Yapı Kredi E-Mevduat

Yapı Kredi e-mevduat ile birikimlerinizi şubeye gitmeden veya şube üzerinden kolayca yapmaya başlayabilirsiniz. Yüksek faiz oranlarıyla birikiminizi Yapı Kredi'de yapabilirsiniz.


Yapı Kredi e-mevduat işlemleri ile bankacılık işlemleri hızlanıyor. Bankacılık hizmetlerinin pek çoğu hem müşterinin nasıl daha kolay hizmet alabileceği ve rahatlığı hem de müşteri ve banka arasındaki bürokrasinin azaltılması amacıyla internet aracılığıyla yapılabiliyor. İnternet, telefon ve mobil bankacılık sayesinde, günümüzde evinizden veya iş yerinizden rahatça mevduat hesapları açabilir, kredi ve kredi kartlarına başvurabilirsiniz.
İnternet, telefon bankacılığı ya da mobil bankacılık zamandan tasarruf edilmesini sağlar. Banka şubelerini ve çalışanları aradan çıkararak, banka ile direkt temasınızın olmasını kolaylaştırır. Üstelik gelişen ve ilerleyen teknolojik olanaklar sayesinde yapılan işlemlerin daha hızlı ve güvenli yapıldığı da bir gerçektir. Araya hafta sonları, tatiller ve açılış – kapanış saatleri gibi konular girmediği için dilediğiniz anda işlemlerinizi internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede e-mevduat hesabı açmak da kolaylaşıyor ve faiz oranları açısından da daha avantajlı bir hale geliyor.

Yapı Kredi Vadeli Hesap ve E-Mevduat Hesabı Farkları

Yapı Kredi vadeli hesaplarda paralarınızı tutarak bir faiz geliri elde edebilirsiniz. Bu faiz gelirini elde ederken de bankalar, çeşitli piyasalarda veya pazarlarda yatırım yaparlar, tüketici kredisi ürünleri çıkarırlar ve yatırımcılardan aldıkları fonları bu şekilde değerlendirirler. Böylece ortaya bir kazanç çıkar ve bu kazançtan payınız, bankanın belirlemiş olduğu orandaki faiz getirisidir.

Elektronik Mevduat hesabı ile vadeli hesap arasında bir faiz oranı farkı olduğunu söyleyelim. Zira bankacılık işlemlerinde kullanılan kâğıt masrafı, şube ve operasyon giderleri gibi kalemler de bulunur. Elektronik Mevduat hesabıyla, bu ve türevi giderlerin önüne geçildiği için daha yüksek oranda bir faiz getirisi elde edilebilmektedir. Bu sayede de hem kolayca birikimlerinizi takip edebilir hem de yüksek faiz getirisi elde edebilirsiniz.

Yapı Kredi E-Mevduat Hesabı Nedir?

Yapı Kredi E-Mevduat hesabı, internet üzerinden kolaylıkla başvurulabilen, 1 günden 732 güne yani 2 yıla kadar vadelerle açabileceğiniz bir vadeli mevduat hesabıdır. Yapı Kredi’nin avantajlı faiz oranlarından faydalanabileceğiniz bu hesaba, dilediğiniz vadede Türk Lirası, Amerikan Doları ve Euro birikimlerinizi emanet edebilirsiniz. Üstelik günün her saatinde mobil ya da internet şubesini kullanarak, evinizden ya da iş yerlerinizden ayrılmadan işlemlerinizi hızlıca halledebilirsiniz.

Yapı Kredi E-Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Yapı Kredi E-Mevduat hesabı açmak için öncelikle banka müşterisi olmanız gereklidir. Yapı Kredi Mobil ya da internet bankacılığı aracılığıyla hızlı bir şekilde banka müşterisi olabilirsiniz. Yapı Kredi müşterisi olmak ve bir vadeli hesaba sahip olmak için 18 yaşından büyük olmanız gerektiğini unutmayın. Banka şubelerinden ya da internet / mobil bankacılık kanalıyla bir vadesiz hesap açarak müşteri olabilirsiniz.

İnternet Bankacılığından Yapı Kredi Elektronik Mevduat Hesabı Açmak

Bir vadesiz hesabınızın olduğunu varsayarsak, elektronik mevduat hesabı açmak için İnternet şubesi işinizi görecektir. İlk yapmanız gereken, internet şubesine giriş yapmak olacaktır. Bankanın size verdiği kullanıcı kodu veya T.C. kimlik numaranızla birlikte parola istenecektir. Girişinizi yaptıktan sonra da cep telefonunuza geçici şifre bulunan bir SMS geldiğinde, bu SMS’de yazan geçici şifreyi girerek internet şubesinde işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

Giriş işlemini gerçekleştirdikten sonra Yatırımlar bölümündeki Vadeli Mevduatlarım, oradan da e-mevduat/Yeni Param Açılışı linkini seçerek e-mevduat hesabı açılışını yapabilirsiniz.

Mobil Bankacılıktan E-Mevduat Hesabı Açmak

Bir diğer elektronik mevduat hesabı açma seçeneği de mobil bankacılık aracılığıyla olmaktadır. Yapı Kredi Mobil’den elektronik mevduat hesabı açtırmak isterseniz yapmanız gereken yukarıda anlattığımız şekilde mobil şubeye giriş yapmak ve ardından da Yatırımlar bölümünde bulunan Vadeli Mevduatlar sekmesindeki Vadeli Mevduat Açılışı’nı seçerek Klasik – e-mevduat linkine tıklamanız gerekir. Böylece mobil bankacılık üzerinden kolayca hesabınızı açabilirsiniz.

Yapı Kredi E-Mevduat Faiz Hesaplama

Yapı Kredi E-Mevduat hesabınızı sadece Türk lirası, Amerikan Doları ve Euro birimleri ile açabilirsiniz. E-mevduat temdit tarihinde, yani yeniden uzatma tarihinde yine avantajlı faiz oranları ile uzatılır. E-Mevduat hesabında alt limit şartı bulunmaktadır.

En az 1.000 Türk lirası, 1.000 Amerikan Doları ve 1.000 Euro ile hesabı açabilirsiniz. Bununla birlikte en fazla, 3.000.000 Türk lirası, 499.999 Amerikan Doları ve 499.999 Euro üst sınır olarak bulunmaktadır. Aynı zamanda Türk lirası için 3-6 gün, 7-14 gün, 17-27 gün, 28-368 gün ve 369-731 gün vade süreleri bulunurken, Amerikan Doları için 3-27 gün, 28-31 gün ve 32-731 günlük vadeler; Euro içinse 3-14 gün ve 17-731 günlük vade seçenekleri bulunmaktadır.

Yapı Kredi e-mevduat faizi (İnternet) oranlarını öğrenmek isterseniz Yapı Kredi E-Mevduat Faiz Oranları sayfamızı, (Şube) oranlarını öğrenmek isterseniz de Yapı Kredi E-Mevduat Faiz Oranları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler