Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Hesaplama 2016

Yapı Kredi Bankası'nın güncel ihtiyaç kredisi hesaplama yöntemi bu yazımızda yer alıyor.


Türkiye’nin özel bankaları arasında bulunan Yapı Kredi Bankası, uzun yıllardır ihtiyaç kredisi imkanı tanımakta olan bankalar arasında da yer alıyor. Yapı Kredi Bankası’nın ihtiyaç kredisi denildiği zaman akla ilk gelen banka olmasının sebebi ise ihtiyaç kredisi faiz oranlarını müşterileri için uygun tutması oluyor.
Yapı Kredi Bankası aynı zamanda mevcut olarak düşük tuttuğu faiz oranlarını dönemsel olarak düzenlediği ihtiyaç kredisi kampanyaları ile daha da düşük bir orana çekiyor. Dosya masrafsız krediler ve faizsiz kredi imkanları gibi imkanları müşterilerine sunmakta olan Yapı Kredi Bankası pek çok açıdan avantajlı bir şekilde ihtiyaç kredisi çekebileceğiniz bir banka oluyor.

İhtiyaç kredilerinin hesaplanma işlemlerini ve güncel ihtiyaç kredisi faiz oranlarını hesaplayabilmek için ise Yapı Kredi Bankası’nın resmi internet adresini ziyaret edebilirsiniz. Resmi internet adresinde yer alan kredi hesaplama aracını kullanarak, kullanmayı düşündüğünüz kredi miktarını girip daha sonra geri ödeme vadesini seçtiğiniz an aylık ödemeniz tutarlar size bildirilir.

Kredi onayınızı alabilmek ve hesaplamanızı yapabilmeniz için aylık olarak ödemeyi düşündüğünüz tutarı daha önceden belirlemiş olmanız gereklidir. Günümüzde aylık ödeme tutarının belirlenmesi aynı zamanda kredilerin onaylanma oranlarını da yükseltebilen bir detaydır.

Kredi Onayı Almak için Ne Yapmak Gerekli?

Bankalar maaş gelirinize göre hesaplama yaptıkları için belgelenebilir aylık gelirinizin yarısı kadar olan tutarlara daha ılımlı bakmaktadırlar. Bu tür kredi başvurularının onaylanması süreci her zaman daha hızlı ve olumlu geçebilmektedir. Bunu bir örnekle şu şekilde açıklayabiliriz:

Aylık olarak gelirinizin 2 bin lira olduğunu varsayalım. Kredi başvurunuz için size en yakın Yapı Kredi Bankası şubesine veya internet şubesine yöneldiğiniz zaman formunuzu hazırladığınız an aylık ödemesi bin liraya kadar olan kredi formları hazırlamalısınız. Daha yüksek meblağlar belirttiğiniz zaman bankalar başvuru talebinizi olumlu karşılamazlar.

Burada göz önünde bulundurulan tek husus maaşınız ve belgelenebilir geliriniz değildir. Aynı zamanda kredi notunuz da bankaların kredi değerlendirmelerinde önemli bir etkiye sahiptir. Geçmiş dönemde yaptığınız tüm finansal aktiviteleriniz kredi başvurularınızda göz önünde bulundurulur ve bu duruma göre karar verilir.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler