Ziraat Bankası 4747 SMS Bankacılığı

Ziraat Bankası 4747 SMS bankacılığı ve 4757 SMS bankacılığı ile şubelere gitmeden, ATM arama uğraşına girmeden ve internet bankacılığıyla zaman kaybetmeden bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası 4747 SMS bankacılığı ile bankacılık işlemlerinin büyük bir kısmını SMS göndererek gerçekleştirebilirsiniz. 

Normal şartlarda şubelere giderek, telefonla Ziraat Bankası’nı arayarak, ATM’leri kullanarak veya internet üzerinden gerçekleştirilebilecek birçok işlem Ziraat Bankası SMS bankacılığı ile kolaylıkla gerçekleştirilebilir. SMS bankacılığının kullanılması konusunda Ziraat Bankası sizden herhangi bir ücret talep etmez. Sadece kullanmış olduğunuz operatör tarafından 1 SMS bedeli olan tutarı ödemekle yükümlü olursunuz. SMS bankacılığı üzerinden bakiye öğrenme, başvuru yapma, sorgulama yapma ve ürün detay izleme gibi birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
 Ziraat  Bankası 4747 SMS bankacılığı ile yapacağınız işlemlerin büyük bir çoğunluğu için Ziraat Bankası müşterisi olmanıza gerek yoktur. Müşteri olmadan da birçok başvuru işlemini gerçekleştirebilir ve bu işlemlerden yanıt alabilirsiniz. Peki, 4747 ile hangi işlemler yapılabilir ve bu işlemler nasıl gerçekleştirilir?

Ziraat 4747 SMS Bankacılığı ile Başvuru İşlemleri

Ziraat 4747 SMS bankacılığı ile başvuru işlemleri saniyeler içerisinde gerçekleştirilir. Üstelik SMS ile yapılan başvuruların büyük bir çoğunluğu Ziraat Bankası müşterisi olmanızı gerektirmez. Başvuru işlemlerini kolay bir şekilde, sadece SMS göndererek ve dakikalar içerisinde yanıt alarak gerçekleştirebilirsiniz. Peki, Ziraat Bankası 4747 SMS bankacılığı ile hangi başvuru işlemleri gerçekleştirilebilir?
 • 4747 ile Genç Bankkart Başvurusu: Ziraat Bankkart Genç 4747 ile SMS başvurusu yapmak için telefonunuzla birkaç tuşlama yapmanız yeterlidir. Telefonunuzun SMS bölümüne girerek, alıcı kısmında 4747 yazıp, mesaj kısmına da GENC BANKKART yazdıktan sonra göndermeniz durumunda başvurunuz alınır. Eğer üniversite öğrencisiyseniz ve KYK tarafından öğrenim kredisi ya da bursu alıyorsanız, şartların uygun görülmesi durumunda 500 TL limitli harçlık avans özelliği olan Ziraat Genç Bankkart ürününe sahip olabilirsiniz.
           ÖRNEK SMS GÖNDERİMİ: GENC boşluk BANKKART> Alıcı:4747> SMS Gönder.
 • 4747 ile İhtiyaç Kredisi Başvurusu: Ziraat SMS ile ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyen kişiler şubeye gitmeden veya internet bankacılığı üzerinden form doldurmadan anında ön başvuru yapıp, kredi başvurularının ne şekilde sonuçlanacağını öğrenebilirler. Bu işlem için 4747’ye TUKETICI yazıp boşluk bırakıp, TC KIMLIK NO yazıp boşluk bırakıp, KREDI TUTARI(sayıyla) yazıp boşluk bırakıp, VADE SAYISI (sayıyla) boşluk bırakıp ve AYLIK GELİR(sayıyla) yazdıktan sonra SMS göndermeniz gerekir. Ardından kredi başvurunuzun olumlu ya da olumsuz sonuçlandığına dair bilgi SMS’si gelir. Bu SMS’e göre bankaya gidip tahsis edilen kredi tutarını alabilirsiniz. Başvurunuz olumsuz sonuçlanırsa da herhangi bir zahmete girmeden kredi başvurunuzu oturduğunuz yerde sonuçlandırabilirsiniz.

  ÖRNEK SMS GÖNDERİMİ: TUKETCI boşluk 12345678901(TC Kimlik NO) boşluk 10000(KREDİ TUTARI) boşluk 24(Vade Sayısı)  boşluk 5000(Aylık Net Gelir)> Alıcı:4747> SMS Gönder.
   
 • 4747 ile Taşıt Kredisi Başvurusu: Ziraat SMS ile taşı kredisi başvurusu için şubeye gitmeden öncelikle bir ön başvuru yaparak, kredi durumunuz hakkında bilgi alabilirsiniz. Eğer SMS ile yaptığınız başvuru olumlu sonuçlanırsa, bu başvuruya istinaden şubeye giderek taşıt kredisi işlemlerini başlatabilirsiniz. Böylelikle kredinizin olumsuz sonuçlanması ihtimalini önceden görebilir ve bu yönde aksiyon alabilirsiniz. Ziraat SMS ile taşı kredisi yapabilmek adına mutlaka Ziraat Bankası müşterisi olmanız gerekir. Ardından sistemde kayıtlı cep telefonunuz üzerinden 4747’ye, TC KIMLIK NO yazıp boşluk bırakıp, KREDİ TUTARI(sayıyla) yazıp boşluk bırakıp, VADE(sayıyla) yazıp boşluk bırakıp, AYLIK NET GELİR(sayıyla) yazıp boşluk bırakıp ve TAŞIT BEDELİ(sayıyla) yazıp boşluk bıraktıktan gönderim yapabilirsiniz.

  ÖRNEK SMS GÖNDERİM: TASIT boşluk 12345678901 (TC Kimlik NO) boşluk 50000 (Kredi Tutarı) boşluk 5000(Aylık Net Gelir) boşluk 100000(Araç Bedeli)> Alıcı(4747)> SMS Gönder.
   
 • 4747 ile Konut Kredisi Başvurusu: Ziraat SMS ile konut kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız telefonunuzla atacağınız ufak bir mesajla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. SMS başvurusu sayesinde kredinizin ön başvurusunu yapıp, şube üzerinden yapılan başvurunun onay alıp olmayacağını öğrenebilirsiniz. Ön başvuru kabul edilirse, şube üzerinden yapılan başvurunun da kabul edilme ihtimali yüksektir. Ön başvurununuz kabul edilmezse de bankaya gidip ekstra başvuru işlemleriyle uğraşmanıza gerek kalmaz. Ziraat konut kredisi SMS başvurusu için KONUT yazıp boşluk bırakıp, TC KIMLIK NO(sayıyla) yazıp boşluk bırakıp, KREDI TUTARI(sayıyla) yazıp boşluk bırakıp, VADE(sayıyla) yazıp boşluk bırakıp, AYLIK NET GELIR(sayıyla) yazıp boşluk bırakıp ve KONUT BEDELİ(sayıyla) yazıp boşluk bırakıp 4747’ye SMS göndererek konut kredisi ön başvurunuzu Ziraat Bankası’na iletebilirsiniz.

  ÖRNEK SMS GÖNDERİM: KONUT boşluk 12345678901(TC Kimlik No) boşluk 100000 (Kredi Tutarı) boşluk 48(Kredi Vade Sayısı) boşluk 6000(Aylık Net Gelir) boşluk 250000(Konut Bedeli) boşluk> Alıcı:4747> SMS Gönder.
   
 • 4747 ile Kredili Mevduat Hesap Başvurusu: Ziraat SMS ile kredili mevduat hesabı başvurusu yaparak, hesabınızda nakit olmaması durumunda dahi eksi bakiyenizi kullanarak nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ziraat SMS KMH başvurusu için telefonunuzun mesaj bölümüne girip, TC KIMLIK NO (sayıyla) yazıp boşluk bırakıp, KMH TUTARI (sayıyla) yazıp boşluk bırakıp ve AYLIK NET GELIR(sayıyla)  yazıp 4747’ye SMS gönderebilirsiniz. Sistem tarafından kredi profiliniz değerlendirilir ve uygun görülmesi durumunda direkt olarak hesabınıza KMH tanımlanır.

  ÖRNEK SMS GÖNDERİM: 12345678901 (TC KIMLIK NO) boşluk 1000 (KMH Tutarı) boşluk 4000 (Aylık Net Gelir)> Alıcı:4747 > SMS Gönder. 

Ziraat 4747 SMS Bankacılığı ile Sorgulama İşlemleri

Ziraat 4747 SMS bankacılığı ile sorgulama işlemleri ile sorgulama işlemlerinin büyük bir kısmını bankaya gitmeden, ATM’ye gerek kalmadan ve şubeye gitmeden direkt olarak telefonunuzun SMS kısmı ile gerçekleştirebilirsiniz. Sorgulama işlemlerinin her biri operatörünüzün SMS tarifesine göre ücretlendirilir ve bu ücret operatörünüz tarafından tahsil edilir. Tahsil edilen ücretlerin hiçbiri Ziraat Bankası tarafından sizden alınmaz. Ziraat 4747 SMS bankacılığı ile sorgulama işlemi ile yapabileceğiniz sorgulama detayları şu şekildedir:
 • 4747 ile Ziraat Bakiye Sorgulama: Ziraat SMS bankacılığı bakiye sorgulama işlemi sayesinde Ziraat Bankası’nda bulunan tüm hesaplarınızın bakiyelerini ister toplu isterseniz de özel olarak öğrenebilirsiniz. Bununla birlikte kurumsal hesabınızın bakiyesini de yine SMS bakiye sorgulama işlemiyle gerçekleştirebilirsiniz. SMS sorgulama işleminin gerçekleşebilmesi adına mutlaka SMS gönderdiğiniz cep telefonu numarasının, Ziraat Bankası’nda bulunan hesaplarınıza bağlı olması gerekir. Aksi halde sorgulama işlemleri gerçekleşmez. Bakiye sorgulama işlemi için telefonunuzun SMS kısmına girip, BAKIYE yazıp 4747’ye göndermeniz durumunda direkt olarak Ziraat Bankası’nda bulunan tüm hesaplarınız arasından ilk 10 hesabınızın bakiye bilgileri SMS ile tarafınıza iletilir. Bununla birlikte BAKIYE yazıp boşluk bırakıp, EK NO yazıp 4747’ye SMS göndermeniz durumunda ise ek no belirtiğiniz hesabın bakiye bilgileri SMS ile size sunulur. Ayrıca Ziraat Bankası’na ve telefonunuza kayıtlı, müşteri numarası farklı olan bir hesabınızın (ör: işletme hesabı) bakiye bilgilerini de öğrenebilirsiniz. Müşteri numarasına göre bakiye sorgulama işlemi için BAKIYE yazıp boşluk bırakıp MUSTERI NO(sayıyla) yazıp 4747’ye SMS gönderebilirsiniz.

  İlk 10 Hesap Bakiye Sorgulama Örnek SMS Gönderim: BAKIYE> Alıcı: 4747> SMS Gönder.
  Sadece Ek No ile Bir Hesap Bakiyesi Sorgulama Örnek SMS Gönderim: BAKIYE boşluk 5001 (Hesap Ek NO)> Alıcı:4747> SMS Gönder.
  Müşteri Numarası Farklı Olan Hesap Bakiye Sorgulama Örnek SMS Gönderim: BAKIYE boşluk 12345678(Müşteri NO)> Alıcı: 4747> SMS Gönder.
   
 • 4747 ile Ziraat Fon Sorgulama: Ziraat SMS bankacılığı FON sorgulama işlemi ile internet erişiminin olmadığı yerlerde ve tam da ihtiyaç duyduğunuz anda bir SMS ile FON fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Üstelik Ziraat Bankası’nda hesabınızın olmasına veya numaranızın Ziraat Bankası sisteminde kayıtlı olmasına gerek yoktur. FON yazıp 4747’ye SMS göndererek, FON sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  ÖRNEK SMS GÖNDERİM: FON> Alıcı: 4747> SMS Gönder.
   
 • 4747 ile Ziraat Döviz Sorgulama: Ziraat SMS bankacılığı döviz sorgulama işlemi sayesinde güncel olarak tüm döviz kurlarını tek bir SMS vasıtasıyla öğrenebilirsiniz. Sadece 1 SMS bedeli ile güncel ve popüler döviz kurları telefonunuza gönderilir. Böylelikle döviz kurlarına göre yatırım yapmanız veya yatırımda olan döviz kurlarınızın durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. KUR yazıp 4747’ye SMS göndermeniz halinde güncel döviz kurları tarafınıza iletilir.

  ÖRNEK SMS GÖNDERİM: KUR>Alıcı:4747> SMS Gönder.
   
 • 4747 ile Ziraat Kredi Kartı Güncel Limit Sorgulama:  Ziraat SMS bankacılığı kredi kartı güncel limiti sorgulama işlemi ile dakikalarca internet bankacılığı, ATM veya şube ile uğraşmadan tek bir SMS ile güncel kredi kartı limitinizi öğrenebilirsiniz. Kartınızın limitinin bilincinde olarak işlem yapabilir ve böylelikle limit yetersizliği nedeniyle yaşanabilecek sorunların önüne geçebilirsiniz. Kredi kartınızın güncel limitini öğrenebilmeniz için KKLIMIT yazıp 4747Ye SMS göndermeniz yeterlidir.

  ÖRNEK SMS GÖNDERİM: KKLIMIT> Alıcı: 4747> SMS Gönder.
   
 • 4747 ile Ziraat Kredi Kartı Son Ekstre Detayları Sorgulama:  Ziraat SMS bankacılığı kredi kartı son ekstre detayları sorgulama işlemi ile kredi kartınızın son ekstresinde kayda geçmiş tüm harcamaları görebilirsiniz. Telefonunuzun mesaj uygulamasına girip 4747’ye KKEKSTRE yazıp boşluk bırakıp, KREDI KARTI SON ALTI HANESİ(sayıyla) ile birlikte göndermeniz durumunda dakikalar içerisinde son ekstreniz telefonunuza SMS ile gönderilir.

  ÖRNEK SMS GÖNDERİM: KKEKSTRE boşluk 123456 (Kredi Kartı Son 6 Hanesi)> Alıcı:4747> SMS Gönder.
   
 • 4747 ile Ziraat OGS Etiketi Bakiye Sorgulama: Ziraat SMS bankacılığı OGS etiketi bakiye sorgulama işlemi için hiçbir zahmete girmeden direkt olarak SMS ile sorgulama işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. OGS bakiyenizi en hızlı şekilde öğrenebilmek adına telefonunuzun mesaj uygulaması üzerinden OGSBAK yazıp boşluk bırakıp, ARACINIZIN PLAKASI (boşluksuz ve sayıyla) formatına uygun bir şekilde 4747’ye SMS gönderebilirsiniz.

  ÖRNEK SMS GÖNDERİM: KKEKSTRE boşluk 34ABC34(Araç Plakanız)> Alıcı: 4747> SMS Gönder.
   
 • 4747 ile Ziraat IBAN Sorgulama: IBAN numaranızı acil ve hızlı bir şekilde öğrenmek istediğiniz zaman, diğer yöntemlerle vakit kaybetmeden Ziraat SMS bankacılığı IBAN sorgulama işlemi sayesinde kartınıza bağlı IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz. Kartınıza bağlı olan IBAN numarasını öğrenmek adına IBANBILGI yazıp boşluk bırakıp, HESAP KARTI SON 6 HANESI(sayıyla) formatına uygun bir şekilde 4747’ye SMS gönderebilirsiniz.

  ÖRNEK SMS GÖNDERİM: KKEKSTRE boşluk 123456(Hesap Kartınızın Son 6 Hanesi)>Alıcı:4747> SMS Gönder.
   
 • 4747 ile Ziraat Hesap Numarası Sorgulama: Ziraat SMS bankacılığı hesap numarası sorgulama işlemi ile kartınıza bağlı olan banka hesabınızın numarasını anında öğrenebilirsiniz. Normal şartlarda şubeye veya ATM gitmeniz ya da internet bankacılığına giriş yapmanız gereken bu işlem için SMS göndererek en hızlı şekilde sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kartınıza bağlı hesap numarasını sorgulamak için HESAPBILGI yazıp boşluk bırakıp, KARTINIZIN SON 6 HANESI(sayıyla) yazıp 4747’ye SMS gönderebilirsiniz. Belirtmiş olduğunuz kart numarasına ilişkin hesap numarasını böylelikle saniyeler içerisinde ve çok basit bir işlemle öğrenebilirsiniz.

  ÖRNEK SMS GÖNDERİM: HESAPBILGI boşluk 123456(KARTIN SON 6 HANESİ)> Alıcı:4747> SMS Gönder.

Ziraat 4747 SMS Bankacılığı ile Yapılabilecek Diğer İşlemler

Ziraat 4747 SMS bankacılığı ile sadece sorgulama ve başvuru değil, aynı zamanda OGS bakiye yükleme ve hesap hareketleri izleme gibi işlemler de gerçekleştirebilirsiniz. OGS bakiye yükleme ve hesap hareketlerinin izlenmesi gibi işlemler, gerek şube kanalıyla yapıldığında gerekse ATM’lerden veya internet bankacılığından yapıldığında, ciddi vakit kaybına neden olurlar. SMS bankacılığı ile sadece dakikalar içerisinde bu işlemleri gerçekleştirmeniz mümkün olur.
Ziraat SMS bankacılığı 4747 numarası ile yapılabilecek diğer işlemler şu şekildedir:
 • 4747 ile Ziraat Hesap Hareketleri İzleme: Ziraat SMS bankacılığı hesap hareketleri izleme işlemi sayesinde, belirtmiş olduğunuz herhangi bir Ziraat Bankası hesabınızın son 5 işlemi hakkında bilgi alabilirsiniz. Son hesap hareketlerinizin 615 karaktere sığacak şekilde tarafınıza iletilmesi söz konusudur ve bu işlem için mutlaka SMS gönderdiğiniz telefon numarasının Ziraat Bankası sistemlerinde kayıtlı olması gerekir. Hesap hareketleri izleme işlemi için HAREKET yazıp boşluk bırakıp, HESAP EK NO(sayıyla) yazdıktan sonra 4747’ye SMS gönderebilirsiniz.

  ÖRNEK SMS GÖNDERİM: HAREKET boşluk 5001(Hesap Ek No)> Alıcı:4747> SMS Gönder.
   
 • 4747 ile Ziraat OGS Bakiye Yükleme: Ziraat SMS ile OGS bakiye yükleme işlemi sayesinde tanımlamış olduğunuz bir kartınızla OGS hesabınıza SMS ile anında bakiye yükleyebilirsiniz. SMS ile bakiye yüklemek için öncelikle Ziraat Bankası’na giderek “SMS OGS Kontör Yükleme Talimatı Başvuru Formu”nu doldurmalı ve başvurunuzu bankaya iletmelisiniz. Bu başvuru işlemi sırasında kartınızı sisteme tanımlatılır ve bakiye yükleme işlemleri bu kart üzerinden gerçekleştirilir. Kartın tanımlatılmasının ardından SMS ile OGS bakiyesi yüklemek için OGSYUK yazıp boşluk bırakıp, PLAKA NUMARASI(sayıyla ve plaka karakterleri arasında boşluk olmayacak şekilde) yazdıktan sonra 4747’ye SMS gönderebilirsiniz.

  ÖRNEK SMS GÖNDERİM: OGSYUK boşluk 34ABC34> Alıcı:4747> SMS Gönder.

Ziraat Bankası 4757 SMS Bankacılığı

Ziraat Bankası 4757 SMS bankacılığı tıpkı 4747 SMS bankacılığı işlemleri gibi birçok işlem imkanı sunar. Kampanyalardan yararlanmak ve başvuru yapabilmek adına 4757 SMS servisi kolaylıkla kullanılabilir. Bu SMS servisi sayesinde bankaya gitmek yerine, ATM ile uğraşmak yerine veya internet bankacılığında zaman kaybetmek yerine kısa süre içerisinde bir SMS ile işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.
Ziraat 4757 SMS bankacılığı ile yapılabilecek işlemler ise şu şekildedir:
 • 4757 ile Ziraat Emekli Promosyonu Başvurusu: Ziraat SMS bankacılığı emekli promosyon başvurusu yapabilir ve maaşınızı Ziraat Bankası’na alarak, maaş tutarına göre promosyon ücretinizi nakit olarak alabilirsiniz. Emekli promosyonu başvurusu için PRO yazıp boşluk bırakıp, TC KIMLIK NO(sayıyla) yazdıktan sonra 4757’ye SMS gönderebilirsiniz. Böylelikle promosyon başvurunuz alır ve Ziraat Bankası sizinle iletişime geçerek, emekli promosyonu başvurunuz hakkında görüşme sağlar.

  ÖRNEK SMS GÖNDERİM: PRO boşluk 12345678901(sayıyla)>Alıcı:4747> SMS Gönder.
   
 • 4757 ile Ziraat Bankkart Kredi Kartı Başvurusu: Ziraat SMS bankacılığı Bankkart kredi kartı başvurusu için sadece bir SMS yeterli olur. Şubeye gidip form doldurmanıza veya internet bankacılığından başvuru işlemleriyle uğraşmanıza gerek kalmaz. Bankkart kredi kartı başvurusu için KREDIKARTI yazıp boşluk bırakıp, TC KIMLIK NO yazıp boşluk bırakıp, TALEP EDILEN KART LIMITI yazıp boşluk bırakıp, AYLIK NET GELIR yazıp 4757’ye SMS göndermeniz yeterlidir.

  ÖRNEK SMS GÖNDERİM: KREDIKARTI boşluk 12345678901(TC Kimlik Numaranız) boşluk 5000(İstediğiniz Kart Limiti) boşluk 6000(Aylık Net Geliriniz)> Alıcı:4747> SMS Gönder.
   
 • 4757 ile Ziraat Bankkart Kredi Kartı Limit Arttırma Başvurusu: Ziraat SMS bankacılığı Bankkart kredi kartı limit arttırma başvurusu yapmak için telefon bankacılığı ile dakikalarca operatöre bağlanmak için beklemenize gerek kalmaz. Ayrıca şubelerden veya internet bankacılığından da ekstra başvuru işlemleriyle uğraşmak yerine direkt SMS ile limit arttırma başvuruş yapabilirsiniz. LIMIT yazıp boşluk bırakıp, KREDI KARTININ SON 6 HANESI yazıp boşluk bırakıp, TALEP EDILEN LIMIT yazıp boşluk bırakıp ve AYLIK NET GELIR yazıp 4757’ye SMS göndermeniz durumunda limit arttırma talebiniz değerlendirmeye alınır.

  ÖRNEK SMS GÖNDERİM: LIMIT boşluk 123456(Kredi Kartınızın Son 6 Hanesi) boşluk 7500(Kartınız için Talep Ettiğiniz Limit) boşluk 6000(Aylık Net Gelir)> Alıcı:4747> SMS Gönder.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler