Yapı Kredi Hisse Senedi

Yapı Kredi hisse senedi hesabı açarak, hemen Borsa İstanbul'da hisse senedi alım - satımına başlayabilirsiniz. Üstelik Yapı Kredi'nin size sunduğu asistan hizmeti de çok işinize yarayacaktır.


Yapı Kredi hisse senedi işlemleri ile ilgili merak ettiğiniz tüm konuları sizler için araştırdık ve makalemizde merakınızı giderecek bilgileri sunduk. Aşağıdaki içeriğimizi okuyabilirsiniz.
Hisseler, anonim ortaklıklarca ihraç edilirler ve anonim ortaklı sermaye payını temsil eden değerli senetlerdirler. Bir başka deyişle, sermaye şirketlerinin ortakları için sermaye paylarını belgelendirmek hedefiyle verdikleri değerli evraklardırlar. Asıl adı Pay işlemleri olsa da halk arasında hisse senedi olarak anılırlar. Yatırımcılar, Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerden istediklerinin hisse senetlerini alarak şirket ortağı olabilirler. Hatta aldıkları pay oranında şirkette söz sahibi olmaları; kâr payı almaları, oy kullanmaları, yönetim kurulu toplantılarına katılmaları dahi söz konusu olabilir.

Fakat tüm şirketler hisse senedi çıkaramazlar. Hisse senedi ihraç etme yetkisi bulunan şirketler; anonim şirketler, sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketler ve özel kanun ile kurulmuş kurumlardır. Özel kanunla kurulmuş kurumlardan kastımız; T.C. Merkez Bankası, Kamu İktisadi Teşekküller, sigorta şirketleri ile bağlı ortaklıklardır.

Yapı Kredi Hisse Senedi Yatırımı

Yapı Kredi hisse senedi yatırım işlemleriniz için, hacminiz arttıkça komisyon oranlarını azaltmaktadır. Böylece daha fazla yatırım yaparak daha az komisyon ödersiniz. Her ayın 1’inden itibaren toplam hacminize karşılık gelen oran üzerinden hisse senedi işlem komisyon oranlarından ücret ödersiniz.

Yapı Kredi Hisse Senedi Hesabı Açma

Yapı Kredi hisse senedi hesabı açarak, hisse senedi yatırımlarına başlayabilmek için bankanın müşterisi olmanız ve bir vadesiz mevduat hesabı sahibi olmanız gerekir. Müşteri olmak ve vadesiz mevduat hesabı açmak ile ilgili bilgilere Yapı Kredi Vadesiz Mevduat Hesabı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Yapı Kredi İnternet Şubesi

İnternet şubesine girdikten sonra T.C. kimlik numaranız ya da müşteri numaranızla birlikte şifrenizi girerek internet bankacılık şubesine girişinizi yapın. Ardından Yatırımlar sekmesinde bulunan Hisse Senedi bölümündeki Hisse Senedi Hesabı Açılışı linkine tıklayın. Böylece Yapı Kredi hisse senedi hesabınızı açmış olursunuz.

Ayrıca internet şubesi aracılığıyla günün 24 saati ve hafta sonları da dahil olmak üzere emir girişi gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte Hisse Senetleri bölümündeki Online Analist eşzamanlı olarak BIST verilerine erişmenize olanak sağlayacaktır.

İnternet Şubesinden Yapılabilecek İşlemler

 • Hisse senedi alımlarınızı kredilendirebilirsiniz.
 • Gün sonunda kapatılmak üzere yatırımınızın belli bir oranında tanımlayacağınız gün içi alım limiti ile daha fazla hisse senedi alımı yapabilirsiniz.
 • Zincir emirler oluşturabilirsiniz. Zincir emirleri hisse senedi yatırımlarınıza bağladığınızda, ana emrinizin gerçekleşmesi durumunda zincir emirleriniz borsaya iletilir.
 • Aynı anda birden fazla işlem emri iyileştirebilirsiniz.
 • Online analist ve mobil işlem kanalı üzerinden Yatırım Dünyam ile hisse senedi işlemleri yapabilirsiniz.
 • Online analist ile hisse senedi virman işlemleri de gerçekleştirebilirsiniz.
Online Analist Nedir?
Yapı Kredi hisse senedi işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz online asistanınızla ile tanışın. Borsa ve piyasadaki haber ve verileri takip ederek, analiz yapmanıza ve karar vermenize yardımcı olacak araştırma platformlarına ulaşabildiğiniz, anlık üretilen yorumlara ve bilgilere ulaşabileceğiniz bir alım – satım platformudur. Bunun yanında alım ve satım emirlerinizi en hızlı şekilde iletmenize ve onayını almanıza imkân sunmaktadır.
Online Analist Neler Yapar?
 • Sizin için piyasa haberlerini ve piyasa verilerini takip eder.
 • Araştırma raporlarını inceleyerek analiz ve karar verme sürecinize yardımcı olur.
 • Alım satım işlemlerinizi anında piyasaya iletmenizi sağlar.

İnternet Şubesindeki Araştırma Raporları

Yapı Kredi hisse senedi işlemlerinize başlamadan önce belirtelim ki, uzman analistler yatırım hesabınızı açtığınız andan itibaren, hazırlayacakları analiz raporlarını e-posta adresinize göndermeye başlıyorlar. Elbette hatırlatmakta fayda var, sisteme bir e-posta adresi girmeniz gerekiyor bunun için. Birkaç küçük ayarlama ile dilerseniz günlük, haftalık ya da aylık bazda raporlar isteyebilirsiniz. Üstelik dilediğiniz raporu izlemek için yanında bulunan İzle bağlantısına tıklamanız yeterli.

Yapı Kredi Mobil Şube

Tıpkı Yapı Kredi İnternet Şubesindeki gibi mobil şubede de T.C. kimlik numaranız ya da müşteri numaranızla birlikte şifrenizi girerek mobil şubeye erişebilirsiniz. Yatırımlar bölümünün altındaki Hisse Senetleri kısmında bulunan Hisse Senedi Hesap Açılışı linkine tıklayarak hesap açılışı yapabilirsiniz. Elbette hesap açılışı öncesinde Yatırım Profili tanımlama ekranı ile karşılaşacaksınız. Birkaç basit soruya cevap vererek hesap açılışınızı tamamlayabilirsiniz. Açmış olduğunuz hisse senedi portföylerinizi de bu kanal üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Yapı Kredi hisse senedi hesabı kapatma işlemi için de yine aynı menüler üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Hisse Senedi Alım – Satım Komisyon Oranları

Yapı Kredi hisse senedi alım satım komisyon oranları ve borsa paylarını inceleyelim.
 • Pay piyasalarında endekslere dayalı sözleşmelerde borsa payı her iki tarafından opsiyon sözleşmeleri için prim hacminin ve vadeli işlem sözleşmeleri için hacmin %0,004’ü yani yüzbinde dördü, oranında borsa payı alınır.
 • Pay piyasası endeksi dışındaki sözleşmelerdeyse, işlemin her iki tarafından opsiyon sözleşmeleri için hacmin ve vadeli işlem sözleşmeleri için işlem hacminin %0,003’ü, yani yüzbinde üçü, oranında borsa payı alınır.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler