapı Kredi şubesini öğrenmek için Yapı Kredi Şubeleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
 
Eğer bulunduğunuz konumdan ayrılmak istemezseniz Yapı Kredi’nin internet sayfasındaki bireysel bankacılık menüsünden sigorta ve emekliliği seçip bireysel emekliliğe tıklayarak Yapı Kredi’nin size sunmuş olduğu emeklilik planlarını öğrenebilir ve avantajları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Sayfada yer alan yönlendirme sayesinde Allianz Yaşam ve Emeklilik’in ürünler sayfasına geçebilir ve planları en ince ayrıntısına kadar görebilirsiniz.
 
Yapı Kredi’nin Bireysel Müşteri İletişim Merkezi’ne 444 0 444 / 0850 222 0 444 numaralarından ulaşabilir ve şubeye gitmeden tüm bankacılık işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri İletişim Merkezi aracılığıyla bankanın bireysel emeklilik sistemine dair bilgi alabilir hatta bireysel emeklilik başvurunuzu dahi bu kanal aracılığıyla yapabilirsiniz. Bireysel emeklilik planları ve avantajları hakkında detaylı bilgi almak isterseniz müşteri temsilcileri sizi Allianz Müşteri Hizmetleri’ne yönlendirebilir.

Allianz Yaşam ve Emeklilik bireysel emeklilik iletişim ve müşteri hizmetleri

Allianz Müşteri Hizmetleri resmî tatiller hariç hafta içi günlerinde 08.00 ile 17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Yapı Kredi Bankası’nın sunmuş olduğu bireysel emeklilik planları hakkında bilgi almak, planların katılımcılara sağladığı avantajları öğrenmek ve bireysel emeklilik başvurusu yapmak için 0 850 399 99 99 veya 444 0 953 numaralı Allianz Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz. Allianz Yaşam ve Emeklilik’e soru, öneri ve şikayetlerinizi en hızlı şekilde 7 gün 24 saat boyunca internet sayfası üzerindeki iletişim formu aracılığıyla bildirebilir yahut Allianz Yaşam ve Emeklilik’in e-posta adresine mail olarak iletebilirsiniz.
 
Allianz Müşteri Hizmetleri: 0 850 399 99 99 / 444 0 953
E-posta: istek@allianz.com.tr
Genel Merkez Telefon: 0 (216) 556 66 66
Genel Merkez Faks: 0 (216) 556 99 79
Genel Merkez Adres: Allianz Tower Küçükbakkalköy Mahallesi Kayışdağı Caddesi No:1 34750 Ataşehir / İstanbul

Diğer Makaleler