Yapı Kredi İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır?

Yapı Kredi Bankası internet bankacılığı işlemlerinizi yapabilmeniz için şifre teminini nasıl yapabileceğinizi bu makaleden okuyabilirsiniz.


Yapı Kredi Bankası internet şubesinin yenilenen tasarımıyla müşterilere rahatlıkla işlem yapabilme olanağı sunuldu. 7 gün 24 saat hizmet alabileceğiniz web sitesine size özel oluşturacağınız şifre ile giriş yapabilirsiniz. Müşterilerinin internet şubesinden yararlanabilmesi için kullanıcı kodu yada T.C. kimlik numarası, tek kullanımlık şifre ve sistem şifresi gibi güvenlik adımlarından geçmeleri gerekmektedir.

YAPI KREDİ BANKASI İNTERNET ŞUBESİNE GİRİŞ

Kullanıcı belirli kurallara dikkat ederek internet şubesi şifresini oluşturduktan sonra şubesiz bankacılık hizmetinden yararlanmaya başlayabilir. Yapı Kredi Bankası internet şube şifre belirleme kuralları; 6 rakamdan oluşturulması, yan yana 5'ten fazla tekrar eden rakamlar içermemesi ve ardışık rakamlardan oluşmamasıdır. 
Yapı Kredi Bankası internet şubesine başvuru yapmak isteyen tüketicilere oldukça fazla seçenek sunulmaktadır. 444 0 444 veya 0850 222 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı’nı aramak bu seçeneklerden ilkidir. Müşteri temsilcisine şifre almak istediğinizi belirterek cep telefonunuza SMS ile aktivasyon kodu gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Bu kod ile yapikredi.com.tr adresindeki Şifre İşlemleri menüsünün onaylama bölümünden şifrenizi alabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası'nın en yakın şubesine giderek internet bankacılığı şifresi için başvuru yapabilirsiniz. Başvuru kabul edildikten sonra cep telefonunuza gönderilen aktivasyon kodu ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Bu kodun geçerlilik süresi sadece 7 gündür. İlgili süre içerisinde kodunuzu kullanmazsanız başvurunuzu yenilemeniz gerekmektedir. Ayrıca başvuru yapmak için Yapı Kredi Bankası ATM'leri de kullanabileceğiniz diğer bir seçenektir. Kartınızı taktıktan sonra kullanıcı işlemleri menüsünden başvuru yapabilirsiniz. 

Son seçenek ise internetten başvuru yapmaktır. Birçok kullanıcı da kolay olmasından dolayı bu seçeneği kullanmaktadır. Yapı Kredi Bankası'nın web sitesine giriş yaparak şifre işlemleri bölümüne tıklayınız. Hemen üye ol kısmına gelerek müşteri numarasıyla, kart numarasıyla, hesap numarasıyla yada kredi kartı bilgileriyle başvuru yapabilirsiniz. Şifrenizi belirledikten sonra karşınıza gelen ekranda eksik yerleri doldurarak kullanıcı kodu oluşturmalısınız. Ardından oluşan kullanıcı kodu ve şifrenizle sisteme giriş yapabilirsiniz.

Şunu da belirtmekte fayda var ki; kredi kartı bilgilerini kullanarak sisteme giriş yapanlar sadece kredi kartı ile ilgili bilgileri görüntüleyebilir. Tüm bankacılık işlemlerini yapabilmeniz için Yapı Kredi Bankası bireysel internet şubesi üyeliğinizin bulunması şarttır. Ayrıca şifre unutma veya bloke olma gibi durumlarda da aynı başvuru kanallarını kullanarak yeni şifre alabilirsiniz. Bankanın ürün ve hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için müşteri temsilcilerini arayabilir yada web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler