Ziraat Bankası bireysel emeklilik iletişim ve müşteri hizmetleri 2022

Ziraat Bankası bireysel emeklilik iletişim ve müşteri hizmetleri biriminin tüm iletişim bilgilerine makalemizden erişebilirsiniz.


Ziraat Bankası bireysel emeklilik iletişim ve müşteri hizmetleri bilgileri katılımcılar ve banka müşterileri tarafından sıkça araştırılıyor. Bu yazımızda bankanın ve acenteliğini yaptığı Türkiye Hayat Emeklilik şirketinin iletişim bilgilerini size sunacağız. Ziraat Bankası müşterilerine Ziraat Emeklilik adı altında emeklilik hizmetleri de sunmaktaydı. Ancak 27 Ağustos 2020 tarihinde Ziraat Emeklilik ve diğer kamu emeklilik ve hayat şirketleri Türkiye Varlık Fonu çatısı altında birleşerek Türkiye Hayat ve Emeklilik Anonim Şirketi adı altında birleştiler. “Ziraat Bankası bireysel emeklilik iletişim ve müşteri hizmetleri bilgileri nasıl etkilendi? Ziraat Emekliliğin iletişim bilgileri neler?” gibi katılımcılar ve banka müşterilerince merak edilen sorulara bu makalemizde yanıt veriyoruz. Dilerseniz diğer şirketlerin de telefon numarası ve diğer iletişim bilgilerine “Bireysel emeklilik telefon numarası ve iletişim bilgileri” konumuzdan ulaşabilirsiniz.
 Bu yazımızda Ziraat Bankası’nın sunduğu emeklilik hizmeti için iletişim ve müşteri hizmetleri bilgilerini bulabilirsiniz. Ziraat Bankası bireysel emeklilik sistemine nasıl başvuracağınızı öğrenmek isterseniz “Ziraat Bankası bireysel emeklilik başvurusu ve sorgulama” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Bununla birlikte Ziraat Bankası’ndan bireysel emeklilik hizmeti almak istiyorsanız ve en az ne kadar ödeyebileceğinizi öğrenmek istiyorsanız “Ziraat Bankası bireysel emeklilik en az ne kadar ödenir?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Bireysel emeklilik sistemi nedir? Avantajları nelerdir?

Bireysel emeklilik sistemi, katılımcılarına rahat bir emeklilik dönemi sunmak için katılımcıları aktif çalışma yaşamları boyunca birikim yapmaya yönlendiren emeklilik gelirlerine ek bir gelir sağlayan gönüllülük esasına dayanan özel emeklilik sistemidir. Bu emeklilik sistemi için SGK emekliliğine alternatif oluşturduğu için alternatif emeklilik sistemi adı da verilmektedir. Katılımcılar bireysel emeklilik sayesinde ikinci bir emeklilik hakkı elde ederken emeklilik dönemlerinde refah düzeyini koruyabilir. En önemli avantajlarından biri devletin sunmuş olduğu devlet katkısıdır. Yüzde 25 oranında katkı sağlayan devlet katkısı hakkındaki “Bireysel emeklilikte devlet katkısı ne kadardır?” yazımızı inceleyebilirsiniz. Bunun yanında “Bireysel emeklilik sisteminin avantajları nelerdir?” yazımızı da incelemenizi öneriyoruz.

Ziraat Bankası – Türkiye Hayat Emeklilik bireysel emeklilik sistemi

Ziraat Hayat ve Emeklilik A.Ş. Ziraat Finans Grubu’nun bir üyesi olarak 2009 yılında kurulmuş ve Temmuz 2011’den beri bireysel emeklilik sözleşmesi üretimi yapmaktaydı. Fakat kamu hayat ve emeklilik şirketleri Türkiye Varlık Fonu altında birleşme kararı aldıktan sonra 27 Ağustos 2020 tarihi itibari ile birlikte Türkiye Hayat ve Emeklilik Anonim Şirketi adı altında birleşti. Böylelikle Ziraat Hayat ve Emeklilik A.Ş. hizmetlerine Türkiye Hayat ve Emeklilik Anonim Şirketi bünyesinde devam etmeye başladı.

Emeklilik sözleşmesi, iletişim ve müşteri hizmetlerine ne oldu?

Ziraat Hayat ve Emeklilik ve diğer kamu hayat ve emeklilik şirketlerinin yapmış olduğu emeklilik sözleşmelerinin tarafı bu birleşmeden sonra Türkiye Hayat ve Emeklilik oldu. Bu nedenle katılımcılar, sözleşmeleri Ziraat Emeklilikte olan sözleşmeleri hakkında şikâyet, talep ve soruları için Türkiye Hayat ve Emeklilik müşteri hizmetleri ile irtibata geçmelidir.

Türkiye Hayat ve Emeklilik iletişim ve müşteri hizmetleri bilgileri

Türkiye Hayat ve Emeklilik’in acenteleri olan firmalardan ve bünyesine dahil olan bankalardan yapılan bütün bireysel emeklilik sözleşmeleri hakkındaki istek, öneri ve şikâyet bildirimi için aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.
Müşteri Hizmetleri Hattı: +90 (850) 202 20 20
Emeklilik Fax: (0212) 310 39 99
Emeklilik E-Posta: bilgi@turkiyehayatemeklilik.com.tr
Müşteri İletişim Merkezi: Turgut Özal Millet Cad. No:7 34096 Aksaray/İSTANBUL

Diğer Makaleler