Ziraat ATM Günlük Para Yatırma ve Çekme Limitleri

Ziraat Bankası ATM'ler üzerinden bir gün içinde ne kadar para yatırıp çekebileceğinizi bu makaleden öğrenebilirsiniz.


Ziraat Bankası ATM'lerden günlük para çekme limiti ve para yatırma limiti 2020 yılında ne kadar olarak belirlendiği bu işlemlere ihtiyaç duyanlar için önemli bir bilgi olarak görülüyor.
Günümüzde Ziraat Bankası ATM'lerini kullanarak çok kolay bir şekilde para çekilebiliyor ve para yatırılabiliyor. Ancak banka söz konusu işlemler için bir limit belirliyor. Bu nedenle söz konusu banka müşterileri, ATM'lerden diledikleri tutarda para yatırıp çekemiyorlar.

Ziraat Bankası ATM'den yapacağınız pek çok işlem bulunuyor, fatura ödeme, para yatırma, para çekme, şans oyunları ödemesi yapma, maaş alma gibi pek çok işlemi Ziraat ATM'lerinden oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirmek mümkün oluyor.

Ziraat Bankası ATM Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Ziraat Bankası Atm'lerinin 2020 yılında günlük para çekme limiti 5,000 lira olarak belirlenmiştir.

Yani Atm'lerden günde 5,000 liradan fazla para çekemezsiniz. Ancak söz konusu bu limit herhangi bir komisyon ödemeksizin çekilebilecek bir limittir. Bu miktarın üzerinde çekim yapmak istediğiniz zaman, komisyon ödemeyi kabul edersiniz.

Söz konusu çekim komisyon banka tarafından para miktarına göre belirlenir. Yani ne kadar çok para çekerseniz, o kadar yüksek komisyon ücreti ödersiniz.  Aynı zamanda Atm içerisindeki para nakittir ve dolayısı ile bu para sınırlıdır.

Ziraat Banksaı ATM'lerinden istediğiniz miktarlarda para çekebilmeniz olanaksızdır. Bugün bankamatiğe gidip 100 bin TL çekemezsiniz, çünkü muhtemelen içerisinde  o kadar nakit para bulunmamaktadır.

Ziraat Bankası ATM Üzerinden Para Yatırma Limiti

Ziraat Bankası Atm'lerinde, para yatırma limiti bulunuyor. Yani ATM'ye para yatırmak istediğiniz zaman, istediğiniz kadar para yatırmanız pek mümkün değildir.

Bu uygulama tamamen müşteri güvenliği adına yapılmaktadır. Ziraat Bankası ATM'lerinde yapabileceğiniz günlük maksimum para yatırma limiti 20 bin liradır. 20 bin liranın üzerinde para yatırmanız olanaksızdır. Ayrıca, söz konusu bankamatik, tek seferde sadece 40 banknot alabilmektedir.

Yani tek seferde hepsi 200 liralık banknotlardan oluşan sadece 8 bin lira yatırabilirsiniz. Yatırma işleminden sonra, 20 bin liraya tamamlamak için, toplam 3 kez para yatırırsınız.

Atm'lere 2 defa 8 bin lira bir kez de 4 bin lira yatırdığınızda günlük yatırma limiti dolmuş olur ve daha fazla para yatırmanız olası değildir. Eğer Atm üzerinden para yatırmakta kararlı iseniz, 100 bin liralık bir yatırım yapmak için, 5 gün boyunca her gün 20 bin lira yatırmanız gerekir.

Kategori:
Etiket:
ATM

Diğer Makaleler