Ziraat Banka Kartı İnternet Alışverişine Açma

Ziraat banka kartı internet alışverişine açma işlemi ile internet alışverişlerinizi veya online ödemelerinizi kredi kartına gerek kalmadan kredi kartınızla da gerçekleştirebilirsiniz.


Ziraat banka kartı internet alışverişine açma işlemi, internet üzerinden online ödeme yapmak için gerekli olan bir işlemdir. 

Kredi kartı kullanmıyorsanız ve sadece banka kartı kullanıyorsanız, Ziraat Bankkart ile internet üzerinden alışveriş yapmanız mümkündür. İnternet üzerinden yapılan alışverişlerin güvenliği konusunda pek çok kişi tereddüt yaşayabilir ancak 3D Secure özelliği sayesinde güvenli bir şekilde internet alışverişlerinizi veya ödemelerinizi yapabilirsiniz. E-ticaret sitelerinden vermiş olduğunuz siparişler, fatura ödemeleri, vergi ödemeleri ve daha birçok ödeme için Ziraat banka kartı internet alışverişine açma işlemi gerekir.
 Bu işlemin yapılabilmesi adına Ziraat Bankası telefon bankacılığı, internet bankacılığı, SMS bankacılığı, şube bankacılığı gibi birçok seçenek sunar. Size en kolay gelen seçenek üzerinden banka kartınızı internet alışverişlerine uygun hale getirebilirsiniz. İşlemler saniyeler içerisinde gerçekleşir ve ekstra uğraş göstereceğiniz bir durum da söz konusu değildir. Peki, bu işlem nedir? Ne için yapılmalıdır?

Ziraat Banka Kartı İnternet Alışverişine Açma İşlemi Nedir?

Ziraat banka kartı internet alışverişine açma işlemi nedir?” tarzında sorulan sorular, özellikle internet alışverişine ilk adımlarını atmak üzere olan tüketiciler tarafından sıklıkla sorulur.
 
Ziraat Bankası, banka kartınızı tarafınıza iletirken “internet üzerinden alışveriş” seçeneği pasif bir şekilde iletir. Kanun gereği kartınızı bu şekilde size iletmelidir ve sizin onayınız olmadan kartın internet alışverişine aktif olması mümkün değildir. Kartı teslim ederken veya kart başvurusu sırasında onayınızı alarak kartı internet alışverişlerine aktif hale getirebilir. Bunun yanı sıra sonra siz de kendi talebinizle kartınızı internet alışverişlerinize açabilirsiniz. Kartın internet alışverişlerine kapalı bir şekilde gelmesi ve kişi talebinden sonra aktifleştirilmesi, tamamıyla kartın güvenliği içindir.
 
İlerleyen süreçte Ziraat banka kartı internet alışverişine açma işlemi, internet üzerinden yapılan ödemeler için gereklidir. İnternet alışverişine açmamanız durumunda kartınızın sanal yani, internet üzerinden yapılan ödemelere herhangi bir şekilde yetkisi bulunmaz. Kısacası, internet alışverişine açma işlemi aslında kartın internet alışverişlerine yetkilendirilmesi işlemidir. Kartınızı internet alışverişine açmanız durumunda hesabınızda yeterli bakiye varsa direkt olarak ödeme işlemi gerçekleşir ve bu konuda tarafınıza bir bilgilendirme bir de işlem doğrulama SMS’si gönderilir.

Ziraat Banka Kartı Telefonla İnternet Alışverişine Açma

Ziraat banka kartı telefonla internet alışverişine açma işlemi en kolay yöntemlerin başında gelir. Direkt olarak Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak, kartınızın internet alışverişlerine açılması konusunda talepte bulunabilirsiniz. Bu konuda yapmanız gereken ilk olarak 444 00 00 veya 0850 220 00 00 numaralı telefonları aramaktır.
 
Karşınıza çıkan operatörde 4(dört) tuşuna basıp, ilgili menüye ilerlemeniz gerekir. 4(dört) numaralı tuşlamayı yapmanız durumunda “İnternet Bankacılığı Teknik Destek” menüsüne yönlendirilirsiniz. Bu menüde ise 0(sıfır) numarasını tuşlarsanız, teknik destek almak adına müşteri temsilcisiyle görüşme sağlayabilirsiniz. Müşteri temsilcisine kartınızı internet alışverişine açmak istediğinizi söylemeniz durumunda talebiniz alınır ve kartınız internet alışverişlerine başarıyla açılır.

Ziraat Banka Kartı SMS ile İnternet Alışverişine Açma

Ziraat banka kartı SMS ile internet alışverişine açma işlemi de sıkça tercih edilen işlemlerin başında gelir. Bu yöntem hem kolay hem de diğer yöntemlere göre daha kısa süre içerisinde gerçekleşir. Bu nedenle daha fazla tercih edilen bir yöntem olduğunu söylemek mümkündür.
 
Banka kartını SMS ile internet alışverişine açmak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir:
 • Telefonunuzun SMS kısmına girin,
 • Alıcı kısmına “4757” yazın,
 • Mesaj kısmına önce “EONAY” boşluk, sonrasında “KARTIN SON ALTI HANESİ” şablonuna uygun bir şekilde mesaj yazın.
 • Mesajı gönderin.
Göndermiş olduğunuz bu SMS ile birlikte talebiniz alınır ve talebiniz değerlendirildikten sonra sonuç tarafınıza SMS ile bildirilir. SMS gönderdiğiniz telefon numarasının mutlaka kartınıza bağlı telefon numarası olması gerekir. Aksi takdirde işlem güvenliği için bu talebiniz reddedilir.

Ziraat Banka Kartı İnternet Şubesi Üzerinden İnternet Alışverişine Açma

Ziraat banka kartı internet şubesi üzerinden internet alışverişine açma en basit yöntemlerden bir diğeridir. Kartınızın internet bankacılığı üzerinden saniyeleri içerisinde internet alışverişlerine açılması mümkün olur. Ziraat Bankası internet şubesi üzerinden internet alışverişlerine açılabilmesi adına internet bankacılığı şifrenizin olması gerekir. Aksi takdirde internet şubesini kullanmanız söz konusu olmaz.
 
Ziraat Bankası internet bankacılığı şifreniz varsa aşağıdaki adımları izlemeniz durumunda kartınızı internet alışverişine kolaylıkla açabilirsiniz:
 • Ziraat Bankası İnternet Şubesine giriş yapın,
 • Sol kısımda yer alan “Kartlarım” menüsüne girin ve “Banka Kartlarım” seçeneğine ilerleyin.
 • Karşınıza çıkan ekranda işlem yapmak istediğiniz banka kartınızı seçin.
 • Sağ alt kısımda yer alan “Kart Ayarları” bölümüne ilerleyin.
 • Karşınıza çıkan ekranda “İşlem Kısıtı Belirleme” seçeneğine tıklayın.
 • “E-Ticaret” kısmında yer alan “Yurt İçi İşlem” veya “Yurt İçi İşlem” ya da her iki seçeneği de yanlarında “Yeşil Renk Buton” çıkacak şekilde aktifleştirin.
Ziraat banka kartı internet şubesi üzerinden internet alışverişine açma işlemi bu işlemlerin ardından başarılı bir şekilde gerçekleşmiş olur. İsterseniz alışveriş sonrasında tekrar aynı adımları izleyerek, kartınızı internet alışverişlerine kapatabilir ve kartınızı güvenle sanal korsanlığa karşı koruyabilirsiniz. Bununla birlikte kredi kartınız varsa Ziraat Bankası sanal kart seçeneğiyle de internet alışverişlerinizi son derece güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Banka Kartı Mobil Uygulama ile İnternet Alışverişine Açma

Ziraat banka kartı mobil uygulama ile internet alışverişine açma işlemi de bu konuda en çok tercih edilen seçeneklerin başında gelir. Telefonunuzda Ziraat mobil uygulaması yüklüyse ve internet bankacılığı şifreniz varsa çok kolay bir şekilde banka kartınızı internet alışverişine açabilirsiniz.
 
Ziraat mobil uygulaması ile kartınızı internet alışverişine açmak istiyorsanız, şu adımları izleyebilirsiniz:
 • Ziraat mobil uygulaması ile mobil internet bankacılığına giriş yapın.
 • Sağ alt kısımda yer alan “Menü” butonuna tıklayın.
 • Karşınıza çıkan menüde “Kartlarım” menüsünü seçin ve “Banka Kartlarım” seçeneğine tıklayın.
 • Karşılaştığınız ekranda hangi banka kartı ile işlem yapmak istediğinizi seçin.
 • Kartınızın bilgilerinin olduğu bu ekranda ise en altta bulunan “Kart Ayarları” seçeneğine tıklayın.
 • Ardından en üst kısımda yer alan “İşlem Kısıtı Belirleme” seçeneğine tıklayın.
 • “E-Ticaret” bölümünden kartınızın “Yurt İçi İşlem” veya “Yurt Dışı İşlem” gibi seçeneklere aktif hale getirin.
Ziraat mobil uygulaması sayesinde bu adımları izleyerek son derece kolay bir şekilde; Ziraat banka kartı mobil uygulama ile internet alışverişine açma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. İnternet alışverişlerine açarken takip ettiğiniz adımları takip ederek, alışverişiniz bittikten sonra kartınızı tekrar internet alışverişine kapatabilirsiniz.

Ziraat Banka Kartı Şubeye Giderek İnternet Alışverişine Açma

Ziraat banka kartı şubeye giderek internet alışverişine açma az tercih edilen ancak en kolay olan yöntemlerin başında gelir. Size en yakın Ziraat Bankası şubesine gidip, sıramatik ekranından “Gişe İşlemleri” için sıra almanız gerekir. Sıra almamanız durumunda işleminizin yapılması söz konusu olmaz. Bu nedenle sıra almanız şarttır. Sıra aldıktan sonra gişe görevlisi sizi çağırdığında, kartınızı internet alışverişlerine açmak istediğinizi söyleyin. Gişe görevlisi bu talebinizi alıp, kartınızı saniyeler içerisinde internet alışverişine açacaktır.

Ziraat Banka Kartı İnternet Alışverişine Açma Güvenli mi?

Ziraat banka kartı internet alışverişine açma güvenli mi?” işlemi en çok merak edilen soruların başında gelir.
 
Kartın internet alışverişlerine açılması durumunda, sizin izniniz dahilinde olmadan herhangi bir şekilde internet üzerinden alışveriş yapılması mümkün olmaz. İnternet üzerinden yapılan alışverişler, “3D Secure” güvenlik altyapısıyla gerçekleştirilebilen alışverişlerdir. Bu alışverişlerin yapılabilmesi adına telefonunuza SMS gelir ve doğrulama SMS’nin ödeme ekranına girilmesiyle işlem gerçekleşir. Bununla birlikte mobil onay vasıtasıyla da 3D Secure yöntemi kullanılabilir. Haliyle sizin onayız olmadan internet alışverişlerinin gerçekleştirilmesi söz konusu değildir.
 
Ziraat banka kartı ile 3D Secure güvenlik altyapısından faydalanarak güvenli bir şekilde internet alışverişi yapabilirsiniz.

Ziraat Banka Kartı ile İnternet Üzerinden Nasıl Alışveriş Yaparım?

Ziraat banka kartı ile internet üzerinden nasıl alışveriş yaparım?” şeklinde sorulan sorular, kart ile henüz daha önce internet üzerinden alışveriş yapmamış kişiler tarafından fazlasıyla merak edilir.
 
Banka kartı ile internet üzerinden alışveriş yapmak istiyorsanız, alışveriş sırasında telefonunuz ve banka kartınızın mutlaka yanınızda olması gerekir. Herhangi bir internet sitesinden alışveriş veya ödeme yaparken, ödeme ekranına geldiğinizde sizden şu bilgiler istenir:
 • Kartın ön yüzünde bulunan 16 haneli numaralar,
 • Kartın ön yüzünde bulunan 4 haneli son kullanma tarihi,
 • Kartın arka yüzünde bulunan 3 haneli güvenlik kodu,
 • Kartın üzerinde yer alan ad ve soyad,
Bu bilgileri ödeme ekranında ilgili kutucuklara girmenizin ardından “Ödeme Yap” tuşuna bastığınızda telefonunuza alışveriş doğrulama SMS’si gönderilir. Bu SMS’yi ise ilgili kutucuklara girmenizin ardından, doğrulama kodunun doğru olması durumunda ödeme işlemi gerçekleştirilir. Ziraat banka kartınız ile internet üzerinden alışveriş veya ödeme yapmak bu denli kolaydır.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler