Ziraat Bankası ATM’den Havale İşlemi Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası ATM üzerinden havale işlemlerini cep telefon numarası para gönderme dahil nasıl gerçekleştirebileceğinizi bu yazıdan öğrenebilirsiniz.


Ziraat Bankası ATM’den havale işlemi yapmanız mümkün. Günümüzde pek çok işlemi oldukça hızlı bir şekilde bankamatiklerden gerçekleştirebiliyoruz. Bankamatikler, 80’li yıllarda  ilk defa hayatımıza girdi, o zamanlar sadece para yatırıp çekebildiğimiz bankamatikler ile bugün pek çok işlemi oldukça hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz. Peki Ziraat Bankası bankamatikten havale gönderme işlemi nasıl yapılır, bankamatikten nasıl havale gönderebiliriz?
Ziraat Bankası Atm’lerinden para gönderme işlemi için aşağıdaki adımlar takip ediniz.
 1. Hemen en yakın Ziraat Atm’sini bulunuz ve kartınızı soketin içerisine yerleştiriniz.
 2. Kartı yerleştirdikten, sonra bilgileriniz ile giriş yaparak, para yatırma işlemini seçmelisiniz.
 3. Bu işlemden sonra Hesaba Para Yatırma işlemini seçiniz.
 4. Önünüze, Başka Hesaba Para Yatırma bölümü gelecektir, bunu seçmelisiniz.
 5. Ekrandan Atm, sizden kimlik numarası ve telefon numaranızı talep edecektir, bilgileri yazdıktan sonra giriş tuşuna basarak işlemlere devam ediniz.
 6. Bu işlemden sonra önünüze çıkacak olan ekranda, parayı göndereceğiniz hesap numarasını girmeniz gerekecektir. Siz de buraya parayı göndereceğiniz alıcı hesabın hesap numarasını ve alıcı bankanın şube kodunu gireceksiniz.
 7. Tüm bilgileri girdikten sonra, giriş tuşuna basarak işlemlere devam ediniz.
 8. Ekrana girdiğiniz hesap numarasının doğru olup olmadığını son kez kontrol ederek işlemlere devam ediniz, sonrasında ise parayı yatırmanız için Atm’de olan para yatırma bölümü açılacak. Bu bölmeye göndereceğiniz parayı yerleştirdikten sonra, yerleştirdiğiniz para miktarını onaylayın, bankamatik bazen parayı eksik sayabilir eksikse onaylamayın ve paranızı geri alarak tekrar yatırın. Paranızı kırışık bir şekilde Atm’ye kesinlikle yerleştirmeyin bu istenmeyen bir durumdur.
 9. Yerleştirdiğiniz parayı onaylayın ve cep telefonunuza gelecek olan şifreyi aldıktan sonra, Atm’deki tuşları kullanın ve işlemi tamamlayın.
 10. İşlemleri tamamladıktan sonra, Atm’den yapmış olduğunuz işlemi onaylayan bir dekont alabilirsiniz. Yukarıda yazılan tüm işlemleri uygulamanız halinde, Ziraat Atm’lerinden para göndermiş olacaksınız. Söz konusu para gönderim işlemi için, Atm sizden 5 TL ücret kesecektir. Söz konusu ücret yatan paradan kesileceği için, 5 TL fazla para yatırmaya özen gösterin.

Ziraat Bankası ATM’den Cebe Havale Gönderme

Ziraat Bankası ATM’lerinden cep telefon numarasına havale gönderebiliyorsunuz.  Bu işlem için havale yapacağınız kişinin cep telefon numarası ve kimlik numarasını biliyor olmanız gerekir. Söz konusu bilgileri edindikten sonra, en yakın Ziraat Bankası ATM’sine giderek aşağıdaki işlemleri gerçekleştiriniz:
 
 1. Atm’ye giderek kartınızı sokete yerleştiriniz.
 2. Sonrasında giriş bilgileriniz girin ve para transferleri bölümüne tıklayarak, Havale ve Cebe Havale diyerek işleme devam ediniz.  Söz konusu bilgiler girildikten sonra, ödemenin çıkacağı hesabı seçin ve gönderilecek tutarı seçin.Bu işlemlerden sonra Ziraat cebe havale işlemi Atm'ler yoluyla kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşecektir.

Ziraat Atm Cebe Havale Şartları ve Limitleri

Ziraat Atm'lerinden cebe havale yaparken, bazı şartlar ve limitler bulunmaktadır, işte o şartlar ve limitler:
 
 1. Cebe havale işlemi gerçekleştiren birey, gün içerisinde en fazla 1,000 TL para yollayabilir. Söz konusu bu para, 500 TL limitli olarak iki işlem şeklinde gerçekleşebilir.
 2. Bir ay içerisinde maksimum 1,500 TL gönderebilir ve en fazla 6 işlemde bu gönderimi yapabilirsiniz.
 3. Kendi cep telefon numaranıza havale yapamazsınız.
 4. Söz konusu para Atm'den 24 saat içerisinde çekilmesi gerekir, aksi takdirde söz konusu tutar, alıcının hesabına iade edilecektir.
 5. Parayı alan kişinin 18 yaşından büyük olması gerekir.
 6. Yanlış havale işlemi gerçekleştirmemek için dikkatli davranınız, çünkü gönderilen para geri iade edilmemektedir.
 7. Cep telefonu numarasıyla para çekmek isteyen bireyin telefonuna mutlaka sms gelmesi gerekir, sms gelmeyen kişiler para çekemezler.

Ziraat Atm'den Cebe Havale İşlem Ücreti

 • Atm'lerden yapılan transferler için sabit 7 TL ücret alınız.
 • Diğer bankacılık kanallarınca, cebe havale işlemlerinden alınan ücretler, 0,50 TL ile 7 TL arasında değişir.
 
Kategori:
Etiket:
ATM

Diğer Makaleler