Yüksek Limitli Kredi Kartı Alma Yöntemleri Nelerdir?

Yüksek limitli kredi kartı sahibi olmak için yerine getirmeniz gereken kriterler.


Kredi kartı limiti, kredi kartı kullanan hemen herkesin karşılaştığı sorunlardan birisi. Kredi kartı limitinizi nasıl arttırabilirsiniz?

Kredi Kartının Limitini Arttırmak İçin Yapılması Gerekenler

Kredi Kartı Limitinizi Mümkün Olduğu Kadar Kullanın

Mevcut limitiniz 1.500 TL ise ve sizin harcamalarınız 500 TL civarındaysa, Bankalar neden kart limitinizi arttırsın?

Kredi Kartı Borcunuzu Düzenli Olarak Ödeyin

Ufak bir meblağ da olsa, ödemenizi geciktirmeniz Bankalar için hiç hoş karşılanmaz. Hesabınızda 10.000 TL var ama siz 150 TL’lik ödemenizi geciktirdiniz; hesabınızdaki yüksek meblağa değil gecikmeye bakılacaktır. Kredi kartı asgari ödemesini mutlaka zamanında yapın.

Kredi Kartınızla Yatırım ve Düzenli Ödeme Gibi Farklı İşlemler Papın

Düzenli ödeme talimatı verin. Altın hesabı açın ve bir süre sonra kapatın. Bankalar, kredi kartıyla yaptığınız bu tür “sıradışı” işlere bakarak sizin aktif bir kullanıcı olduğunuza karar verecektir.
Bunları yaptıktan sonra önünüzde iki seçenek var: Doğrudan kart limitinizi arttırmak için başvurmak ya da Kredi Kartınızı iptal edip yeni yüksek limitli bir kart talebinde bulunmak.
Yukarda yazdıklarımızı yaptıktan sonra, Bankanıza kredi kartı limitini arttırmak istediğinizi bildirin. Cevapları olumsuz olursa, kredi kartınızı iptal edeceğinizi söyleyin. Bu tür durumlarda Bankaların daha olumlu yaklaştıkları bilinmektedir.

> Yüksek Limitli Kredi Kartlarını İnceleyin


Diğer Makaleler