Yapı Kredi Fatura Ödemeleri

Yapı Kredi fatura ödemeleri, bireysel bankacılık hesabınız üzerinden ya da ATM'ler aracılığıyla basitçe yapılabilir.


Yapı Kredi fatura ödemeleri nasıl yapılır, hangi kanallardan yapılır? Bu makalemizde fatura ödemeleri ile ilgili merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
Faturalar hayatın gerçeği. Bankacılık sistemi üzerinden de kolayca faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Üstelik bu işlemi banka şubelerinden yapabileceğiniz gibi ATM’lerden, telefon bankacılığından ya da mobil bankacılık üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Günümüzde her banka üzerinden faturalarınızı aynı rahatlıkla yatırabilirsiniz. Bu makalemizde Yapı Kredi fatura ödemeleri, ödeme kanalları ve kolaylıkları ile ilgili bilgiler edineceksiniz.

Yapı Kredi Fatura Ödemeleri Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi bireysel bankacılık işlemleri arasında fatura ödemeleri de önemli bir yer tutar. Günün her saati dilediğiniz yerde ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığı üzerinden, mobil bankacılık kanalından, ATM’lerden ya da isterseniz Yapı Kredi şubelerinden güvenli ve hızlı şekilde faturalarınızı ödeyebilirsiniz.

Yapı Kredi Şubelerinden Fatura Ödemeleri

Türkiye’nin her yerindeki Yapı Kredi şubesinden ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Size en yakın Yapı Kredi şubesine erişmek için Yapı Kredi Şubeleri konumuzu inceleyerek, ilinizdeki / ilçenizdeki şubeleri öğrenebilirsiniz.

Yapı Kredi ATM’lerinden Fatura Ödemeleri

Yapı Kredi fatura ödemeleri bankanın ATM’leri aracılığıyla da basitçe gerçekleştirilebilir. Yapı Kredi ATM’lerinden ödemelerinizde, bankamatik ekranındaki yönergeleri adım adım takip ederek dilediğiniz faturalarınızı anında ödeyebilirsiniz. Ödemeleriniz için kredi kartına ya da bankamatik kartına da ihtiyacınız yok; kartsız işlemler menüsünden hızlıca işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Yapı Kredi Fatura Ödemeleri İnternet Şubesinde

Yapı Kredi’de internete erişebildiğiniz her yerden fatura ödemesi gerçekleştirmeniz mümkün. Hızı ve güvenli yapısıyla Yapı Kredi internet şubesinden anında fatura ödemelerinizi yapabilirsiniz. Bankanın internet şubesine erişmek istediğinizde T.C. Kimlik numarası ve şifresi yazarak internet şubesine girebilirsiniz. Sonrasında Ödemeler bölümünde bulunan Faturalar menüsü altındaki Fatura Ödeme linkine tıklayarak istediğiniz kurumu seçebilir, ödeme aracınızı seçerek (Kredi kartı, Vadesiz Hesap) faturalarınızı görerek ödenmesine onay verebilirsiniz. Üstelik kredi kartınızın bankası ne olursa olsun; Yapı Kredi internet bankacılığı kanalından borçlarınızı ödeyebilirsiniz.

Arzu ederseniz ödenecek olan faturanızı Akıllı Rehbere kaydederek sonraki ödemelerinizde bilgileri bir kez daha yazmak zorunda kalmazsınız ya da otomatik ödeme talimatı vererek düzenli olarak her dönemde otomatik şekilde ödenmesini sağlayabilirsiniz.

Yapı Kredi Mobil Şube Aracılığıyla Fatura Ödemeleri

Mobil cihazınıza Yapı Kredi Mobil Şube uygulamasını indirerek, internet erişiminiz olduğu sürece bankacılık işlemlerinizi mobil cihazınız üzerinden Yapı Kredi fatura ödemeleri gerçekleştirebilirsiniz. Fatura ödemesi yapabilmek için T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi yazarak mobil şubeye giriş gerçekleştirin. Hemen ardından Ödemeler bölümünde bulunan Faturalar seçeneğini seçerek Fatura Ödeme linkine tıklayın. Karşınıza gelecek olan panelden ödeme aracınızı (vadesiz hesap ya da kredi kartı) ve ödeme yapılacak kurumu seçerek hızlıca ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi Fatura Ödemeleri

Sınırsız bankacılık üyesi olmanız halinde faturalarınızı müşteri iletişim merkezi üzerinden, günün 24 saati şehir içi görüşme fiyatları üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik Türkiye’nin neresinde olursanız olun; ödemelerinizi müşteri hizmetleri yetkilisi yardımıyla ya da otomatik yanıt sistemi aracılığıyla yapabilirsiniz. Yapı Kredi Müşteri iletişim merkezine erişmek için 0 850 222 0 444 ya da 444 0 444 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

Yapı Kredi Otomatik Ödeme Talimatı

Fatura ödemeleri için vereceğiniz tek bir talimat yeterli olacaktır. Talimatlarınız doğrultusunda, ödemeleriniz banka tarafından sizin için otomatik olarak gerçekleştirilir. Otomatik ödeme talimatınız neticesinde Yapı Kredi fatura ödemeleri gerçekleşmesi için, fatura son ödeme tarihinde hesabınızda yeterli paranın bulunması gerekmektedir. Aksi durumda otomatik ödeme talimatınız ile faturanız ödenemeyecektir. Ancak fatura ödeme güvencesi ile faturalarınızı ödeyebilirsiniz.

Yapı Kredi Fatura Ödeme Güvencesi

Hesabınızda faturanıza yetecek kadar para olmaması durumunda, otomatik ödeme talimatı verdiğiniz faturalar için, yalnızca bu amaçla kullanılabilecek kredi limitinizden faturalarınız ödenir. Bu durumdan faydalanmak için faturanız / faturalarınız için otomatik ödeme talimatı vermiş olmanız gerekir. Ödeme güvencesi hizmeti için size en yakın Yapı Kredi şubesinden başvuru yapabilirsiniz.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler