Ziraat Bankası ATM'de Karşılaşılan Sorunlar

Ziraat Bankası ATM kullanımında karşılaşibeleceğiniz makbuz alamama, para çekme ve yatırma işlemlerinde yaşanılan sorunlar gibi bir çok problemin çözümü bu yazıda.


Ziraat Bankası ATM’de işlem yaparken karşılaşabileceğiniz bazı sorunlar olabilir. Günümüzde para çekme ve yatırma işlemleri oldukça kolay bir şekilde gerçekleşiyor. Tüketiciler, banka ATM'lerine giderek çok kolay bir şekilde para yatırabiliyor ve para çekebiliyorlar. Ancak ATM'lerde bazen sorunlar çıkabiliyor. Yazılımsal veya teknik sorunlardan dolayı, para yatırılamayabiliyor veya para çekilemeyebiliyor. Bu gibi durumlarda bazen müşteri hizmetlerini aramak gerekebiliyor. Bu yazıda Ziraat Bankası ATM'lerde sıkça karşılaşılan sorunlardan bahsedecek ve bu sorunları kendiniz nasıl halledebileceğinizi anlatacağız.

Ziraat Bankası ATM Makbuz Vermedi Hatası

Ziraat Bankası ATM'lerinden para çektiğinizde bazen makbuz alamayabilirsiniz. Para çekme işlemlerinde veya para yatırma işlemlerinde makbuz son derece önemli bir konudur.  Çünkü bu makbuz, sizin para çektiğiniz veya yatırdığınızı ispatlar ve sizden sorumluluk düşer. Ancak bazen ATM sizden veya ATM cihazından kaynaklanan bir hata nedeniyle makbuz vermeyebilir.

Ziraat Bankası ATM Neden Makbuz Vermez?

1- İşlem sırasında makbuz ister misiniz seçeneğine yanlışlıkla veya bilerek hayır'a basmak. Hayır'a bastığınız anda, makbuz alamazsınız.
2- Sistemsel arızalar nedeniyle makbuz verilemeyebilir.3- Atm'de makbuz kağıdı bitmiş olabilir.

Ziraat Bankası ATM Makbuz Vermediğinde Ne Yapmalısınız?

1- Eğer hesabınıza para yatırdıysanız, parayı çekip tekrar yatırabilirsiniz. Bu şekilde sistemin arızalanıp, arızalanmadığından emin olabilirsiniz.
2- Minimum para yatırma veya çekme limitini veya maksimum limitleri aşıp aşmadığınızdan emin olmalısınız.
3- Ziraat Bankası Müşteri Temsilcisini arayabilirsiniz veya şubeye gidebilirsiniz.
4- Kartlı çekim yaptıysanız, Atm'nin içi açılıp bakılabilir.

Ziraat Bankası ATM'den Para Çektim, Para Gelmedi Hesabımdan Düştü

Ziraat Bankası ATMden para çektim ve param gelmedi ama hesabımdan düştü gibi bir durumla  karşılaşabilirsiniz.. Bu durumdaki kişiler, ATM'den para çekerler ancak çektikleri parayı ATM'den alamazlar, ancak para hesaplarından düşmüştür. Yani çekilmeyen para çekilmiş gibi gözükmüştür. Bu gibi durumda yapmanız gereken tek şey, müşteri iletişim merkezini aramaktır. 0850 220 00 00'i arayarak müşteri iletişim merkezi ile görüşebilir ve durumu bildirebilirsiniz. Eğer ATM bir şubeye bağlıysa, şube ile de görüşebilirsiniz.

Ziraat Bankası ATM Paramı Yuttu Ne Yapmalıyım

Ziraat Bankası ATM paranızı yutarsa yapmanız gerekenlerden bahsedelim. Ziraat Bankası ATM'lerden para yatırma işlemi veya çekme işlemi yaparken, paranın verildiği soket bazen sıkışabilir ve paranızı alırken veya yatırırken sıkıntı yaşayabilirsiniz. ATM'ye sıkışan para veya kabul edilmeyen para genelde iade edilir. Parayı tekrar tekrar yüzlerini değiştirip deneyerek ATM'ye yatırabilirsiniz, yine de yatıramıyorsanız, para ile ilgili bir sorun olabilir.
Paranız ATM'de sıkıştıysa ve geri alamıyorsanız eğer şube önünde bulunan bir ATM’de iseniz, şubedeki yetkililere başvurunuz. Şube önünde değilseniz, ATM önünde müşteri hizmetleri numarası 0850 220 00 00 numarayı arayınız. Paranın verilmesi için genelde bankamatiğin açılması gerekir, ancak yakınlarda bir şube yoksa, genelde bankamatik açılmaz ve paranız banka tarafından hesabınıza ödenir.

Ziraat Bankası ATM Yarıda Kalan İşlem

Ziraat Bankası bankamatiklerinde bazen işlemler yarıda kesilebilir. Para çekmek istediğinizde söz konusu işlem gerçekleşmeyebilir. ATM'lerin bir miktar para tutma ve verme limiti vardır. Para tutma limiti dolduğunda ATM daha fazla parayı kabul edemeyerek işlemi yarıda keser. Çekme limiti dolduğunda ise, Atm daha fazla para vermemek için işlemi yarıda kesebilir. Bu gibi durumlarda banka ile iletişime geçmeniz gerekir. Eğer bir kayba uğradıysanız kesin olarak banka ile iletişime geçin. Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri 0850 220 00 00. Bir kaybınız yoksa farklı bir bankamatikten işlem yapmayı deneyin.

Ziraat Bankası ATM Kartımı Yuttu

Ziraat Bankası ATM kart yutma durumu ile karşılabilirsiniz. Kartınızı sokup işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kartınızı geri vermeyebilir veya kartınızı kabul ettikten sonra algılayamayarak kart hiç takılmamış gibi ATM panelinde herhangi bir hareketlilik olmaz. Bu olaya ATM kart yutması diyoruz. Böyle bir durumlar karşılaşmanız oldukça düşük bir ihtimal olsa da eğer kartınızı bankamatiğe kaptırırsanız, şube önündeki bir bankamikteyseniz, şube yetkilileri ile, şube dışında bir bankamatik iseniz, 0850 220 00 00 numaradan müşteri iletişim merkezini arayınız.
 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler