Yapı Kredi Emekli Promosyonu Ne Kadar? 2022

Yapı Kredi emekli promosyonu sayesinde emekli maaşınızı Yapı Kredi ile almanız durumunda 7.500 TL'ye kadar nakit promosyon ücreti alabilirsiniz.


Yapı Kredi emekli promosyonu, SGK ile Yapı Kredi arasında yapılan anlaşma sonucunda, emeklilerin maaşlarını Yapı Kredi’ye taşımaları durumunda verilen bir ücrettir. Emekli promosyonu direkt olarak emeklilere nakit olarak verilir ve maaş taşıma dışında herhangi bir ek şart talep edilmez. Yapı Kredi tarafından emeklilere tam 7.500 TL’ye kadar promosyon ücreti verilirken, bu ücretin her bankada farklı tutarlarda olduğu görülebilir.
 Yapı Kredi promosyon ödemelerini yaparken, emekli maaşınızın net kaç TL olarak hesabınıza aktarıldığını dikkate alır. 3 farklı seviyeye göre ödemeler yapılırken seviyeler maaş tutarınıza göre belirlenir. 1500 TL altında maaş alan emekliler birinci seviye promosyon, 1500 TL ile 2500 TL arasında maaş alan emekliler ikinci seviye promosyon, 2500 TL’den maaş alan emekliler ise üçüncü seviye promosyon ücreti alırlar. Maaş seviyesi yükseldikçe ödenen promosyon ücretinin doğru orantılı olarak arttığı görülür.
 
Yapı Kredi emekli promosyonu kampanyasından sadece aktif bir şekilde emekli maaşı alan emekliler değil, aynı zamanda yeni emekli olan veya ilk defa emekli maaşı alacak olan kişiler de yararlanabilirler. Maaşınızı Yapı Kredi’den almak istediğinizi belirtmeniz durumunda maaşınız Yapı Kredi’ye tanımlanır ve maaş hesabınız açılır. Açılan hesaba ilk ödeme yatınca da promosyon ücreti hesabınıza tanımlanır.
 
Maaşınız Yapı Kredi’ye taşımanız durumunda kazancınızın sadece emekli promosyonu olmadığını söylemek isteriz. Yapı Kredi maaşını taşıyan emeklilere emekli promosyonu haricinde çeşitli kampanyalar sunar. Emeklilere özel kredi kampanyaları, emeklilere özel kredi kartları ve emeklilere özel yatırım araçları, maaşınızı Yapı Kredi’ye taşımanız durumunda size özel olarak sunulur. Ayrıca kredi ve kredi kartı gibi ürünleri çok daha kolay bir şekilde alabilmeniz mümkün olur.

Yapı Kredi Emekli Promosyonu Kaç Para?

Yapı Kredi emekli promosyonu kaç para?” veya “Yapı Kredi emekli promosyonu ne kadar?” gibi birçok soru, maaşını Yapı Kredi’ye taşıyan veya taşıma düşüncesinde olan emekliler tarafından sorulur.
 
Yapı Kredi emekli promosyon ücretinizi maaşınıza göre belirler. Maaşınızın seviyesi arttıkça alacağınız promosyon ücretinin tutarı da aynı oranda artar. Minimum 1000 TL’den başlayan promosyon ücretleri, 7.500 TL’ye kadar çıkar. Yapı Kredi emekli promosyonu ücreti emekli maaşınıza göre şu şekildedir:
 • Emekli maaşınız 1500 TL’nin altındaysa Yapı Kredi emekli promosyonu olarak 4.600 TL hesabınıza tanımlar.
 • Emekli maaşınız 1500 TL ile 2500 TL arasındaysa Yapı Kredi 5.750 TL emekli promosyonu verir.
 • Emekli maaşınız 2500 TL’nin üzerindeyse Yapı Kredi 7.000 TL değerinde emekli maaşı verir.
Yapı Kredi’den söz konusu promosyon ücretlerini alırken herhangi bir ek şart aranmaz. Çoğu banka bu denli yüksek promosyon ücretleri verirken, otomatik ödeme talimatı, kart harcama görevi vb. şartlar arar. Söz konusu şartlarda Kamu bankaları ise 500-750 TL arasında bir ücret verir. Yapı Kredi ise direkt olarak emeklilere 7.000 TL’ye kadar promosyon ücreti tanımlar.

Yapı Kredi Emekli Promosyonu Başvuru ve Maaş Taşıma

Yapı Kredi emekli promosyonu başvuru ve maaş taşıma işlemleriniz için Yapı Kredinin kendi kanallarını, e-Devlet uygulamasını veya Yapı Kredi şubelerinden herhangi birini kullanabilirsiniz. Promosyon başvurusu konusunda seçenekler tamamen size kalmışken, bu seçenekler arasında en kolay yöntem, direkt olarak Yapı Kredi şubesine gitmektir.
 
Size en yakın Yapı Kredi şubesine nüfus cüzdanınızla birlikte giderek, emekli maaşınızı taşımak istediğinizi söylemeniz durumunda başvurular yapılır ve adınıza tanımlı Yapı Kredi Emekli Maaş Hesabı açılır. Maaş taşıma işlemleri tamamlandıktan sonra ise hesabınıza ilk maaşın yatması sonrasında promosyon ücreti maaş seviyenize göre hesabınıza yatar.
 
e-Devlet üzerinden de maaş taşıma işlemi yapabilirsiniz ancak sonrasında mutlaka Yapı Kredi şubesine gidip maaş hesabı açtırmanız gerekir. Bu nedenle ilk olarak Yapı Kredi şubesine gidip, emekli maaş hesabı açtırmak istediğinizi ve emekli maaşınızı taşımak istediğinizi söylemeniz  yeterli olacaktır. Yine de e-Devlet üzerinden maaşınızı taşımak istiyorsanız, e-Devlet hesabınıza giriş yapıp, karşınıza çıkan arama bölümüne “Banka Değişikliği” araması yaptıktan sonra emeklilik türünüze en uygun olan arama sonucunu seçmelisiniz. 4A, 4B ve 4C gibi seçenekler arasından emeklilik türünüze en uygun olanı seçebilirsiniz.
 
Eğer SSK’dan emekliyseniz 4A, Bağkur’dan emekli olmuşsanız 4B ve Emekli Sandığı ile emekliliğinizi aldıysanız 4C’yi seçmelisiniz. Böylelikle e-Devlet üzerinden maaş taşıma işlemlerinizi başlatmış olursunuz. Bunun yanı sıra daha önce Yapı Kredi hesabınız varsa Yapı Kredi internet bankacılığı veya Yapı Kredi mobil uygulaması gibi seçenekler üzerinde de maaş taşıma başvurunuzu yapabilirsiniz. Mobil uygulama veya internet bankacılığı üzerinden yapmış olduğunuz taşıma işlemlerinde mutlak suretle banka giderek, promosyon talebinde ve maaş hesabı açma talebinde bulunmanız gerekir.

Yapı Kredi Emekli Promosyonu Şartları

Yapı Kredi emekli promosyonu şartları, hangi durumlarda emekli promosyonu alabileceğinizi veya alamayacağınızı belirleyen şartlardır. Her bankanın kendine göre şartları bulunurken, Yapı Kredi de bu konuda birtakım hususlara önem verir ve bu şartların karşılanmasını ister. Genel olarak şartlar ise şu şekildedir:
 • Daha önce 3 yıl içerisinde herhangi bir bankadan emekli promosyonu aldıysanız, Yapı Kredi emekli promosyonu kampanyasından yararlanmanız mümkün olmaz.
 • Daha önce emekli maaşı aldığınız bir bankada, “Emekli Maaş Hesabı” olarak tanımlanan ve emekli maaşınızın yattığı hesapta herhangi bir bloke bulunuyorsa, promosyondan yararlanmanız mümkün olmaz.
 • Daha önce emekli maaşı aldığınız bankada bulunan emekli hesabınıza tanımlanmış bir kredi bulunuyorsa maaşınızı taşımanız ve promosyon almanız söz konusu olmaz.
 • Promosyon ödemesi alabilmeniz adına maaşınızı 3 yıl boyunca Yapı Kredi’den alma sözü vermeniz gerekir.
 • 3 yıl içerisinde maaşınızı başka bir bankaya taşırsanız promosyon sözleşmeniz iptal olur ve bu nedenle sözleşme fesih tarihine kadar hesaplanan promosyon ücretini geri ödemek durumunda kalırsınız.

Yapı Kredi Emekli Promosyonu 7.000 TL

Yapı Kredi emekli promosyonu 7.000 TL olması nedeniyle fazlasıyla dikkat çeken bir kampanyadır. En yüksek emekli maaşı kampanyalarından birini sunan Yapı Kredi, bu nedenle emekliler tarafından en çok tercih edilen bankalardan biridir.
 
Kamu bankalarının genelinde maaş promosyonunun en yüksek 750 TL olduğu görülür. Bu nedenle emekliler promosyon ücretinin 7.000 TL olmasına fazlasıyla şaşırırlar ve kampanyanın gerçek olup olmadığını anlamaya çalışırlar. Yapı Kredi emekli promosyonu 2022 yılı için 7.000 TL’lik tutar geçerlidir ve maaşınızın 2500 TL üstü olması durumunda bu tutarı nakit olarak alabilirsiniz. Kampanyadan hak ettiğiniz ücretin tamamını alabilmek adına banka tarafından size herhangi bir ek şart sunulmaz. Maaşınızı taşımanız durumunda direkt olarak hesabınız açılır ve ilk emekli maaşınızın yatmasıyla birlikte bu tutar hesabınıza tanımlanır.

Yapı Kredi Emekli Promosyonu Ne Zaman Yatacak?

“Yapı Kredi emekli promosyonu ne zaman yatacak?” sorusu da en çok merak edilen soruların başında yer alır. Emekliler maaş taşıma işlemlerinin sonrasında hak ettikleri promosyon ücretini ne zaman alacaklarını düşünürler.
 
Yapı Kredi emekli promosyon ücretini hesabınıza yatırma konusunda 3 iş günü süre verir. Yapı Kredi Emekli Maaş Hesabınıza, hesap açıldıktan sonra ilk emekli maaşının yatmasıyla birlikte promosyon ödemesi işlemleri başlar. Bazı durumlarda hesabınıza anında promosyon ücreti yatarken, bazı durumlarda maksimum 3 iş gününü bulur. Bankanın ve hesabınızı açtırdığınız şubenin yoğunluğuna göre bu sürenin değişim gösterdiği söylenebilir.

Yapı Kredi Emekli Promosyonu Avantajları

Yapı Kredi emekli promosyonu avantajları bakımından sonra derece zengin bir kampanyadır. Birçok işletmede işinize yarayabilecek olan indirimler, özel bankacılık imkanları, özel faiz oranları ve daha birçok avantaj karşınıza çıkar.
 
Yapı Kredi’nin emekli müşterilerine özel olarak sağlamış olduğu avantajlar şu şekildedir:
 • Havale işlemlerinizi ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.
 • Günlük 3000 TL’ye kadar Yapı Kredi ATMlerinden para çekebilirsiniz.
 • 1 yıl boyunca doktorlu kara ambulansı ve tıbbi danışmanlık hizmetlerinden, Medicine firması üzerinden ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz.
 • Vadeli mevduat hesabı açarsanız, 6 ay boyunca özel faiz oranlarından yararlanabilirsiniz.
 • İhtiyaç kredisi kullanırken size özel olarak hazırlanan kredi tekliflerinden yararlanabilirsiniz.
 • Migros’tan yapacağınız 400 TL ve üzeri alışverişlerde %3 oranında indirim kazanırsınız.
 • Göz Grup mağazalarından yapılan tüm harcamaları %5 indirimli olarak gerçekleştirebilirsiniz.
 • Toyzz Shop mağazalarından yapmış olduğunuz alışverişlere oranında indirim uygulanır.
 • Yapı Kredi Yayınları Kitapevleri ve İnternet Mağazası üzerinden yaptığınız alışverişlerde oranında indirim kazanabilirsiniz.

Kategori:

Diğer Makaleler