Yapı Kredi Düzenli Ödeme

Yapı Kredi düzenli ödeme hizmetiyle yalnızca kişilere değil kurumlara da ödemeler geçebilirsiniz. Üniversite ve kırtasiye masrafları ve bireysel ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.


Yapı Kredi düzenli ödeme konusu ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları sizler için araştırdık. İçeriğimizde bu detayları okuyarak merak ettiğiniz noktalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
Teknolojinin gelişmesi, yaşam standartlarının yükselmeye başlamasıyla birlikte Yapı Kredi müşterileri de hem ödemelerini aksatmamak hem de zamanı verimli bir şekilde kullanmak adına Yapı Kredi düzenli ödeme talimatı vererek işlemlerini hızlandırabilmektedirler. Okul taksitleri, aidatlar gibi sabit ödemelerle beraber, istediğiniz kurum ya da kişiye değişken miktarlarda ödemeler gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi Düzenli Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Yapı Kredi düzenli ödeme talimatını yalnızca bir kere vererek kurum veya kişilere olan ödemelerinizi düzenle hali getirmenin yanında, sabit düzenli ödemelerinizi de Yapı Kredi aracılığı ile rahatça gerçekleştirebilirsiniz. Banka sizin adınıza ödemelerinizi zamanı geldiğinde, düzenli olarak gerçekleştirecektir. Düzenli ödeme hizmetine başvurarak Yapı Kredi Türk lirası ve döviz hesaplarına ya da diğer banka Türk lirası hesaplarına ödeme yapılması talimatını verebilirsiniz. Böylece hiçbir havale masrafı ödemeden düzenli ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi düzenli ödeme talimatı verdiğiniz tarihte hesaplarınızda yeterli bakiyenin bulunması ödemenin yapılması için yeterli olmaktadır. Ancak yeterli bakiye bulunmadığı durumda, esnek hesap limitiniz devreye girerek, ödemenizi karşılayabilmektedir.

Yapı Kredi Kira Ödemeleri

Yapı Kredi düzenli ödeme hizmetlerinden biri de kira ödemeleri. Kira ödemesi hizmetinden yararlanmak oldukça kolay. Yalnızca tek bir ödeme talimatı vererek sizin adınıza bankanın kira ödemelerinizi gerçekleştirmesini sağlayabilirsiniz. Eğer Yapı Kredi sınırsız bankacılık üyesiyseniz, müşteri iletişim merkezi ya da internet şubesi üzerinden de kira ödemelerinizle ilgili her türlü işlemi basitçe yapabilirsiniz. Havale için kira ödemelerinizden bir ücret talep edilmezken eğer EFT ile para göndermek isterseniz hizmet ücreti tahsis edilecektir.

Kira Ödemeleri Nasıl gerçekleşir?

Yapı Kredi internet şubesine T.C. kimlik numarası ve şifreniz ile girin. Ödemeler bölümü altından Kira Ödemelerini seçin. Yapı Kredi Alıcısı ya da Başka Banka Alıcısı seçin. Hangi hesabınızdan ödemenin gerçekleşeceğini belirtin. Hangi periyotlarda ödeme yapılacağını belirtin ve ödeme sayısını girin. İlk ödeme tarihini seçerek devam edin. Ardından Alıcı Hesap Bilgileri kısmını doldurun. Bir açıklama girerek talimatınızı oluşturun ve işlemi onaylayarak Yapı Kredi kira ödemesi işlemini tamamlamış oldunuz.

Yapı Kredi Düzenli Ödeme Taksitli Eğitim Sistemi

Yapı Kredi düzenli ödeme talimatı vererek okul taksitlerinizin ödenmesini mi istiyorsunuz? Taksitli Eğitim Sistemi (TEST), sizin ya da çocuklarınızın okul taksitlerinizin, okulca belirlenmiş ödeme planı ile, vadesiz mevduat hesabınızdan otomatik olarak ödenmesini sağlar. Yapı Kredi düzenli ödeme hizmetlerinden biri olan TEST ile okul ödemeleri kolaylaşıyor. Vadesiz mevduat hesabınızda yeterli para olmaması durumunda dahi ödemeniz banka tarafından gerçekleştirilir.

Taksitli Eğitim Sistemi Başvurusu

Cep telefonunuzdan, aralarında boşluk bırakarak OKUL, veli T.C. kimlik numarası, okul sms kodu, okul ücreti ve öğrenci T.C. kimlik numarası bilgilerini 4411’e göndererek başvurunuzu yapabilirsiniz. Okula ait SMS numarası için okulunuza ya da en yakın banka şubesine başvurabilirsiniz.

Başvuru sırasında kimlik belgenizin, okuldan alınan ödeme planının yanınızda olması gerekmektedir.

Yapı Kredi Düzenli Ödeme Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi düzenli ödeme hizmetini alabilmek amacıyla en fazla üç adet hesap belirtebilirsiniz. Ödeme tarihi geldiğinde vadesiz hesap ya da hesaplarınızdan, alacaklı hesaba otomatik olarak tutar aktarılacaktır. Eğer tek bir hesabınız tutarı karşılamazsa, belirttiğiniz üç hesaptan derlenen alacak, alacak hesabına aktarılır. Üç banka hesabınızda da gerekli olan bakiye toplanamadığındaysa, tanımlı bir çalışan hesabınız bulunuyorsa, fon bakiyesi üzerinden gerektiği kadar fonu satarak kalan tutarı tamamlayacaktır. Çalışan vadeli hesabınız bulunuyorsa, vadeli mevduat bakiyesi bozularak eksik tutar ödenecektir.

Çalışan vadeli hesap nedir ve nasıl açılır öğrenmek için Yapı Kredi Çalışan Vadeli Hesap yazımızı okuyun.

Ödeme tarihinde hesaplarınızda yeterli bakiye bulunmadığı durumda, takip eden iki iş günü de kontrol sağlanacak ve toplam üç defa hesabınız kontrol edilmiş olacak. Ödeme tarihi tatil gününe denk gelmiş ise, kontrol tarihi tatilden sonraki ilk iş günü olacaktır.

Yapı Kredi Düzenli Ödeme Başvurusu

Yapı Kredi düzenli ödeme başvurunuzu en yakın Yapı Kredi şubesine giderek, bireysel müşteri temsilciniz ile görüşerek yapabilirsiniz.

Sınırsız bankacılık üyesi olmanız durumunda, Yapı Kredi müşteri iletişim merkezi ya da İnternet bankacılığı üzerinden de başvuru işlemlerinizi yaparak ilk talimatınızı verebilirsiniz. Aynı zamanda bu kanallardan değişiklik ve iptal taleplerinizi de iletebilirsiniz.

Üniversite öğrencisi çocuğunuz varsa ödemelerinizi daha hızlı yapabilirsiniz. Yapı Kredi Üniversite ödemeleri başlıklı yazımızı okumak için burayı tıklayabilirsiniz.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler