Ziraat Bankası ATM Döviz İşlemleri

Ziraat Bankası ATM'leri üzerinden döviz işlemleri hakkında bilgiler. Ziraat ATM'de dolar, euro, bozdurma nasıl yapılır? ATM dolar veya euro alır mı? Hepsi bu yazıda.


Ziraat Bankası ATM'den döviz işlemleri yapılabiliyor. Ziraat bankamatiklerinden dolar veya euro ile ilgili yapabileceğiniz işlemler kısıtlıdır. 
Günümüzde artık pek  çok bankacılık işlemi oldukça kolay bir şekilde Atm'lerden yapılabiliyor. Eskiden para çekmek istediğinizde, banka şubelerine gitmeniz gerekmekteydi, şimdi ise, buna gerek kalmadı, çünkü bankamatikler üzerinde yapamayacağınız işlem oldukça az, para çekebiliyor, para yatırabiliyor döviz bozdurma ve daha pek çok şey yapabiliyorsunuz.  Peki Ziraat Bankası ATM'ler üzerinde döviz işlemleri nasıl gerçekleşiyor? 

Ziraat Bankası ATM'den nasıl döviz bozdurabilirsiniz? Ziraat ATM'den döviz yatırma nasıl yapılır? Ziraat Bankası ATM'ler dolar ve euro alıyor mu?

Ziraat Atm'den Döviz Bozdurma nasıl yapılır?

Ziraat Bankası ATM'den döviz bozdurmak oldukça kolay. Elinizde bozmak istediğiniz dolar veya euro mu var? Döviz bozdurmak için, döviz bürolarına fazladan para vermek istemiyor musunuz? O halde ATM üzerinden döviz bozdurabilirsiniz. Üstelik herhangi bir kart gerekmeden. Ziraat Bankası ATM'den döviz bozdurma için aşağıdaki adımları takip ediniz.
 
 1. Öncelikle size en yakın olan Ziraat Atm'sini bulunuz ve ekrandan kartsız işlemleri tercih etmelisiniz.
   
 2. Dil seçeneği bölümüne, Türkçe'ye basıyoruz ve diğer işlemler diyerek devam ediyoruz. Karşımıza gelen ekranda, döviz işlemleri diyerek devam ediniz. Hangi dövizi bozdurmak istiyorsanız, o dövizi seçiniz ve size gösterilen kura bakınız, gösterilen kur dövizinizin alınacağı TL fiyattır. Bu fiyattan bozmayı onaylıyorsanız, para girişi bölümüne nakit dövizlerinizi yerleştiriniz ve kesinlikle bozuk, metal döviz koymayınız. 
   
 3. Döviz yatırma işleminden sonra işlem tamamlanacak ve bankamatik size TL ödeyecektir.

Ziraat Atm'den Döviz Çekme

Ziraat Bankası ATM'lerinden döviz çekme işlemi yapılmamaktadır. Ziraat Bankası Atm'leri döviz vermemektedir. Döviz çekme işlemi için, Ziraat Bankası şubelerini ziyaret etmeniz gerekecektir. Bunun için aşağıdaki işlemleri takip ediniz.
 
 1. En yakın Ziraat Atm'ye gidiniz ve sıra numarası alınız.
   
 2. Sıranız geldiğinde, müşteri temsilcisine gidiniz ve döviz almak istediğinizi söyleyin. Şube görevlisine, almak istediğiniz döviz tutarı kadar TL veriniz, veya TL verip karşılığı kadar almak istediğiniz dövizi seçiniz.
   
 3. Dolar veya euro gibi dövizlerden herhangi birini seçebilirsiniz, banka kasalarında genelde nadir bulunan sterlin veya isviçre frangı gibi dövizler yoktur, genelde en çok döviz olarak, dolar veya euro bulunur, bu nedenle almak istediğiniz döviz miktarına göre döviz seçimi yapabilir ve paranızı dövize çevirebilirsiniz.

Ziraat Atm'den Hesaba Döviz Yatırma

Ziraat Bankası bankamatiklerinden, kendi banka hesabınıza döviz yatırmak mümkün değil. O yüzden Ziraat Bankası ATM'leri dolar veya euro almaz. Ancak döviz yatırıp TL karşılığı kadar tutarı alabilir ve TL bakiyeyi kendi hesabınıza yükleyebilirsiniz. Atm'ye döviz yükleyip, hesabınıza döviz veya TL yüklemiş olmanız maalesef pek mümkün değildir. 

Ancak hesabınıza döviz yatırmak için, banka şubelerini kullanabilirsiniz. Hemen en yakın Ziraat Bankası şubesine gidebilir ve banka hesabınıza döviz yatırabilirsiniz. 

Diğer Makaleler