Ziraat Bankası ATM Fatura Ödeme 2022

Ziraat Bankası ATM fatura ödeme opsiyonu, tüm faturalarınızı sıra beklemeye gerek kalmadan ve komisyon ödemeden anında ödemenize olanak sağlayan bir opsiyondur.


Ziraat Bankası ATM fatura ödeme opsiyonu sayesinde veznelerde sıra beklemeden veya fatura ödeme noktalarına gitmeden, size en yakın ve en müsait olan Ziraat Bankası ATM’si ile fatura ödeme işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.
 Fatura ödeme işlemleri için Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu birçok seçenek varken, ATM üzerinden fatura ödeme işlemleri en sık tercih edilen seçeneklerden biri olarak bilinir. Kolay, hızlı ve zahmetsiz fatura ödeme sistemi sayesinde ATM üzerinden fatura ödeme işlemleri çok kolay bir şekilde gerçekleştirilir. Üstelik fatura ödeme işlemlerinin yapılabilmesi adına Ziraat Bankası hesabınızın ya da Ziraat kart sahibi olmanız gibi bir gereklilik de söz konusu değildir.
 
Ziraat internet bankacılığı ile fatura ödeme işleminden sonra en kolay fatura ödeme seçeneği olan ATM’ler üzerinden şu fatura ödemelerini yapabilmeniz mümkündür:
 • İnternet faturası, telefon, TV ve çeşitli telekomünikasyon ödemeleri,
 • Doğalgaz faturası ödemeleri,
 • Su faturası ödemeleri,
 • Elektrik faturası ödemeler,
 • Diğer fatura ödeme seçenekleri sayesinde faturalarınızın büyük bir çoğunluğunu ödeyebilirsiniz.
Ziraat Bankası ATM fatura ödeme işlemlerine başlamadan önce eğer Ziraat kartınız yoksa bulunduğunuz ATM’nin para kabul seçeneğinin olup olmadığına dikkat etmeniz önerilmektedir. Kartsız ödemelerde ATM’nin para girişi olmaması, faturanın ödenememesi durumuyla sonuçlanacaktır.

Ziraat ATM Fatura Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır?

Ziraat ATM fatura ödeme işlemi nasıl yapılır?” konusu hakkında merak sahibi olan bireylerin, direkt olarak fatura ödeme işlemleri için aşağıdaki adımları takip etmeleri yeterli olacaktır:
 • En yakın Ziraat Bankası ATM’sine giderek, “Giriş” tuşuna bastıktan sonra “Ödemeler” ekranından “Fatura Ödemeleri” kısmını seçiniz.
 • Karşınıza çıkan ekranda fatura türünü seçiniz ve ardından firma seçimi yapınız.
 • Firma seçiminin ardından ise faturanızda yer alan abone numarasını ATM’ye giriş yapınız.
 • Ardından ATM’nin belirtmiş olduğu doğrulamaları yapınız.
 • Fatura tutarını ATM’nin para giriş bölmesine bırakınız.
 • İşlem onayını vermenizin ardından fatura ödeme işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Ziraat ATM Elektrik Faturası Ödeme

Ziraat ATM elektrik faturası ödeme işlemlerinin Türkiye genelinde yer alan hemen hemen tüm elektrik dağıtım şirketlerine dair yapılması mümkündür. ATM’lerde bulunan fatura ödeme ekranları sayesinde abone numarasının da girilmesiyle birlikte istenilen fatura son ödeme tarihi geçmiş olsa dahi nakit bir şekilde ödenebilir. Ziraat ATM elektrik faturası ödeme işlemi için abonelik sahibinin cep telefonu doğrulamaları ve kimlik bilgilerinin doğrulanması gibi detaylara gerek kalmaz. Basit birkaç adımın hemen ardından elektrik faturasının ödenmesi söz konusu olur. Fatura ödeme işlemleri için Ziraat Bankası herhangi bir şekilde ek ücret talep etmez.

Ziraat ATM Su Faturası Ödeme

Ziraat ATM su faturası ödeme işlemi tıpkı elektrik faturasının ödenmesi gibi basit birkaç adımla gerçekleştirilebilir. Su faturasının ödenebilmesi adına dikkat edilmesi gereken nokta ise abone numaralarıdır. Her belediyenin veya su dağıtım şirketinin abone numaraları farklı olmakta ve bu nedenle bireylerin ATM’ler üzerinden yaptıkları su faturası işlemleri başarısız sonuçlanmaktadır. Genel olarak 10 haneli bir abonelik numarası istendiği için su faturasına dair bu 10 haneli kod hakkında bilgi sahibi olunması büyük önem taşır.

Ziraat ATM Doğalgaz Faturası Ödeme

Ziraat ATM doğalgaz faturası ödeme işlemlerinin gerçekleştirilmesi adına diğer işlemlerde olduğu gibi bu işlemde de sadece abone numarasının gerekliliği söz konusudur. ATM’de yer alan fatura ödeme ekranı sayesinde doğalgaz faturasının dakikalar içerisinde ödenmesi ve aynı zamanda ilgili kurumun sistemine de yansıması mümkün olur. Doğalgaz faturasının ödenmesi konusunda herhangi bir ekstra ücret veya komisyon talebi de söz konusu değildir.

Ziraat ATM Telefon Faturası Ödeme

Ziraat ATM telefon faturası ödeme işlemi yaparken tüketicilerin bazı noktalarda işlemleri karşılaştırmaları söz konusu olacaktır. Çünkü fatura ödeme ekranlarında direkt olarak “telefon faturası ödeme” gibi herhangi bir seçenek olmaz. Telefon faturasının daha çok “telekomünikasyon ödemeleri” seçeneğiyle yapılaması söz konusudur. Telekomünikasyon ödemeleri ekranında tüketicilerin ilgili kurumu seçtikten sonra abone numarasıyla gerekli ödemeleri yapmaları mümkündür.

Ziraat ATM İnternet Faturası Ödeme

Ziraat ATM internet faturası ödeme işlemi, tıpkı telefon faturası ödenmesi işlemi gibi karışık ve biraz meşakkat isteyen bir süreçtir. Ziraat Bankası tarafından direkt olarak internet faturasının ödenebilmesi adına bir ekran sunulmaz. İnternet faturası ödemeleri de tıpkı telefon faturası ödemeleri gibi telekomünikasyon ödemeleri içerisinde yer alır. Haliyle bireylerin bu ekrana dair seçim yapmaları, ardından internet firmalarını bulmaları ve sonrasında da abonelik numarası ile ödemelerini yapmaları söz konusudur.

Ziraat Kartsız Fatura Ödeme

Ziraat kartsız fatura ödeme işlemi direkt olarak ATM’nin “Giriş” tuşu vasıtasıyla yapılan bir işlemdir ve bu şekilde ödeme yapan kişilerin Ziraat Bankası müşterisi olmaları gibi zorunluluk söz konusu değildir. Sadece kartsız ödemelerde paranın dışarıdan ATM’ye yatırılması gerekliliğinden ötürü para yatırma ünitesine sahip olan Ziraat Bankası ATM’sinin tercih edilmesi gibi bir detay büyük önem taşır. Bunun dışında Ziraat Bankası müşterisi olup veya olmayıp her şekilde kart olmadan ATM’den tüm fatura ödeme işlemlerinin gerçekleştirilmesi söz konusudur.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler