Yaşam Riskleri Sigortası Nedir?

Yaşam riskleri sigortası hakkında bilmeniz gerekenler.


Hayatınızın tamamını olumsuz yönde etkileyebilecek güce sahip olan kanser, kalp krizi gibi ölümcül hastalıklar ve felç ile ölüm gibi durumlarda birikmiş miktarda yüklü para almanızı sağlayan sigorta çeşidi yaşam riskleri sigortası olarak adlandırılır.
Yaşamınızı sürdürürken kendiniz ve sevdikleriniz için türlü hayaller kurarak daha iyi bir gelecek için sürekli olarak planlar yapabilirsiniz. Sağlıklısınız ve kendiniz ile ailenizin ihtiyaçlarını karşılıyor olabilirsiniz. Fakat planlarınızın tamamı ve bu iyi durumdaki haliniz başınıza gelebilecek bir rahatsızlık veya kaza ile bir anda tam tersi bir duruma dönüşebilir. Bu tür durumlar sizinle birlikte tedavi süresi ve sonrasında ailenizi de maddi ve manevi olarak büyük ölçüde etkiler.

Yaşam Riskleri Sigortası Özellikleri

Eğer sizler de yaşam riskleri sigortası yaptırdıysanız olumsuz durumlarda başınıza gelebilecek hastalık ve kazaların tedavi masraflarına destek sağlayabilirsiniz. Ailenizin temel ihtiyaçlarını giderebilirken aynı zamanda evde de bakımınızın yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Kötü şartlarda evinize ait kirayı ve kredi borçlarınızı ödeyemeyeceğiniz için bu tür durumlarda sorun yaşamadan hepsinin ödemeleri yapabilirsiniz. Elinizde uzun yıllar çalışarak toparladığınız birikimlerinizi harcayarak veya tekrar borçlanarak ihtiyaçlarınızı ortadan kaldırmak durumunda kalmazsınız.

Yaşam riskleri sigortaları iki ayrı temel hususa dayanırlar. Risk teminatı olarak sigortalı olan kişilerin herhangi bir hastalığa yakalanmış olması ve hastalıktan dolayı kalıcı bir sakatlık yaşaması durumunda belgelendiği takdirde anlaşmadaki tazminatlar kendisine ödenir.

Kayıp teminatı ise kişilerin yaşamlarını kaybetmesi halinde anlaşmadaki tazminatların ailesine ödenmesi ile sağlanır.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler