Ziraat ATM Paranın Kalması ve Sıkışması Durumu

Ziraat Bankası ATM'de paranızın kalması veya sıkışması durumunda yapacağınız şeyleri öğrenebilirsiniz.


Ziraat ATM'den paranızını kalması, sıkışması durumunda yapabileceklerinizi size bu yazıda aktardık. Pek çok işlemi olduka kolay ve kısa bir sürede ATM'lerden gerçekleştirebildiğimiz için bu cihazları kullanırken bazı sorunlarla karşılaşabiliyoruz.
Ziraat ATM kullanırken paramızın bankamatik cihazında kalması veya sıkışması durumunda yapılacak olan şeyler kullandığımız cihazın hemen şube önünüde olması veya şubeden bağımsız olması izleleyeceğimiz yolu farklılaştıracaktır.

Şube Bankamatiğinde İseniz Ne Yapmalısınız?

Paranın sıkışması veya kalması durumu ATM kullanırken karşılaşılan en önemli sorunlardar biridir. Bu durumda söz konusu müşteri, banka ATM'sinden para çekmeye çalışırken veya para yatırmaya çalışırken, para, sokete sıkışır ve bankamatiğe yatmaz veya size verilmez. Para sıkışık bir şekilde atm cihazında kalmış olabilir. Bu hadiseyi mesai saatlerinde ve şube önünde bulunan cihazda yaşadıysanız şanslı sayılabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken şey, şube yetkililerinden yardım istemektir. Şube yetkilileri, genelde ATM'yi açarak sıkışan parayı kurtarırlar. Bankamatikte sorun kalıcı olarak gözüküyorsa genelde yetkilier gelene kadar ATM bloke edilir ve para çekilemez ve para yatırılamaz. 

Şube Bankamatiğinde Değilseniz Ne Yapmalısınız?

Şube önünde bulunan bankamatiklerde değilseniz, hemen müşteri iletişim merkezini aramanız gerekir. 0850 220 00 00 noulu numaradan müşteri iletişim merkezini arayarak bulunduğunuz konumu ve hangi Ziraat ATM'si kulanndığınızla birlikte yutulan para miktarını bankaya bildirebilir ve bu sorunun çözülmesini isteyebilirsiniz. Sorun çözüldükten sonra banka genelde hesabınıza bu parayı yatırır, siz de bu parayı başka bir ATM'den çekebilirsiniz. 
Kategori:
Etiket:
ATM

Diğer Makaleler