Yapı Kredi Döviz Birikim

Yapı Kredi döviz birikim hesabıyla dolar ve euro yatırımlarınızda olduğu gibi, tüm döviz yatırımlarınız için uygun faiz oranları sizleri bekliyor.


Yapı Kredi döviz birikim hesabı ile ilgili merak ettiğiniz tüm bilgileri sizler için inceledik. Makalemizde döviz birikimiyle ilgili tüm detayları okuyabilirsiniz.
Tasarruf yapmanın pek çok yolu bulunuyor. Günümüzde parasını enflasyona ve diğer etkenlere karşı korumak isteyen yatırımcılar, farklı para birimlerine yatırım yaparak bunu sağlamaya uğraşıyorlar. Döviz hesapları açarak birikim yapmak ve kur farklarından para kazanmak için döviz birikim ürünleri en ideal seçenektir. Tercihleri bu yönde olan birikim sahipleri en fazla Euro ve Dolar hesapları açıyor ve paralarını bu döviz cinslerinde tutuyorlar. Bu iki döviz cinsi içinden de şüphesiz ilk tercih Amerikan Doları oluyor. Bu yüzden de pek çok kişinin bu birikim hesabı için Dolar Birikim Hesabı da dediğini biliyoruz.

Yapı Kredi Döviz Birikim Hesabı Nedir?

Yapı Kredi döviz birikim hesabı, tasarruflarını döviz ile değerlendirmek isteyen yatırımcıların tercih ettiği bir hesaptır. Öncelikle belirtmemiz gerekiyor ki, döviz yatırımlarınız için Yapı Kredi müşterisi olmanız ve bankada bir mevduat hesabınızın bulunması gerekiyor. Yapı Kredi Dolar birikim ürünü işleyişi bakımından bir mevduat türü olarak karşımıza çıkıyor. Hatta diğer mevduat türlerinden onu ayırmak çok zordur. Belki de Türk lirası mevduatlardan tek farkı ATM’lerden para yatırırken ortaya çıkar. ATM’lerden döviz yatırmak için, ATM’nin döviz bulundurma özelliğinin bulunması gerekir.

Diğer vadeli birikim hesapları için dilerseniz, Yapı Kredi Mevduat Ürünleri sayfamıza giderek kendinize en uygun mevduat ürününü bulabilirsiniz.

Yapı Kredi Döviz Birikim Özellikleri

Yapı Kredi döviz birikim hesabıyla, ödeme tutarınız en az ödenebilir tutarın altına düşmediği sürece, istediğiniz kadar ödeme yapabilir ve ödeme tutarını değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda birikim hesabınızdan, istediğiniz anda ve hiçbir ek ücret ödemeden, ne kadar isterseniz para çekebilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki, kredi kartı ile döviz birikim talimatı verilecekse, sadece Türk lirası cinsinden talimat verebilirsiniz. Döviz cinsinden yapılacak olan ödemeler kredi kartı üzerinden döviz birikim hesabına aktarılmamaktadır. Açıklamak gerekirse, 100 Türk lirası karşılığında Amerikan Doları alınabilirken, 100 Amerikan Doları alma talimatı verilememektedir.

Yapı Kredi Döviz Birikim Hesabı İşlem Kanalları

Yapı Kredi döviz birikim hesabınıza kendi belirlediğiniz bir tarihte ara ödeme yapmak, döviz birikim talimatı vermek, verdiğiniz veya vermek istediğiniz talimat hakkında bilgi almak, verdiğiniz talimatlarda değişiklik yapmak, ödeme atlamak ya da verdiğiniz talimatı iptal etmek gibi işlemler için banka şubeleri, internet şubesi, telefon bankacılığı ve mobil bankacılık kanallarından birini tercih ederek dilediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

Bireysel İnternet Şubesi

Yapı Kredi döviz birikim ürünü için internet şubesinden faydalanmak için T.C. kimlik numaranızla birlikte size verilen şifrenizi girerek internet bankacılığı sistemini açın. Ardından Yatırımlar sekmesi altında bulunan Birikimler bölümüne gelin ve Döviz Birikim linkini seçin. Karşınıza Talimatlarım bölümü gelecektir. Başvur butonunu seçerek başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz. Yeni Talimat ekranı karşınıza geldiğinde vadesiz hesabınızdan ya da kredi kartınızdan döviz birikim işlemine başlayabilirsiniz.

Mobil Bankacılık

Dijital uygulamaya T.C. kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan toggle’a tıklayarak menüyü açın ve Yatırımlar sekmesini seçin. En altta Birikimler bölümünde Döviz Birikim butonunu seçin. Yeni Talimat bölümü karşınıza gelecektir. Ödeme aracı seçimi yaptıktan sonra Alıcı Bilgileri doldurularak döviz birikim hesabınız için tasarruf talimatı vermiş olursunuz.
 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler