Yapı Kredi İlk Param

Yapı Kredi ilk param ya da kumbara hesabı. Çocuğunuzun geleceğini belirlemeye şimdiden başlayın. Yapı Kredi ilk param ile birikim yapmaya başlayın.


Yapı Kredi ilk param ya da Yapı Kredi Kumbara hesabı olarak da bilinen yatırım hesabı hakkında daha detaylı bilgiler edinmek için makalemizi okuyabilirsiniz.
Erkenden açtıracağınız bir tasarruf hesabıyla, çocuğunuzun eğitim çağına gelmesiyle oluşacak tatlı telaşı en aza indirebilirsiniz. Çocuğunuza yatırım yapmaya başlamak için hiçbir yaş geç değil. İster yeni doğacak olsun ister ilkokul çağında ister lise… Her şey de olduğu gibi, çocuğunuz için, eğitimin de en kalitelisini tercih etmek istersiniz. Bir birikim hesabıyla hemen tasarrufa başlayabilir; eğitimden sağlığa, düğünden balayına kadar tüm gelecek giderleri öngörerek, para biriktirmeye başlayabilirsiniz.

Tasarruf, çocukluktan edinilecek bir alışkanlık. Aile, para biriktirmeye teşvik ettiği takdirde çocuk, geleceğinin de garanti altına alınacağını anlayarak harçlıklarını dahi biriktirmeye başlayabilir. Böylece hem geleceğini garanti altına alacak bir tasarrufa başlayacak hem de sorumluluklarının bilincinde bir birey olmak yolunda ilk adımını atacaktır.

Yapı Kredi İlk Param Nedir?

Yapı Kredi ilk param ile çocuğunuzla büyüyecek, uzun dönemli bir birikime başlayabilirsiniz. Tasarruf bilincinin çocuklarda gelişmesine yardımcı olacak bu birikim hesabı her yaşa, her ekonomik gelir düzeyine yönelik kolay kullanılabilir bir üründür. Tasarruflarını çocukları için değerlendirmek isteyen ebeveynler Yapı Kredi’nin bu birikim fonunu seçerek geleceklerine yatırım yapabilirler.

Yapı Kredi İlk Param Kumbara Hesabı

Yapı Kredi ilk param ile banka çocuklarınıza kumbara da hediye ediyor. Bu yüzden bu hesaba kumbara hesabı da deniyor. Ancak kumbara hediyesini elde etmek için belli kriterleri yerine getirmek gerekiyor.
  • En az 100 TL’lik düzenli fon talimatı vermek
  • Tüm kanallardan verdiğiniz düzenli fon alımları kampanyada geçerlidir
  • Bir kişiye en fazla üç kumbara hediyesi verilmektedir

Yapı Kredi İlk Param Özellikleri

Yapı Kredi İlk param sayesinde yalnızca ebeveynler değil, eş – dost ve akrabalar da çocuk adına kendi belirledikleri sürelerde, sıklık ve miktarlarda düzenli fon alım talimatı verebilirler. Ayrıca karne dönemleri, doğum günleri gibi özel günlerde çocuklara standart hediyeler yerine “İlk Param Hediye Çeki” hediye edilebilmektedir. Böylelikle çocuğun geleceğine bir katkı da dost ve akrabalar aracılığı ile sağlanabilir. İlk param, birikim için çocukları teşvik etmesi ve uzun dönemdeki getirileri ile son dönemde tasarruf sahipleri için en önemli birikim araçlarından biri oldu.

Yapı Kredi ilk param birikimleriniz, sabit getirili menkul kıymetlere yatırım yapan Yapı Kredi Portföy Karma Fonu ile hisse senetlerinde değerlendirilecektir. İlk param, yüzde 100 YFAK2 fonu içerir. Bu fon uzun vadeli birikim olanağı sunmaktadır. Az risk bulunan ürünlere yatırım yapılarak, nakde dönüştürülmesi kolay olan menkul kıymetler tercih edilmektedir. Böylece enflasyon üzerinde kazanç sağlanması hedeflenir. Ancak belirtmek gerekir ki, yatırım fonlarında getiri garantisi bulunmaz. Piyasalar üzerinde gelişecek ve ekonomik ya da sosyal sebeplerden kaynaklanan olumlu / olumsuz etkiler olabilir.

Yapı Kredi İlk Param Likidite

Herhangi bir sebeple ihtiyaç duyduğunuzda biriken yatırım fonlarınızı, dilediğinizde bozabilir ve nakde dönüştürebilirsiniz. Bu işlemi yalnızca internet şubesinden ya da Yapı Kredi şubelerinden yapabileceğinizi de belirtelim. Yatırım fonlarının bozulması sırasında, bozumun yapıldığı gün banka tarafından açıklanan fon fiyatı üzerinden bozma işlemi gerçekleşir. Tahsilini sağladığınız ürününüzle ilgili Yapı Kredi herhangi bir komisyon tutarı almamaktadır. Ancak kazancınız karşılığında yüzde 10 oranında stopaj kesintisi yapılacağını da bilmelisiniz.

Yapı Kredi şubesi üzerinden fon akış – satışı yapmak isterseniz, size en yakın Yapı Kredi şubesini bulmak için Yapı Kredi Şubeleri sayfamızdan arama yapabilirsiniz.

İlk Param İşleyişi

  • Düzenli fon alım talimatı vererek, belirlediğiniz sıklıkta ve miktarda düzenli fon alımı yapabilirsiniz. Bir kere talimat vermeniz yeterlidir.
  • Yapı Kredi ilk param için banka nezdinde bulunan Yapı Kredi vadesiz mevduat hesabınızdan yahut yeni açacağınız vadesiz mevduat hesabınızdan talimat verebilirsiniz. Aynı zamanda Yapı Kredi kredi kartınızdan da fon alım talimatı verebilirsiniz.
  • İlk param için 50 Türk lirası ve üzerinde düzenli fon alım talimatı verebilirsiniz. Aynı zamanda düzenli fon alımı dışında ara ödeme özelliği ile toplu olarak bir defada ilave birikimle çocuğunuz için birikimlerinizi büyütebilirsiniz.

Yapı Kredi İlk Param Başvuru Yöntemleri

Yapı Kredi İlk Param başvurusunu Yapı Kredi kolaylığı ile tüm kanallardan yapabilirsiniz.

SMS Başvurusu

Mobil cihazınızdan başvuru yapmak isterseniz, İLKPARAM boşluk T.C. kimlik numaranız yazdıktan sonra 4470’e SMS gönderebilirsiniz. Bu başvuru sonrasında Yapı Kredi müşteri destek hattından bir temsilci sizi arayacak ve başvurunuzu tamamlamış olursunuz.

İnternet Bankacılığı Başvurusu

Yapı Kredi’de bir vadesiz mevduat hesabınız bulunuyorsa, T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi girerek internet bankacılığına erişim sağlayabilirsiniz. Ardından da Başvurular menüsü altından İlk Param seçeneğini seçebilir ve Düzenli Fon Alım Talimatı’nı seçmeniz yeterli olacaktır.

Dilerseniz bankaya ait diğer vadeli mevduat faiz oranlarını Yapı Kredi Vadeli Mevduat Faiz Oranları sayfamızdan takip edebilirsiniz.
 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler