Yapı Kredi Borç Erteleme Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi kredi erteleme şartları neler? Yapı Kredi kredi kartı borcu erteleme nasıl yapılır? Yapı Kredi erteleme başvurusu nasıl yapılır? Cevaplarınızı yazımızda bulabilirsiniz.


Yapı Kredi borç ertelemesinin nasıl yapılabileceğini ve şartlarını sizin için araştırdık.
Zor zamanlar yaşayan müşteriler için birçok bankanın kredilerin erteleneceğini duyurmasının ardından, Yapı Kredi de müşterileri için kredi erteleme yapılacağını duyurdu. Duyurudan sonra da Yapı Kredi müşterileri borç erteleme şartlarını ve nasıl yapılacağını araştırmaya başladılar. Aşağıdaki içeriğimizde borç erteleme şartlarını ve nasıl yapılacağını bulabilirsiniz.

Yapı Kredi Kredi Erteleme Şartları Neler?

Yapı Kredi kredi erteleme şartları arasında şüphesiz en önemlisi zor zamanlarda yapılan kredi ertelemeleri yer alır. Yapı Kredi de özel bir banka olması sebebiyle genelde sorunsuz müşterileri için erteleme yapmamaktadır. Ancak Ekonomiye Destek Paketi kapsamında Yapı Kredi Bankası da ödemelerinde sorun yaşayan ya da sorun yaşamayan müşterileri için destek paketi açıklayarak, Yapı Kredi borç erteleme işlemi yapmaktadır.

Öncelikle bu ertelemenin yapılabilmesi için düzenli bir ödeme geçmişinizin olması gerekmektedir. Eğer düzenli bir ödeme geçmişiniz yoksa banka erteleme talebini kabul etmeyebiliyor. Yaşanan zor durumun özelliklerine göre Yapı Kredi borç ertelemesi yapmak isterseniz ve banka nezdinde bir gecikmeniz de bulunuyorsa, en fazla 29 günlük gecikmeler için erteleme talebi yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Erteleme Başvurusu

Yapı Kredi erteleme başvurusu yapmak için bankanın 0 850 222 0 449 numaralı hattını ya da 444 0 449 numaralı borç izleme bölümünü arayabilirsiniz. 30 günün üzerinde bir gecikme günü bulunuyorsa erteleme talebiniz işleme alınmamaktadır.

Yapı Kredi Kredi Kartı Borcu Erteleme Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi kredi kartı borcu ertelemesi yapmak isteyen banka müşterileri, bankanın iletişim kanallarından birini kullanarak borç erteleme ya da taksitlendirme yapabilirler. Bu noktada taleplerini çağrı merkezi, internet bankacılığı, mobil bankacılık ve şubeler yoluyla alan banka, her türlü kolaylığı müşterilerine sunmakta ve internet kullanmayan müşterilerin işlemlerini de kısa sürede tamamlaması için Yapı Kredi erteleme numarası olan 444 0 444 numaralı müşteri destek hattı üzerinden talep kabul etmektedir.

Birkaç dakika içerisinde tamamlanabilecek kadar kolay olan Yapı Kredi borç erteleme işlemi, kredi kartı ödemelerini birkaç aylığına da olsa düşünmemenizi sağlayacaktır. Yapı Kredi internet üzerinden kredi ertelemesi de yapabilirsiniz ya da mobil uygulamadan T.C. kimlik numaranız ve kullanıcı kodunuz ile giriş yapıp 3 ay erteleme kampanyasına katılabilirsiniz.

Yapı Kredi'den Ekonomiye Destek Paketi

Özellikle müşterilerin zor zamanlar geçirmesi süresince Yapı Kredi'den Ekonomiye Destek Paketi adı altında sağlanan kredi ve kredi kartlarını kapsayan erteleme işlemi, ücretsiz izne çıkarılan ya da iş sonu verilen müşterilerin yüzünü güldürmektedir. Bilgiler ışığında siz de Yapı Kredi Bankası’nın kurumsal web sayfası üzerinden konuyla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Vakıfbank Borç Erteleme Nasıl Yapılır?
Ziraat Bankası Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?
Halkbank Kredi Ertelemesi Nasıl Yapılıyor?
Akbank Kredi Erteleme Nasıl Yapılıyor?
Garanti Bankası Kredi Erteleme
İş Bankası Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?
Denizbank Kredi Borcu Erteleme Nasıl Yapılır?
Şekerbank Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?
TEB Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?
Finansbank Kredi Borcu Nasıl Ertelenir?

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler