Yapı Kredi MTV Ödemesi

Yapı Kredi MTV ödemesi ile bankanız üzerinden motorlu taşıtlar vergisi ödeyebilirsiniz. Her yılın ilk ayında ve yedinci ayında ödemelerinizi Yapı Kredi üzerinden yapabilirsiniz.


Yapı Kredi MTV ödemesi ile alakalı konular hakkında detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsanız içeriğimizi okumaya devam edebilirsiniz.
Araç sahipleri her yılın belli periyotlarında Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemelerini gerçekleştiriyorlar. Araç trafik sicil kaydı oluştuğu andan itibaren, sicil kaydı silinene dek vergi mükellefiyeti oluşturur. MTV ödemelerini her yılın ocak ve temmuz ayları içinde iki taksit olarak ödeyebilirsiniz. Vergiyi belirleyen en önemli kriterleri ise aracın silindir hacmiyle üretim yılıdır.

Yapı Kredi MTV Ödemesi Tarihleri

Yapı Kredi MTV Ödemesi yapmak için mobil şube, internet şubesi, ATM’ler, Yapı Kredi şubesi kanallarından birini kullanabilirsiniz. Dilerseniz ödemelerinizi Gelir İdaresi Başkanlığının buradaki web sitesi üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Motorlu Taşıtlar Verginizin birinci taksitini 1 Ocak ile 31 Ocak tarihleri arasında, ikinci taksitini ise 1 Temmuz ile 31 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirebilirsiniz.

Size en yakın Yapı Kredi şubesinin nerede olduğunu öğrenmek isterseniz Yapı Kredi Şubeleri sayfamızdan il ve ilçe sorgulaması yaparak, kendinize en yakın şubeyi öğrenebilirsiniz.
İnternet bankacılığı, mobil şube kanalları için henüz giriş şifreniz yoksa ya da unuttuysanız, Yapı Kredi mobil şube ya da internet bankacılığından Şifre Al / Şifremi Unuttum butonu yardımıyla şifrenizi alabilir veya yenileyebilirsiniz.

Yapı Kredi MTV Ödemesi Kaç Taksit?

Yapı Kredi MTV ödemelerini kredi kartlarını kullanarak iki taksit olarak yapabilirsiniz. Ocak ayında ya da temmuz ayında, döneme ait kampanyalar ile özel fırsatlar yakalayarak ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Söz konusu ödeme dönemlerinde Wordlcard’ınızı kullanarak Yapı Kredi MTV ödemesi yapmanız durumunda taksit seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı MTV Ödemesi

Yapı Kredi İnternet bankacılığı işlemleri yapmak için öncelikle Yapı Kredi İnternet bankacılığına T.C. kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yapın. Girişinizi yaptıktan sonra Ödemeler panelinde bulunan Devlet / Vergi başlığı altındaki Motorlu Taşıtlar Vergisi İşlemleri seçeneğine tıklayın. Karşınıza gelen ekranda İşlemler altındaki MTV Ödeme seçeneğini seçerek Plaka Numarası ve Vergi Yılı alanlarını doldurarak vergi borcunuzu sorgulatabilirsiniz. Vergi dönemi ile vergi toplamı karşınıza gelecektir. Ödeme aracını seçerek işleme devam ederek ödemenizi Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemesi yapabilirsiniz.

Yapı Kredi MTV Ödemesi yapmak için bankanın kredi kartlarından birine sahip olmanız gerektiğini özellikle hatırlatalım. 01.01.2020 tarihinden itibaren Yapı Kredi hesaplarından vergi ödemesi gerçekleştirilememektedir.

Yapı Kredi Mobil Şube MTV Ödemesi

Mobil şube girişi yaptıktan sonra Ödemeler başlığı altındaki Devlet / Vergi altında listelenen MTV’yi seçerek, karşınıza çıkan ekrandaki istenen Plaka, vergi yılı gibi bilgileri sisteme girerek ödeme ekranına gidebilirsiniz. Ödeme ekranında vergi borcunuzun dönemi ve tutarı görünecektir. Yapı Kredi’ye ait bir kredi kartını seçerek ödemenizi yapabilirsiniz.

Ödeme Merkezinden MTV Ödemesi

İnternet bankacılığı ya da mobil şube kullanmanıza gerek kalmadan da MTV ödemelerini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken Yapı Kredi Ödeme Merkezi sayfasına girerek sağdaki panelde bulunan MTV seçeneğini seçmek. Ardından karşınıza gelecek olan ekrandaki Plaka, Vergi yılı, Kimlik numarası gibi bilgileri doldurarak kredi kartınızla ödemelerinizi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler