Yapı Kredi Vadesiz Mevduat

Yapı Kredi vadesiz mevduat hesabı açtırarak faturalarınızı ödeyebilir, para biriktirebilir ve anlık ihtiyaçlarınızı karşılamak için vadesiz hesabınızı kullanabilirsiniz.


Yapı Kredi vadesiz mevduat hesabı ile ilgili merak ettiğiniz tüm bilgileri aşağıdaki makalemizde bulabilirsiniz.
Bankacılık sisteminin en önemli enstrümanlarından biri de vadesiz mevduat hesaplarıdır. Vadesiz mevduat hesabı, müşterilerin birikimlerini istedikleri zaman kullanabilecekleri ve bankacılık işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirebilecekleri bir hesap ürünüdür. Herhangi bir zamanda para yatırılıp çekilebilir; vadeli hesaplar gibi vade tarihlerini ya da ara ödemeleri beklemeye gerek yoktur. Herhangi bir zamanda para girişi ve çıkışı yapılabildiği için müşterilerin gereksinim duydukları anda işlem yapmasına imkân verir.

Vadesiz hesapları vesilesiyle müşteriler faturalarını ödeyebilir, EFT – havale işlemlerini, satın alma ve birikim işlemlerini yapabilirler. Maaş ödemeleri de bu vadesiz hesaplar üzerinden gerçekleşir. Bu tür hesaplar için değerli kağıtların saklandığı bir hesap ürünü denebilir. Bu yüzden de faiz getirisi bu hesap türü için bulunmaz.

Yapı Kredi Vadesiz Mevduat Nedir?

Yapı Kredi vadesiz mevduat, bir bankacılık ürünüdür. Bir müşterinin bankacılık faaliyetlerine iştiraki için ilk önce bir vadesiz mevduat hesabı açtırması gerekiyor. Bunun ardından bir müşteri numarası ve hesap numarası tarafına tanımlanır. Bu süreçten sonra artık müşteri bankacılık sistemi içerisindeki yerine alır.

Vadesiz hesaplar, güvenli şekilde nakit saklamak için en uygun hesap türleridir. Vadeli hesaplardaki gibi faiz getirisi elde ettirmese de ön planda olan şey anlık ihtiyaçlar için ya da para biriktirmek için bir hesabın bulunması gerekliliğidir. Müşteriler güvenli olarak para saklayabilir, bankolardan para çekebilir, ATM’lerden para çekebilir, internet ve mobil bankacılık işlemleri ile nakit akışını yönetebilirler.

Yapı Kredi Vadesiz Mevduat Hesabı Açma

Yapı Kredi vadesiz mevduat hesabı açtırarak banka müşterisi olabilirsiniz. Fakat vadesiz mevduat hesabı veya Yapı Kredi Vadeli Mevduat hesabı açtırmak için sadece bir bilgisayar ya da telefon da yeterli olmaktadır. Hesap açtırabilmeniz için 18 yaşını doldurmanız gerekir.

Banka şubelerinden hesap açtırmak isterseniz yanınızda bir kimlik belgenizin bulunması yeterli olacaktır. Bununla birlikte bazı kişisel bilgilerinizi de size verilen forma yazmanız, size gerçekleştireceğiniz bankacılık işlemlerinde fayda sağlayacaktır. Bankacılık faaliyetlerini sıkça kullanmaya başladığınızda sizden bu bilgilerin istenebileceğini göz önünde bulundurun. Bununla birlikte hesap açtırmanın ücretsiz olduğunu da ekleyelim. Bankadan hesap açtırmak isterseniz, size en yakın Yapı Kredi şubesini bulmak için Yapı Kredi Şubeleri sayfasında arama yaptırabilirsiniz.

Yapı Kredi Mobil Bankacılıktan Mevduat Hesabı Açmak

Henüz Yapı Kredi müşterisi değilseniz, önce mobil cihazınıza Yapı Kredi Mobili indirin ve Yapı Kredili olmak istiyorum seçeneğini seçin. Sistem sizden T.C. kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı girmenizi isteyecektir. Girdiğiniz cep telefonu numaranıza bir SMS gelecektir. Bu şifreyi mobil uygulamaya girdikten sonra T.C. Kimlik seri ve sıra numarası ile e-posta adresinizi ve diğer gerekli bilgileri girmeniz gerekir.

Tüm bilgilerinizi doğru girdikten sonra Yapı Kredi Mobile giriş şifrenizi belirleyerek uygulamaya giriş yapabilirsiniz. Giriş işleminin ardından sistemde Vadesiz Hesap Açılışı isminde bir menü karşınıza çıkacaktır. Yapı Kredi vadesiz mevduat hesabınızı ve TLCard başvurunuzu görüntülü sistem asistanı eşliğinde yapabilirsiniz. Asistan sizden kimlik doğrulaması yapmanız için kimliğinizi göstermenizi rica edecektir. Böylece başvurunuz da tamamlanmış olacak. Bunun ardından da TLCard ve başvuru formunuz, Yapı Kredi tarafından adresinize gönderilecektir. Adresinize gelecek olan müşteri beyan formunu imzalamanızın ardından hesabınız açılacaktır.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığından Mevduat Hesabı Açmak

İnternet üzerinden Yapı Kredi mevduat hesabı açmak için öncelikle bankanın internet sitesine gitmeniz gerekiyor. Bu adımda zaten bir Yapı Kredi müşterisi olmanız bekleniyor. Eğer bir Yapı Kredi müşterisiyseniz, bir mevduat hesabı açmanız için sizden daha önce istenen belgeler istenmeyecektir.

İnternet sitesine giriş yaptıktan sonra sağ üstte bulunan İnternet Şubesi’ne tıklayarak Bireysel İşlemler bölümünden sisteme daha önce almış olduğunuz T.C. Kimlik Numarası ve internet şifresi ile giriş yapmanız gerekir. Ardından da Hesaplarım bölümü altında bulunan Hesap Açılışı bölümündeki Vadesiz Hesap seçeneğini seçerek vadesiz hesabınızı açabilirsiniz. Aynı bölümde bulunan Vadeli Hesap seçeneğini seçerek Yapı Kredi vadeli mevduat hesabı da açabilirsiniz.

Yapı Kredi Vadesiz Mevduat Hesap İşletim Ücreti

Yapı Kredi vadesiz mevduat hesap işletim ücreti almamaktadır. Bu konuyla ilgili Danıştay kararları bulunmaktadır.

Yapı Kredi Mevduat Hesabı Para Birimleri

Yapı Kredi mevduat hesabı pek çok para birimi için vadesiz hesap açtırabilirsiniz. Türk Lirası, Euro, ABD Doları, Kanada Doları, İngiliz Sterlini, İsviçre Frangı, Altın, Avustralya Doları, Danimarka Kronu, Japon Yeni, Kuveyt Dinarı, Norveç Kronu, Suudi Arabistan Riyali, İsveç Kronu, Rus Rublesi ve BAE Dirhemi ile vadesiz hesap açtırabilirsiniz. Daha fazla para birimi için şubelerle irtibata geçebilirsiniz.
 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler