Yapı Kredi Çalışan Vadeli Hesap

Yapı Kredi çalışan vadeli hesap, eski çalışan hesap yerine getirilen bir vadeli mevduat hesabı türü. Çalışan vadeli hesapta gece faiz hazanın, gündüz vadesiz gibi harcayın.


Yapı Kredi çalışan vadeli hesap ile vadesiz hesabınızdan para çeker gibi para çekebilir ya da para yatırabilirsiniz. Bu içerikte, çalışan vadeli hesabın tüm özelliklerini sizlerle paylaşıyoruz.
Bankaların müşterilerine sundukları yatırım türleri arasındaki en önemli yatırım kalemlerinden biri de vadeli hesap türleridir. Müşteriler, kampanya ve faiz oranlarına göre tercihlerini yaparak, diledikleri bir vadeli mevduat hesabını seçebilir ve yatırım yapabilirler. Böylece günlük veya gecelik faiz getirisi olan hesaplarda mevduatlarını tutarak getiri elde edebilirler.

Yapı Kredi Çalışan Vadeli Hesap Nedir?

Yapı Kredi çalışan vadeli hesap ürünü bir Yapı Kredi vadeli hesap türüdür. Çalışan vadeli hesap ile müşteriler, Yapı Kredi çalışan vadeli hesap getirisi ile faiz kazancı elde ederler. Bu noktada önemli bir ayrıntıyı belirtmekte fayda var. Çalışan vadeli hesap ile gece faiz getirisi elde ederken, gündüzleri rutin bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Böylece iki hesapla elde edebileceğiniz faydayı tek bir hesap üzerinden elde edersiniz.

Yapı Kredi Çalışan Vadeli Hesap Nasıl Açılır?

Halihazırda bir Yapı Kredi müşterisiyseniz, Çalışan Vadeli Hesap açmanız için mevcut bir hesabınıza “Çalışan Vadeli” özelliğini tanımlamanız yeterli olacaktır.

İlk yapmanız gereken Yapı Kredi Mobil ya da İnternet şubesine giriş yaparak, T.C. Kimlik Numaranız ya da kullanıcı adınız ile İnternet Bankacılığı şifrenizi kullanarak sisteme giriş yapmaktır. Sisteme girmenizin akabinde, Hesaplarım bölümü altındaki Vadesiz hesaplarım bölümüne gelmelisiniz. Ardından ekranda açmış olduğunuz tüm Yapı Kredi vadesiz mevduat hesap bilgilerinizi görebilirsiniz. Seçeceğiniz bir hesap için sağ menüdeki İşlemler menüsü altındaki Çalışan Vadeli Hesap Tanımla butonuna tıklayarak basit bir şekilde hesabınızı çalışan vadeli hesaba dönüştürebilirsiniz.

Yapı Kredi vadesiz mevduat hesabı yazımızı okuyarak vadesiz mevduat hesabıyla ilgili genel bilgileri edinebilirsiniz.

Yapı Kredi Çalışan Vadeli Hesap Özellikleri Neler?

Yapı Kredi çalışan vadeli hesap özelliklerinden biri de vadeli hesap özelliği taşımasına karşın, vadesiz mevduat hesabı gibi gündüzleri fatura ödemelerinizi yapabilir, para çekip yatırabilir, EFT ve havale işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda otomatik ödeme talimatı vererek ödemelerinizi hesabınıza bile girmeden yapmanız mümkün. Tüm bu işlemleri yaparken herhangi bir işlem kısıtlamasıyla da karşılaşmazsınız. Böylece zamandan tasarruf ederek bankacılık işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilir, aynı zamanda paranızı her gün değerlendirebilirsiniz.

Şunu da belirtelim, otomatik ödemelerinizi yaparken hesaplarınızdaki mevduat durumu bir sıra ile takip edilir. Önce Yapı Kredi çalışan vadeli hesap içinde tanımlı vadesiz mevduat bakiyeniz kontrol edilir ve bu hesapta bakiyeniz bulunuyorsa, ödemeleriniz buradan gerçekleşir. Ancak vadesiz hesabınızda yeterli bakiye bulunamazsa, çalışan vadeli mevduat hesabınıza tanımlı vadeli mevduat hesabı kontrol edilecektir. Bu hesabınızda da yeterli mevduat tutarı bulunmadığı durumlarda, hesaba tanımlı bir Yapı Kredi Esnek Hesabınız bulunuyorsa, otomatik ödeme limiti bu esnek hesap limitinden tahsil edilecektir.

Yapı Kredi Çalışan Vadeli Hesap Alt Limit Ne Kadar?

Yapı Kredi çalışan vadeli hesap alt limit tutarlarını da belirtelim. Günlük nakit ihtiyaçlarınızı karşılayarak geceleri ise size faiz getirisi sunar, demiştik. Fakat bu faiz getirisinden faydalanabilmek isterseniz, vadeli mevduat bakiyeniz için asgari limitler bulunuyor. Yapı Kredi’de bireysel bankacılık hizmetlerini veya bireysel portföy hizmetlerini kullanan bir müşteriyseniz, asgari 3.000 Türk lirası bakiyenizin vadeli mevduat hesabınızda bulunması gerekiyor. Blue Class, KOBİ Bankacılığı müşterileri için bu tutar 5.000, Özel Bankacılık müşterileri içinse bu tutar 10.000 Türk lirası olarak belirlenmiştir. Elbette bunların alt tutarlar olduğunu ve kendi belirleyeceğiniz bir limiti de tanımlayabileceğinizi ekleyelim.

Bir Yapı Kredi müşterisinin gecelik mevduat faiz getirisiyle değerlendirebileceği en fazla mevduat tutarı, ayrım yapılmaksızın, tüm yatırım müşterileri için 750.000 Türk lirası olarak belirtilmiştir.

Yapı Kredi Çalışan Vadeli Hesap Faiz Oranları

Yapı Kredi çalışan vadeli hesap faiz oranları gecelik olarak işletilir. Bireysel ve bireysel portföy müşterileri için 3.000, Blue Class ve KOBİ müşterileri için 5.000 ve özel bankacılık müşterileri için 10.000 Türk lirası olan limitin altında olmamak koşuluyla ve çalışan vadeli hesabınızda mevduatınızın bulunması halinde, Yapı Kredi tarafından belirtilen oranda gecelik faiz işletilmektedir.

İş günleri için saat 21:00 sonrası, asgari limit tutarının altında kalmayan hesaplarınızda, kendi belirleyeceğiniz mevduat tutarı üzerindeki çalışan vadeli hesap bakiyeniz, gecelik vadeli mevduat faizi ile nemalandırılır. Yapı Kredi’nin bu işlem için belirlediği standart gecelik faiz oranı yüzde 5’tir. Ancak daha sağlıklı bilgilendirilmek için güncel faiz oranlarını, banka şubelerinden, internet ya da mobil bankacılık araçlarından birini kullanarak öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda internet sitemizde bulunan Yapı Kredi Bankası Kredileri sayfamızdaki oranları inceleyebilirsiniz. Çalışan vadeli hesap, yalnızca iş günlerinde, 00:00 – 09:00 saatleri arasında faiz getirisi sağlar. Çalışan vadeli hesapta hafta sonlarında temdit yapılamayacağından; hafta sonu, resmî tatil günleri ya da vade sonundan sonraki ilk iş gününde mevduat bakiyesi üzerinden faiz getirisi sağlanabilir.

Yapı Kredi’nin faiz oranlarını değiştirme hakkının saklı tutulduğunu da belirtelim.
 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler