Yapı Kredi Bloke Kaldırma 2022 | Hesap, Kart ve Sim Kart Bloke Kaldırma

Yapı Kredi bloke kaldırma işlemi; banka kartı, kredi kartı, sim kart, hesap, mobil ve internet bankacılığı gibi daha birçok ürün ya da hizmete dair blokenin kaldırılmasına olanak sağlar.
​Yapı Kredi bloke durumlarıyla karşılaşmanız, tüm tüketicilerin karşılaştığı doğal bir durumdur ve kısa süre içerisinde Yapı Kredi bloke kaldırma işlemi uygulanması, karşılaştığınız bloke durumundan ötürü yaşadığınız problemlerin de çözülmesine neden olacaktır.
 Bankalar, bloke işlemleri konusunda birçok neden öne sürerek, en temelde de bankacılık ürünleriniz ya da varlıklarınız adına bloke uygulamasıyla karşınıza çıkarlar. Yapı Kredi Bankası bloke durumu başta olmak üzere diğer tüm bankalara dair bloke durumlarının temel birkaç sebebinden bahsedilebilir. Bu sebepler aşağıdaki gibidir:
 1. Yapı Kredi sim kart bloke
 2. Yapı Kredi banka hesabı veya yatırım hesabı bloke
 3. Yapı Kredi kart blokesi
 4. Yapı Kredi internet bankacılığı şifre blokesi
 5. Yapı Kredi SMS şifre blokesi
 6. Yapı Kredi Mobil şifre blokesi
 7. Diğer Yapı Kredi bloke durumları
Yaşanan tüm bu bloke durumlarının farklı nedenleri ve çözüm yöntemleri söz konusudur. Yapı kredi şubeleri, Yapı Kredi müşteri hizmetleri, Yapı Kredi ATM’leri ve diğer çözü kanalları ise Yapı kredi bloke kaldırma işlemleri konusunda yetkili kanallar olarak bilinirler. Bloke türüne göre sadece birkaç adımda bloke kaldırmak mümkün olabilirken, bloke türünün detaylı olması durumuna göre günlerce süren bloke kaldırma işlemleriyle karşılaşabilir. Bu nedenle öncelikle bloke türlerinin tam olarak anlaşılması sonrasında da bloke kaldırma adımlarının gerçekleşmesi gerekir.
 
Peki, Yapı Kredi bloke kaldırma nasıl yapılır? Bloke kaldırma işleminde süreç nasıl işler? Dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Yapı Kredi Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankası bünyesinde çeşitli ürün ya da hizmetlerde bloke durumlarıyla karşılaşmanız konusunda atmanız gereken adımlar, bloke türüne göre farklılık gösterecektir. Her bloke işleminin farklı bir bloke kaldırma yöntemi söz konusudur. Örneğin; Yapı kredi sim kart bloke kaldırma işlemiyle hesap bloke kaldırma işlemlerinin aynı süreç dahlinde ilerlemesi söz konusu olmaz. Bloke kaldırma işlemleri ise aşağıdaki Yapı Kredi kanalları sayesinde gerçekleşir:
 • Size en yakın Yapı Kredi şubesini nüfus cüzdanınızla birlikte ziyaret ederek, öncelikle bloke işleminin sebebi öğrenmeniz ve sonrasında bloke kaldırma işlemi adına gerekli adımları atmanız yöntemiyle,
 • 0850 222 0 444 numaralı telefondan Yapı Kredi müşteri hizmetleri ile iletişim kurarak, müşteri danışmamanızdan bloke türü hakkında bilgi alma, sonrasında da bloke kaldırma işlemleri uygulama yöntemiyle,
 • Yapı Kredi ATM’lerinden, bloke türüne göre gerekli işlem adımlarını uygulama yöntemiyle,
 • Yapı Kredi Mobil bankacılık uygulaması ya da internet bankacılığı üzerinden, Yapı kredi bloke kaldırma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Bloke kaldırma işlemlerinde, bloke türüne göre uygulanan bloke kaldırma yöntemlerinin farklı olması nedeniyle her bloke türüne göre içeriğimizin devamında belirtilen adımları uygulamanız gerekir.

Yapı Kredi Hesap Bloke Kaldırma

Yapı Kredi bünyesinde bulunan; vadeli mevduat, vadesiz mevduat, yatırım hesabı, döviz hesabı gibi daha birçok hesap türünün bloke durumuyla karşı karşıya kalması söz konusu olabilir. Ne yazık ki uygulanan kısıtlama ya da bloke durumlarında, bu hesaplarınızla herhangi bir şekilde işlem yapmanız söz konusu olmaz. En kısa süre içerisinde Yapı Kredi hesap bloke kaldırma işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekir. Yapı Kredi hesaplarınıza uygulanan kısıtlama ya da bloke kaldırma işlemlerinin gerçekleşmesi adına izlemeniz gereken adımlar aşağıdaki gibidir:
 • Size en yakın Yapı Kredi şubesine nüfus cüzdanınızla birlikte giderek, “Müşteri İlişkileri” bölümünden sıra numarası alınız.
 • Ardından müşteri danışmanına hesaplarınızda bloke oluştuğunu ve bloke durumu hakkında bilgi almak istediğinizi belirtiniz.
 • Müşteri danışmanınız tarafından hesaplarınız üzerinde yapılan incelemeler sonucunda bloke nedeni ve eğer borca dair bir bloke ise bloke tutarının tarafınıza iletilmesi söz konusu olacaktır.
 • Borca bağlı hesap bloke işlemlerinde, bloke tutarının ödenmesiyle birlikte ilgili kurumdan alınan borçsuzluk kağıdı ya da direkt olarak kurum talebi doğrultusunda Yapı Kredi hesap bloke kaldırma işlemi gerçekleştirilir.
 • Bloke işlemleri farklı durumlardan kaynaklanıyorsa, yapılan incelemeler, yasal süreç vb. birçok sürecin sonuçlanması durumunda bloke kaldırma işlemi uygulanacaktır.
 • Banka tarafından hesaplarınıza dair uygulanan bloke durumunda ise bloke işlemi sağlanan kontrollerin hemen sonrasında kısa süre içerisinde kaldırılacaktır.
Yapı Kredi hesap bloke kaldırma işlemi adına şubeleri gitmeniz durumunda, mümkün olduğunca hesaplarınızın bağlı olduğu şubeye gitmenizi önermekteyiz. Hesaplarınızın bağlı olduğu şube, diğer şubelere göre çok daha yetkili olduğu için bloke işlemleri kısa süre içerisinde sonlanacaktır.

Yapı Kredi Hesap Neden Bloke Edilir?

Tüketicilerin Yapı Kredi bünyesinde yaşadıkları bloke durumlarının sebebini öğrenmek amacıyla “Yapı Kredi hesap neden bloke edilir?” sorusunu sıklıkla sordukları bilinen durumlardan biridir. Hesaplarınızda bulunan bloke durumunun birçok nedeni olabilir. Genel manada Yapı Kredi hesap bloke durumlarından şu şekilde bahsedilebilir:
 1. Yapı Kredi hesaplarınızda veya bağlı kartlarınızda şüpheli işlemlerin yapılması,
 2. Yapı Kredi internet bankacılığı veya mobil bankacılık ile şüpheli IP adresi ya da cihazlarla giriş yapılması, buna bağlı olarak sistem tarafından şüpheli girişin otomatik olarak tespit edilmesi, tüm hesaplarınıza, varlıklarınıza ya da ürünlerinize bloke uygulanması,
 3. Hesaplarınızda şüpheli para transferlerinin gerçekleşmesi,
 4. Hesaplarınızda ya da yatırım hesaplarınızda ardı ardına gerçekleşen şüpheli alım satım işlemleri,
 5. İcra takibi, vergi borçları vb. durumlar nedeniyle kurumlar tarafından Yapı Kredi hesaplarınıza, özellikle de Yapı Kredi maaş hesabınıza bloke uygulanması,
 6. Çeşitli yasal süreçler nedeniyle ve hukuksal nedenlerden ötürü banka hesaplarınıza bloke kararı getirilmesi,
 7. Diğer bloke durumları ve buna bağlı olan sebepler, Yapı Kredi hesaplarınızda bloke durumunun oluşmasına yol açabilir.

Yapı Kredi SIM Kart Bloke Kaldırma

Operatör değişikliği yapan Yapı Kredi müşterilerinin en çok karşılaştıkları kavramlardan biri de Yapı Kredi sim kart bloke kaldırma kavramıdır.
 
Sim kart bloke kaldırma işlemlerinin yapılabilmesi adına yetkili Yapı Kredi kanalları şunlardır:
 • Yapı Kredi ATM’leri ile ilgili menülerden sim kart bloke kaldırma,
 • Yapı Kredi şubelerinden sim kart bloke kaldırma,
 • Yapı Kredi müşteri hizmetlerinden sim kart bloke kaldırma,
Yapı Kredi şubelerine nüfus cüzdanınızla birlikte giderek, “Gişe İşlemleri” bölümü için sıra alarak bloke kaldırma işlemi yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra 0850 222 0 444 numaralı telefonu arayarak da sim kart bloke kaldırma işlemi yapılabilir. En zahmetsiz ve kolay sim kart bloke kaldırma yöntemlerinden biri de Yapı Kredi ATM’lerinden sim kart bloke kaldırma işlemi yapmaktır. Cep telefonunuz ve Yapı Kredi banka kartınızla birlikte kolaylıkla sim kart blokenizi kaldırabilirsiniz.
 
Yapı Kredi sim kart bloke kaldırma işlemini ATM’den yapmanız durumunda aşağıda bulunan görsellerdeki adımları ve diğer adımları takip etmeniz yeterli olacaktır:
 1. Yapı Kredi ATM’lerine giderek, banka kartınızı takınız ve şifre girişini yapınız.
 2. Karşınıza çıkan ana menüde aşağıdaki görselde belirtildiği üzere “Tüm İşlemler” menüsüne doğru ilerleyiniz.
  Yapı Kredi Bloke Kaldırma Sim Kart Bloke Kaldırma Adım 1
 3. Ardından açılan menüde ise aşağıdaki bulunan görselde belirtildiği üzere “Diğer İşlemler” seçeneğine tıklayınız.
  Yapı Kredi Bloke Kaldırma Sim Kart Bloke Kaldırma Adım 2
 4. Karşılaştığınız ekranda ise aşağıdaki görselde yer aldığı üzere “Kullanıcı İşlemleri” menüsüne doğru ilerleyiniz.
  Yapı Kredi Bloke Kaldırma Sim Kart Bloke Kaldırma Adım 3
 5. Karşınıza çıkan “Kullanıcı İşlemleri” menüsünde bulunan ve aşağıdaki görselde de belirttiğimiz üzere “SIM Kart Bloke Kaldırma” seçeneğine tıklayınız.
  Yapı Kredi Bloke Kaldırma Sim Kart Bloke Kaldırma Adım 4
 6. SIM Kart Bloke Kaldırma” ekranında ilk olarak Yapı Kredi sistemlerine kayıtlı cep telefonu numaranızı giriniz.
  Yapı Kredi Bloke Kaldırma Sim Kart Bloke Kaldırma Adım 5
 7. Ardından operatör seçimi yapınız.
 8. Sonrasında Yapı Kredi tarafından size gönderilen doğrulama SMS’i içerisinde bulunan onay kodunu, ATM’ye doğru bir şekilde yazınız.
 9. İşlem onayı vermenizle birlikte Yapı Kredi ATM’si üzerinden sim kart bloke kaldırma işleminiz başarıyla tamamlanacaktır.

Yapı Kredi SIM Kart Bloke Neden Olur?

Tüketicilerin Yapı Kredi bünyesinde yaşadıkları sim kart bloke durumunun en temel nedeni operatör değişikliğidir. Yapı Kredi sistemlerine kayıtlı olan cep telefonu numaranızın operatör değişikliği veya tamamen numara değişikliği ile sonuçlanması durumunda SIM kart bloke durumlarıyla karşılaşabilirsiniz.
 
Bilindiği üzere tüm bankacılık onay işlemleri cep telefonu vasıtasıyla ilerler. Bu nedenle güvenlik konusunda cep telefonu numaranız hayati önem taşır. Bankalar da bu durumun bilincinde olarak, yapılan numara ya da SIM kart değişikliklerinin tarafınızca yapıldığından emin olunması amacıyla sim kart blokesi uygularlar. Tarafınıza yapılan Yapı Kredi sim kart bloke kaldırma işlemiyle birlikte gerçekleştirilen doğrulamalar ise sim kart bloke durumunun ortadan kalkmasına neden olur.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

Yapı Kredi internet bankacılığı veya mobil bankacılık bloke durumları, birçok nedenden kaynaklanan bloke durumlarıdır. Söz konusu bloke durumlarının asıl amacı ise internet bankacılığı ya da mobil bankacılıktan gerçekleştirilebilecek bankacılık işlemlerinin geçici süreliğine kısıtlanıp, tarafınıza doğrulama yapılmadan işlemlerin açılmamasıdır. Böylelikle kötü niyetle gerçekleştirilen olayların bir nebze de olsa önüne geçilebilir.
 
Yapı Kredi internet bankacılığı bloke kaldırma işleminin en temel yöntemi ise Yapı Kredi müşteri hizmetleridir. Aşağıdaki adımlarla internet bankacılığı ya da mobil bankacılık bloke kaldırma işlemi yapılabilir:
 1. 0850 222 0 444 numaralı telefonla Yapı Kredi müşteri hizmetlerine bağlanarak, sesli yanıt menüsü ya da tuşlamalı işlem menüsü ile işlemlerinize devam ediniz.
 2. Ardından “İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık Teknik Destek” menüsü vasıtasıyla, müşteri temsilcisiyle bağlantı kurmanıza olanak sağlayan tuşlama işlemini gerçekleştiriniz.
 3. Müşteri temsilcisiyle bağlantı kurmadan önce kimliğinizi ve banka kartınızı yanınıza alınız.
 4. Ardından müşteri temsilcisine durumu bildirerek, kimliğiniz veya banka kartınız ile yapılan doğrulamalar neticesinde tarafınıza yeni internet bankacılığı şifresi verilecektir. Aynı zamanda Yapı Kredi internet bankacılığı bloke kaldırma işleminiz de gerçekleşecektir.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı Neden Bloke Olur?

Yapı Kredi internet bankacılığının ya da mobil bankacılığının bloke olmasının en temel nedenlerinden biri, ardı ardına hatalı olarak girilen şifrelerdir. Eğer mobil bankacılığı ya da internet bankacılığına defalarca kez hatalı bir şekilde şifre denemesi yaparsanız, sistem tarafından otomatik olarak mobil bankacılık ya da internet bankacılığı işlemlerini askıya alınacaktır.
 
Bu gibi durumların yanı sıra internet veya mobil bankacılığınıza şüpheli bir IP adresi ile giriş yapılması, bu gibi sistemlerde şüpheli alım satım ya da para transferlerinin yapılması, şüpheli işlem bildirimleri gibi birçok durum da bloke durumuyla karşılaşmanıza yol açacaktır. Haliyle Yapı Kredi internet bankacılığı bloke durumuyla karşılaşmanız durumunda ilk olarak 0850 222 0 444 numarasından destek almanız gerekir.

Yapı Kredi Kart Bloke Kaldırma

Yapı Kredi kart bloke kaldırma durumu, kredi kartı ya da banka kartı özelinde işlem yapılamaması sonucunda tüketicilerin gündemlerine aldıkları bir konudur.
 
Yapı Kredi banka kartınız ya da Yapı Kredi kredi kartı ürününüzün bloke olması durumunda hızlı bir şekilde müşteri hizmetleriyle iletişime geçmeniz gerekir. Yapı Kredi kart bloke kaldırma adımları ise aşağıdaki gibi karşınıza çıkacaktır:
 • 0850 222 0 444 numaralı telefonu arayınız ve ardından “Kart İşlemleri” menüsüne doğru ilerleyiniz.
 • “Kart İşlemleri” menüsünde ise müşteri danışmanına bağlanarak, kartınızda bloke durumunun ortaya çıktığını belirtiniz.
 • Kartınızda meydana gelen bloke durumu, şifre ya da diğer basit bloke durumlarından kaynaklı ise müşteri danışmanı tarafından kimliğiniz veya cep telefonunuz vasıtasıyla yapılan doğrulmalar neticesinde Yapı Kredi kart bloke kaldırma işleminiz gerçekleştirilecektir.
 • Kredi kartınız ya da banka kartınızda oluşan bloke durumunun nedeni farklı durumlardan kaynaklanıyorsa ve müşteri danışmanı bloke durumunu sonlandıramıyorsa, Yapı Kredi şubelerine yönlendirme yapacaktır.
Kart bloke kaldırma işlemleri konusunda Yapı Kredi şubelerine yönlendirilirseniz, aşağıdaki adımları izlemelisiniz:
 • Size en yakın Yapı Kredi şubesine nüfus cüzdanınızla birlikte gitmeli, ardından “Gişe İşlemleri” bölümünden sıra numarası almalısınız.
 • Sıra numaranızın yandığı gişeye giderek, kartınızda bloke durumu oluştuğunu belirtmelisiniz.
 • Gişe görevlisi tarafından yapılan doğrulamalar neticesinde kart bloke durumunuzun nedeni belirlenir ardından mümkünse blokesi kaldırılır.
 • Eğer kartınız tamamıyla bloke olup, kullanıma kapatılmışsa hızlı kart talebinde bulunabilirsiniz ya da kartınızı adresinize talep edebilirsiniz. Böylelikle yeni kartınızla birlikte Yapı Kredi kart bloke durumunu sonlandırmış olursunuz.

Yapı Kredi Kart Blokesi Neden Olur?

Yapı Kredi bünyesinde kullanmış olduğunuz banka kartı ya da kredi kartı gibi ürünlerde, bloke durumun oluşmasının en temel sebeplerinden biri güvenliktir.
 
Eğer banka kartı ya da Yapı Kredi kredi kartınızla gerek ATM işlemleri gerekse alışveriş işlemlerinde art arda şifre hatası yaparsanız, güvenlik nedeniyle kart direkt olarak bloke altına alınacaktır. Bunun yanı sıra internet üzerinden yapılan işlemlerde de SMS onay kodunun art arda hatalı girilmesi durumu da bloke işlemine neden olur. Tüm bunların yanı sıra Yapı Kredi kartlarınızda gerçekleşen şüpheli işlemler ya da sizin bildirmiş olduğunuz şüpheli işlemlerde de kartın güvenlik nedeniyle bloke edilmesine yol açar. Ayrıca Yapı Kredi ATM’leri ya da farklı banka ATM’lerinde kartınızı unutmanız durumu da kartınızın bloke olmasına neden olur.

Yapı Kredi Bloke Kaldırmak için Gerekli Belgeler

Yapı Kredi’de çeşitli ürün ya da hizmetlerde oluşan bloke işlemlerinin kaldırılması adına bankanın birçok kanalı üzerinden, bloke kaldırma işlemlerine dair belgeler talep edilebilir. Bu belgelerin sabit olarak talep edilmemesiyle birlikte bloke durumlarına göre değişebilen belge türleriyle de karşılaşmanız söz konusudur.
 
Tüketicilerden genel olarak Yapı Kredi bloke kaldırmak için gerekli belgeler konusu özelinde talep edilen belgeler aşağıdaki gibidir:
 • Kimlik belgeniz,
 • İkametgah belgeniz,
 • Maaş veya bordro belgeniz,
 • Borçlu olmadığınıza dair belge,
 • Bloke işlemine gerek kalmadığına dair adli merciler tarafından verilen karar belgesi,
 • Cep telefonunuz,
 • Bloke durumuna göre farklı olarak karşınıza çıkabilecek diğer belgeler, genel manada bloke kaldırma işlemlerinde tarafınızdan talep edilebilirler.

Yapı Kredi Bloke Kaldırma Nedir?

Yapı Kredi bünyesinde yaşadığınız çeşitli bloke durumlarına karşılık ilk olarak sorduğunuz soruların başında “Yapı Kredi bloke kaldırma nedir?” sorusunun yer alması son derece doğal bir durumdur.
 
Tüketicilerin Yapı Kredi hesaplarında, kartlarında, Yapı Kredi sistemlerine kayıtlı sim kart cep telefonu numaralarında, internet bankacılığı ve mobil bankacılıkta, çeşitli yatırım ürünlerinde ve daha birçok ürün ya da hizmette yaşadıkları kısıtlama durumu, Yapı Kredi bloke durumu olarak tanımlanır. Yukarıda içeriğimizde yer alan bloke kaldırma yöntemleri sayesinde, Yapı Kredi bünyesinde yaşamış olduğunuz her türlü bloke durumunun önüne geçmeniz mümkündür.

Yapı Kredi Bloke Kaldırma Şikayetleri ve Çözümleri

Yapı Kredi bloke kaldırma şikayetleri ve çözümleri konusuna dair tüketicilerin en çok yakındıkları detaylardan biri de bloke kaldırma işlemlerinin süreç olarak yavaş işliyor olmasıdır.
 
Bloke kaldırma işlemlerine dair süreç hızlandırmak adına öncelikle bloke durumunun öğrenilmesi büyük önem taşır. Bloke durumunun öğrenilmesi adına 0850 222 0 444 numaralı telefonla Yapı Kredi müşteri hizmetlerinden destek alınabilir. Hemen ardından blokenin durumuna göre içeriğimizde bulunan Yapı Kredi bloke kaldırma yöntemleri özelinde gerekli aksiyonlar alınarak, yaşana süreç yavaşlığınıza dair şikayetleri sonuçlandırmanız mümkündür.

Sıkça Sorulan Sorular

1.Yapı Kredi bloke nasıl kaldırılır?

Yapı Kredi bloke kaldırma işlemi, ortaya çıkan bloke durumuna göre değişim gösterir. Hesap blokeleri genel manada şubelerden, sim kart blokeleri ATM, şube ya da telefon bankacılığı, kart blokeleri Yapı Kredi müşteri hizmetlerinden ve diğer bloke durumlarına göre değişen çeşitli Yapı Kredi kanallarından bloke kaldırma işlemleri yapılabilir.

2.Yapı Kredi kart blokemi nasıl kaldırabilirim?

Yapı Kredi kart blokenizi kaldırmanız adına 0850 222 0 444 numaralı telefonu arayarak, “Kart İşlemleri” menüsünden, müşteri danışmanı ile görüşme sağlayarak bloke kaldırma işlemi yapabilirsiniz.

3.Yapı Kredi sim kart bloke kaldırma ne demek?

Yapı Kredi’nin sim kart bloke kaldırma kavramı, operatör değişikliği nedeniyle telefon onayı gerçekleştirememenizden ötürü gerçekleşen işlemler bütününe dair verilen bir addır. Yapı Kredi ATM’leri, şubeleri ve telefon bankacılığı ile sim kart bloke kaldırma işlemi yapılabilir.

4.Yapı Kredi mobil bloke kaldırma nasıl yapılır?

Yapı Kredi mobil bloke kaldırma işlemi adına müşteri hizmetlerinden destek almanız gerekir. 0850 222 0 444 numaralı telefonu arayarak, “İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık destek hizmetleri” menüsünden, Yapı Kredi mobil bloke kaldırma işlemi yapabilirsiniz.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler