Yapı Kredi Zamanaşımı

Yapı Kredi zamanaşımı sorgulama yapmak ve konuyla ilgili detaylı ve güncel bilgi edinmek için bu sayfadaki yazımızı inceleyebilirsiniz.


Yapı Kredi zamanaşımı ile ilgili bilgi sahibi olmanız ve tüm detaylara hâkim olmanız için hazırladığımız makalemizi inceleyebilirsiniz.
Bankada bulunan mevduat hesaplar, emanet – alacaklar ve katılım fonları gibi unutulan hesaplar 10 yıllık süre içinde Bankacılık Kanunu gereğince Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredilmektedir. Yatırım fonları ise Yatırımcı Tazmin Merkezi hesaplarına gelir olarak kaydedilmektedir.

10 yıl içerisinde Yapı Kredi zamanaşımı hesaplar için herhangi bir yazılı devir isteğinde bulunmayan mudilerin hesapları bu zaman zarfında adı geçen devlet kurumuna aktarılmaktadır.

Yapı Kredi’nin konuyla ilgili açıklamalarını okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yapı Kredi zamanaşımı listesi nasıl öğrenilir?

Yapı Kredi zamanaşımı listeleri, 5411 sayılı Bankacılık Kanunu gereğince; mevduat hesapları, katılım fonları, emanet ve alacaklar için her senenin şubat ayında bankanın internet sitesinde açıklanmaktadır. 2020 yılı için açıklanan listeleri incelemek amacıyla mayıs sonuna kadar bankanın internet sitesi ziyaret etmeli ve unuttuğunuzu düşündüğünüz hesaplar için sorgulama yapmalısınız.

Sorgulamanız sonucunda kullanmadığınız, unuttuğunuz bir hesabınızın varlığını keşfettiyseniz, 2020 yılı için 15 Haziran tarihine kadar en yakın Yapı Kredi banka şubesine giderek konuyla ilgili bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Yapı Kredi zamanaşımı sorgulama

Yapı Kredi’de unuttuğunuz bir hesabınızın varlığını kontrol etmek amacıyla sorulama yapabilirsiniz.

2020 yılı listesinde sorgulama yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2021 yılı listesinde sorgulama yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorgunuz sonucunda bankanın zamanaşımı listelerinde adınıza açılmış ve unutulmuş bir hesaba erişmeniz durumunda hesabın bağlı olduğu şubeye kimliğiniz ile başvurarak, gerekli bilgileri talep edebilir ve işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Son başvuru tarihi ise 15 Haziran 2020’dir.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler