Yapı Kredi Esnek Hesap

Yapı Kredi esnek hesap ile hesabınızda paranız olmasa bile günlük uygun faiz oranlarıyla para çekebilir, faturalarınızı ödeyebilir, para gönderebilirsiniz.


Yapı Kredi esnek hesap ürünü hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara makalemiz içinde yer verdik. Tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.
Esnek hesap olarak adlandırılan hesap türü aslında bir kredi biçimidir. Buna avans hesap, nakit avans, kredili mevduat hesabı ya da ek hesap adları da verilmektedir. Amacı da vadesiz mevduat hesabınızda paranız kalmadığında kullanabileceğiniz bir kaynak olmasıdır. Yani bankalardan faizi karşılığında küçük tutarlarda borç almak için, vadesiz hesabınıza tanımlanan bir ek hesaptır. Bir başka deyişle, halk arasındaki söylemiyle, eksi bakiyeye düşmektir.

Esnek hesabınızı size sunulan limit dahilinde, paraya ihtiyaç duyduğunuz anlarda borçlanmak amacıyla kullanabilirsiniz. Düşük faiz oranlarıyla ve günlük olarak faiz işleyecektir. Bu sayede de ödeme konusunda bir zorluk yaşamazsınız.

Yapı Kredi Esnek Hesap Ne Demek?

Yapı Kredi esnek hesap, banka hesabınızda paranız olmasa dahi, kredi limitiniz dahilinde ödeme, acil nakit ve alışveriş gibi ihtiyaçlarınızı yapabileceğiniz kredili mevduat hesabıdır. Esnek hesap limitiniz, Yapı Kredi vadesiz hesabınızda para kalmaması durumunda doğrudan para çekmenizi, faturalarınızı kredi limitinizle ödemenizi, sahibi olduğunuz World Bank kartla (TLcard) alışverişlerinize devam edebilmenizi sağlar.

Esnek hesap limitinizle işlem yaptığınızda, faiz olarak günlük faiz uygulanacaktır. Eğer bir kullanım yapılmamışsa esnek hesabınız için bir faiz işletilmez. TL kartınız ile dünyada anında kredili limitinizi kullanabilirsiniz.

Yapı Kredi Esnek Hesap Faiz Nasıl Hesaplanır?

Yapı Kredi esnek hesap faiz hesaplama yapmak için bankanın internet şubesi üzerinde bulunan hesap aracını kullanabilirsiniz. Şu anki aylık faiz oranının yüzde 1,14 olduğunu belirtelim.

Faiz tahakkukları sizin belirlediğiniz doğrultuda aylık veya üç aylık periyotlarda yapılabilir. Bir sonraki tahakkuk tarihine kadar borç tutarının ödenmesi gerekir.

Yapı Kredi Esnek Hesap Başvurusu

Yapı Kredi esnek hesaba başvurmak için dilerseniz Yapı Kredi şubelerine gidebilirsiniz. Telefon bankacılığı yardımıyla da esnek hesap başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Ancak internete sahipseniz bir Yapı kredi esnek hesap mobil bankacılık uygulamasından ya da internet şubesinden de başvuru yapabilirsiniz. Aynı zamanda Yapı Kredi’de vadesiz mevduat hesabınız bulunuyorsa Yapı Kredi ATM’leri üzerinden de başvurabilirsiniz.

Yapı Kredi vadesiz mevduat yazımızı okuyarak vadesiz mevduat ile ilgili bilgileri edinebilirsiniz.

Yapı Kredi Esnek Hesap Başvurusunda Gereken Belgeler

Yapı Kredi müşterisi değilseniz, öncelikle banka müşterisi olmanız gerekecektir. Banka müşterisi olduktan sonra da bir mevduat hesabı açtırmalısınız. Hemen ardından nakit avans hesabı için başvurabilirsiniz. Ancak bankada sizden isteyebilecekleri belgeler olduğunu belirtelim. Bu belgeleri aşağıda listeleyelim.
  • Sizin (ve gerekirse kefilin) nüfus cüzdanı fotokopisi (Aslı da yanınızda bulunmalı).
  • Gelir gösteren belge (Sizin ve varsa kefilin). Ücretli çalışansanız son maaş bordronuzun fotokopisi, serbest meslek erbabıysanız son vergi levhanızın fotokopisi, emekliyseniz maaş cüzdanı fotokopisi, kira geliriniz bulunuyorsa kira kontratı fotokopiniz geçerli olacaktır.
  • Son üç aya ilişkin elektrik, su, doğalgaz ya da telefon gibi abonelik gerektiren bir hizmete ait ve sizin adınıza düzenlenmiş bir faturanın aslı ya da 3 ay içerisinde alınmış olması şartıyla ikametgâh belgesi. Fakat adres paylaşım sisteminde adresiniz bulunuyorsa bu maddedeki evrak ya da belgelerin beyanı sizden istenmeyecektir.

İnternet Şubesinden Başvuru

Esnek hesap başvurusu yapabilmek için internet bankacılığından işlem yapabilmeniz için banka müşterisi olmanız gerekir. Eğer banka müşterisiyseniz, Yapı Kredi internet sitesine girerek Bireysel linkine tıklayarak ve T.C. kimlik numaranızı ve internet bankacılığı şifrenizi girerek sisteme girişini yapmalısınız. Ardından Hesaplarım bölümü altındaki Esnek Hesap Başvurusu ve Limit Artırımı bölümü seçerek kredili mevduat hesabı başvurusu yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Esnek Hesap Özeti

Yapı Kredi esnek hesap e-hesap özeti talimatı verebilirsiniz. Esnek hesabınızda dönem borcu olması halinde basılı olarak gönderilen hesap özeti durdurulacak ve e-posta adresinize ücretsiz olarak e-hesap özeti gönderilecektir. Böylece Yapı Kredi esnek hesap özetinizi dilediğiniz zaman ve dilediğiniz yerden rahatça kontrol edebilirsiniz. Hesap özeti iptal etmek için internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden hesap özeti iptali yapabilirsiniz.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler