Yapı Kredi Vadesiz Altın Mevduatı

Yapı Kredi altın mevduatı sayesinde altınlarınızı değer kaybı yaşamadan, işçilik masrafını sorun etmeden saklayabilirsiniz. Birikim yaparken zarar etmemek için Altın Mevduatını tercih edebilirsiniz.


Yapı Kredi vadesiz altın mevduat hesabı ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları sizler için araştırdık. Makalemizde merak ettiğiniz tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.
Altın, küçük bir belirsizlikte bile yatırımcıların sığındığı bir liman adeta. En ufak bir siyasi istikrarsızlık, dünya çapında yaşanan gelişmeler yatırımcının hemen altına sarılmasına sebep oluyor. Zor bulunan bir maden olması nedeniyle değerini hiç yitirmeden, günümüzde dahi vazgeçilmez konumundaki yerini koruyor. Bu değerli madenin fiziksel olarak saklanması yatırımcıyı tedirgin eder; depren, yangın, çalınma gibi durumlar karşısında yatırımcı güvenli bir yatırım alanı aranmasına sebep olur.

Yastık altında bulunan altınlarınız hem güvende değildirler hem de daha az kar ile değerlenirler. Zira karar verip bir gün bozdurmak istediğinizde, ilk bozdurma tercihi olan kuyumcuları tercih ederseniz, altınlarınızı piyasa fiyatının bir miktar altında satmak zorunda kalabilirsiniz. Bu da elbette bir yatırımcının isteyeceği en son şey olsa gerek. Bunun yerine vadesiz veya vadeli altın hesaplarına, altın birikim hesaplarına yatırarak, altınlarınızdan kar elde etmeye başlayabilirsiniz.

Yapı Kredi Vadesiz Altın Mevduat Hesabı

Yapı Kredi vadesiz altın mevduatı kaybolma, çalınma gibi olumsuz durumlardan altınlarınızı korumak isterseniz, altınlarınızı koruma altına alacaktır. Gram bazında değerlendirilecek olan altınlarınız için alım – satım işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.  Piyasa fiyatının altında işlem yapmadan, en karlı şekilde altınlarınızı (XAU) bozdurarak hem daha çok kazanırsınız hem de güvenle işlem yaparsınız.

Yapı Kredi Vadesiz Altın Mevduatı Özellikleri

Yapı Kredi vadesiz altın mevduatı özellerinden biri de güvenli bir şekilde altın alıp satabiliyor olmanızdır. Altın alış – satış işlemlerini tıpkı bir döviz cinsini alıp satar gibi kolayca yapabilirsiniz. Gram bazında yapacağınız işlemlerle vadesiz altın mevduatı hesabınızda altınlarınızı değerlendirebilirsiniz. Hesabınızdan en az 1 Türk lirası karşılığında gram altın alarak, diğer tüm altın hesaplarınıza kolayca havale yapabilirsiniz. Bankada tuttuğunuz altınların çalınma, kaybolma gibi riskleri bulunmadığından aklınız altınlarınızda kalmaz. Altın gramajınızın az olması, eski tarihli olması ya da düşük ayarda olması gibi olumsuz faktörlerden de etkilenmezsiniz. Ayrıca işçilik maliyeti gibi bir gider yapmanız da gerekmez.

1 XAU, 1 gram altına eşittir. Fiziki teslimat işlemlerinde 1 kilogram ve katları şeklinde işlem yapılabilmektedir.

Yapı Kredi Vadesiz Altın Mevduat Hesabı Açtırmak

Yapı Kredi altın mevduatı açtırmak oldukça kolay. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık ya da Yapı Kredi şubeleri vadesiz altın mevduatı açtırmanız için bankanın sunmuş olduğu başvuru kanalları. Bir tanesini tercih ederek hemen altın yatırımına başlayabilirsiniz.

Yapı Kredi şubelerinden başvurmak isterseniz, size en yakın şubeyi öğrenmek için Yapı Kredi Şubeleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığından Başvuru

Yapı Kredi altın hesabı açmak için bankanın internet bankacılığı adresine giderek, T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yapmalısınız. Sisteme giriş yapmanızın ardından Hesaplar bölümü altındaki Vadesiz Hesap Açılışı’na gelerek, hesap bilgileri bölümünü doldurup şubenizi seçebilirsiniz. Sonrasında sağ altta bulunan XAU Altın (gr) seçeneğine tik koyarak hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Yapı Kredi Mobil Bankacılıktan Başvuru

Yapı Kredi mobil bankacılık sisteminize girdikten sonra Hesaplarım bölümüne tıklayarak açılan bölümdeki Vadesiz Hesaplarım linkini tıklamalısınız. Ardından da açılan bölümde açık bulunan hesaplarınızı göreceksiniz. Sağ alt tarafta bir artı işareti bulunuyor. Artı işaretine dokunduğunuzda Vadesiz Hesap Açılışı menüsüyle karşılaşırsınız. Buradan hesabınızın adını yazarak Para birimi bölümündeki XAU Altın hesabını seçerek hesap açılışını basitçe gerçekleştirebilirsiniz.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler