Yapı Kredi Müşteri Numarası Öğrenme 2022 | Yapı Kredi Müşteri No Nerede Yazar?

Yapı Kredi müşteri numarası öğrenme işlemlerinizi başta 0850 222 0 444 numaralı Yapı Kredi telefon bankacılığı, Yapı Kredi Mobil ve diğer Yapı Kredi kanalları vasıtasıyla gerçekleştirebilirsiniz.


Yapı Kredi müşteri numarası öğrenme işlemi, çeşitli bankacılık işlemleri ve genel manada da bankacılık işlemleri sırasında yapılan doğrulamalar gibi birçok konuda ihtiyaç duyulan bir işlem türüdür.
 Yapı Kredi’de bulunan hesaplarınıza dair müşteri numarası öğrenme işleminizi yapabileceğiniz birçok kanalın mevcut olduğundan söz etmek mümkün olan bir durumdur. Bu kanallar, sadece birkaç kanalla sınırlı değildir ve size en uygun olduğunu düşündüğünüz kanal sayesinde müşteri numarası öğrenme işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkündür. Temel olarak müşteri numaranızı öğrenebileceğiniz kanallar ise aşağıdakiler gibi karşınıza çıkacaktır:
 • Yapı Kredi şubelerinden kimlik belgeniz vasıtasıyla müşteri numarası öğrenme işlemi yapabilirsiniz.
 • 0850 222 0 444 numaralı telefonu arayarak, sesli yanıt menüsü ya da tuşlamalı işlem menüsünden Yapı Kredi telefon bankacılığı ile müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz.
 • Yapı Kredi Mobil ve internet bankacılığından, “Hesaplar” bölümü sayesinde müşteri numaranızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz.
 • Yapı Kredi ATM’lerinden hesap kartınızı kullanarak “Hesaplar” bölümü sayesinde müşteri numarası öğrenme işlemi yapabilirsiniz.
 • Yapı Kredi hesap kartınızın üzerinde yer alan bilgiler sayesinde de hızlı bir şekilde hesap numarası öğrenme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi Telefon Bankacılığı Müşteri Numarası Öğrenme

Yapı Kredi telefon bankacılığı müşteri numarası öğrenme yöntemi, tüketicilerin en çok tercih ettikleri yöntemlerden biridir.
 
Yapı Kredi telefon bankacılığı ile müşteri numaranızı öğrenmek istemeniz durumunda karşınıza iki farklı seçenek çıkacaktır. Bunlardan birincisi sesli yanıt menüsü ve ikincisi de telefon bankacılığındaki tuşlamalı işlem menüsüdür. Her iki yöntemde de müşteri numaranızı öğrenebileceğiniz talimatlar ise aşağıdakiler gibidir:
 
Yapı Kredi Sesli Yanıt Menüsü ile Müşteri Numarası Öğrenme:
 • İlk olarak 0850 222 0 444 numaralı telefonu arayınız ve sesli yanıt menüsünde “Müşteri Numaramı Öğrenmek İstiyorum” ibaresini kullanınız.
 • Hemen sonrasında sesli yanıt sistemi sizi müşteri numaranızı öğrenebilmeniz adına ilgili menüye aktaracaktır.
 • Menüye aktarılmadan önce Yapı Kredi internet bankacılığı, telefon bankacılığı, kart şifresi ve TekŞifre olarak bilinen şifrelerden herhangi birini girmelisiniz.
 • Ardından operatör müşteri numaranızı telefonunuza SMS ile göndermek adına telefon numarası onaylama işlemi yapacaktır. Bu noktada ise cep telefonu numaranızı tarafınıza bildirecektir. Cep telefonu numaranız doğruysa 1(bir) tuşuna basmanız yeterli olacaktır.
 • Telefon onayıyla birlikte Yapı Kredi müşteri numaranız, cep telefonunuza SMS ile bildirilecektir.
Yapı Kredi Tuşlamalı İşlem Menüsü ile Müşteri Numarası Öğrenme:
 • 0850 222 0 444 numaralı telefonu arayarak, sesli yanıt sistemine herhangi bir şekilde cevap vermeden, tuşlamalı işlem menüsüne yönlendirilmeyi bekleyiniz.
 • Hemen ardından “Bankacılık İşlemleri” için 2(iki) tuşuna basınız.
 • Ardından Yapı Kredi Mobil veya 6 haneli TekŞifre bilgilerinizi tuşlayınız.
 • Sonrasında *(yıldız) tuşuna basarak “Müşteri Temsilcisi” seçeneğiyle müşteri temsilcisine bağlanınız.
 • Müşteri temsilcisine müşteri numaranızı öğrenmek istediğiniz belirtiniz.
 • Müşteri temsilcisi tarafınıza sesli olarak müşteri numaranızı bildirecektir. Bu durum yeterli olmadığı takdirde SMS ile müşteri numaranız tarafınıza gönderilecektir.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı Müşteri Numarası Öğrenme

Yapı Kredi internet bankacılığı müşteri numarası öğrenme işlemi, müşteri numarasının elde edilmesi konusundaki en kolay yöntemlerden biridir. Yapı kredi internet bankacılığı ya da Yapı Kredi Mobil ile sadece birkaç adımda müşteri numaranızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz.
 
Yapı Kredi internet bankacılığı ile müşteri numarası öğrenme işlemleri için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır:
 • Yapı Kredi Mobil’e giriş yapınız ve hemen ardından menüde isminizin bulunduğu alana yani, “Profil” kısmına doğru ilerleyiniz.
 • Ardından karşınıza çıkan ekranda üst kısımda bulunan isminizin yazdığı bölüme göz atınız.
 • İsminizin yazdığı alanda “Müşteri Numarası” kısmında sekiz haneli müşteri numaranızı görüntüleyebilirsiniz.
 
ÖNEMLİ NOT: Yapı Kredi internet bankacılığı müşteri numarası öğrenme işlemi sadece yukarıda belirtmiş olduğumuz şekilde ve yalnızca Yapı Kredi Mobil uygulaması ile yapılabilmektedir.

Yapı Kredi Hesap Kartı ile Müşteri Numarası Öğrenme

Yapı Kredi hesap kartı ile müşteri numarası öğrenme işlemi son derece kolay olan yöntemlerden biridir.
 
Eğer hesap kartınız hızlı kart değilse yani, hesap kartınızın üzerinden isminiz yer alıyorsa, doğal olarak müşteri numaranız da bulunmaktadır. Hemen hesap kartınızın ön yüzüne bakınız ve burada isminizin yer aldığı kısma göz gezdiriniz. Sonrasında hemen isminizin yazdığı alanın alt kısmında, müşteri numaranızı görebilirsiniz.

Yapı Kredi ATM’lerinden Müşteri Numarası Öğrenme

Yapı Kredi ATM’lerinden müşteri numarası öğrenme işlemi de tüketicilerin tercih edebilecekleri bir başka diğer müşteri numarası öğrenme yöntemidir.
 
Yapı Kredi ATM’lerinden müşteri numarası öğrenme işlemi yapabilmeniz adına aşağıdaki talimatları takip etmeniz yeterli olacaktır:
 • Size en yakın Yapı Kredi ATM’sine banka kartınızla birlikte gidiniz ve kartınızı ATM’ye takınız.
 • Hemen ardından Yapı Kredi ATM’sinde ana ekranda “Hesaplar” kısmına giriş yapınız.
 • Ardından hesap seçimi gerçekleştiriniz.
 • Hesap Bilgileri” kısmına doğru ilerlediğiniz takdirde karşılaştığınız ekranda “Müşteri No” yazan alanda müşteri numaranızı görüntüleyebilirsiniz.

Yapı Kredi Şubelerinden Müşteri Numarası Öğrenme

Yapı Kredi şubelerinden müşteri numarası öğrenme işlemi de tüketicilerin sıklıkla tercih ettikleri yöntemlerden biridir. Ayrıca bu yöntem sayesinde direkt olarak yazılı olarak müşteri numarası öğrenilebilir.
 
Size en yakın Yapı Kredi şubesine nüfus cüzdanınızla birlikte giderek “Gişe İşlemleri” bölümünden sıra numarası almalısınız. Hemen ardından sıra numaranızın yandığı gişeye giderek, müşteri numaranızı öğrenmek istediğinizi belirtmelisiniz. Bununla birlikte hesap cüzdanı almak ve müşteri numaranızı da hesap cüzdanınızda görmek istediğiniz de belirtebilirsiniz. Talebinizin ardından gişe görevlisi tarafından yapılan kontrollerin hemen sonrasında müşteri numarası öğrenme işleminiz kolaylıkla gerçekleşecektir.

Yapı Kredi Müşteri Numarası Nedir?

Yapı Kredi müşteri numarası, Yapı Kredi sistemleri tarafından yalnızca size özel olarak verilen bir numaradır. Nasıl ki TC kimlik numaranız, benzersiz ve sadece bize ait bir numara iken, Yapı Kredi müşteri numarası da Yapı Kredi bankacılık sistemlerinde benzersiz, yalnızca size ait olan bir numaradır.

Yapı Kredi Müşteri Numarası Nerede Yazar?

Yapı Kredi müşteri numarasının yazdığı birçok alandan bahsetmek söz konusudur. Kartınız, internet bankacılığı ve daha birçok alan karşınıza çıkacaktır.
 
İlk olarak Yapı Kredi kartınızı teslim almanızla birlikte direkt olarak kart teslim zarfında müşteri numaranız yer alacaktır. Bununla birlikte Yapı Kredi banka kartınızda da hemen isminizin altında müşteri numaranız bulunacaktır. Tüm bunların yanı sıra Yapı Kredi Mobil’e giriş yaparak, “Profil” kısmına doğru ilerlemeniz durumunda da müşteri numaranız karşınıza çıkacaktır. Bunun yanı sıra Yapı Kredi hesap cüzdanınız ve Yapı Kredi ATM’lerinde de müşteri numaranızı yazılı olarak görüntüleyebilirsiniz.

Yapı Kredi Müşteri Numarası Kaç Hane?

Tüketicilerin Yapı Kredi müşteri numarası öğrenme işlemlerine dair en çok sordukları sorulardan biri ise “Yapı Kredi müşteri numarası kaç hane?” sorusudur.
 
Yapı Kredi müşteri numarası toplamda sekiz haneli bir numaradır. Zaman zaman bu numarayı dokuz haneli olarak görebilmeniz de söz konusudur. Özellikle kartınız üzerinde veya daha birçok alanda 9 haneli olarak görmeniz söz konusu olabilir. Bunun nedeni ise başında 0 olmasıdır. Müşteri numaranızın başında yer alan 0 herhangi bir anlam ifade etmez ve bu nedenle müşteri numaranızın sekiz haneli olduğundan bahsetmemiz söz konusu olabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

 1. Yapı Kredi müşteri numarası nasıl bulunur?
  Yapı Kredi Mobil, Yapı Kredi şubeleri, Yapı Kredi telefon bankacılığı ve Yapı Kredi ATM’lerinden müşteri numarasına ulaşabilirsiniz.
 2. World Kart üzerindeki müşteri numarası hangisi?
  ​Yapı Kredi World Kart üzerinde isminiz yazıyorsa ve isminizin hemen altında sekiz haneli bir numara yer alıyorsa, bu numara müşteri numaranızdır ancak böyle detaylar kart üzerinde yoksa ne yazık ki kartınızda müşteri numarası yazmıyor demektir.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler